999 rezultate për

ishulli

Një ishull i ri në Paqësor, mban çelësat për të gjetur jetë në Mars (FOTO LAJM) Ishulli më i ri që ekziston në tokë është formuar nga llava vullkanike, në një zonë të largët të Paqësorit dhe ka një mo
SHBA nis 20 avionë luftarakë në gadishullin korean Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar 20 avionë luftarakë mbi qiellin koreanojugor, duke filluar stërvitjen ushta
Pamjet e tmerrshme nga ishulli turistik, vendi po përmbytet nga llava e vullkanit (FOTO LAJM) Këto foto të tmerrshme tregojnë fluksin masiv të llavës e cila ka mbushur lumenjtë që rrethojnë malin Agung i cili ësht
Pas javësh pritje, shpërthen vullkani në malin e ishullit turistik (VIDEO) Pas disa javësh pritje, vullkani i malit Agung në ishullin indonezian të Balit ka shpërthyer duke gjuajtur shtëllunga hi
Skandal në ishullin më të bukur! Vizitorët po ushqehen me mish qeni (FOTO LAJM) Bali është një destinacion popullor për turistët perëndimorë dhe australianë. Vizitorët zakonisht udhëtojnë drejt ishull
Më shumë se 20 tërmete brenda dy ditësh, lëkundet Tenerife Më shumë se 20 lëkundje tërmeti në malin Teide kanë tronditur ishullin Tenerife. Instituti Vullkanologjik i Ishujve K
Një oaz luksi! Del në shitje ishulli më i shtrejntë në histori (FOTO LAJM) Një ishull privat luksoz i dalë në shitje prej 48 hektarësh po trondit tregun botëror me një cmim prej 125 milion dollar
Si u formua Islanda, njihuni me ishullin e zjarrit dhe të akullit (FOTO LAJM) Është njohur si vend i gejzerëve dhe burimeve terminale, por njihet gjithashtu si vendi i zjarrit dhe i akullit. Është
Luftanija amerikane i afrohet gadishullit, “trembet” Koreja Veriore Koreja e Veriut ka bërë thirrje për një luftë mbarëkombëtare kundër SHBA-ve dhe "lëvizjeve të saj si gangster për domini
Familja e vetme largohet pas 10 vitesh, ishulli francez kërkon banorë të rinj (FOTO LAJM) Mund të jetë shansi juaj për të jetuar në një ishull të shkretë. Qeveria franceze po kërkon një çift të ri për të marrë
Ishulli që kërkon një "Robinson Kruzo" të kohëve moderne Nëse ke fantazuar ndonjëherë për të jetuar në një ishull të braktisur, si Robinson Crusoe, por jo në kushte të rrezikshm
Nis të shpërthejë vullkani në ishullin e Vanuatu-së, 6 000 banorë largohen të frikësuar (FOTO LAJM) Shpërthimi i vullkanit në një ishull të Paqësorit të quajtur Vanuatu ka detyruar 6 000 banorë të largohen nga shtëpitë
Ishulli në zemër të New York-ut që nuk guxon ta vizitojë askush (VIDEO) Jo të gjithë e dinë që në zemër të New York- ut gjendet një ishull, i cili është i ndaluar për vizitorët. Edhe pse is
Vullkani gati për të shpërthyer, 60 mijë turistë vizitojnë çdo ditë ishullin indonezian (FOTO LAJM) 50,000 banorë janë larguar nga vullkani rumbling në ishullin indonezian të Bali, i cili cdo ditë pritet të shpërthejë.
Shënohen viktimat e para të uraganit shkatërrimtar "Maria" (FOTO LAJM) Uragani Maria ka marrë viktimën e parë. Zyrtarët thonë se një person vdiq në Guadeloupe pasi u godit nga një pemë në
Pamje rrëqethëse nga ishulli Dominica, “Maria” po shkatërron gjithçka rreth vetes (VIDEO) Pamje rrëqethëse janë publikuar nga ishulli Dominica në Karaibe, i cili është goditur nga uragani Maria. Brenda një k
Uragani “Irma” shkretoi Barbudan, ishullin më të frekuentuar nga turistët (FOTO LAJM) Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët, të pabanueshëm,për h
Zbulohet guri që vërteton se shqiptarët kanë jetuar në ishullin Lemnos Në ishullin grek Lemnos është gjetur një pllakë me mbishkrim mjaft të vjetër. Me deshifrimin e kësaj pllake është mar
2500 ton naftë në brigjet e ishullit grek pas mbytjes së anijes-cisternë (VIDEO) Mbytja e një anije në brigjet e Saliminias, një ishull grek pranë portit të Pireut ka shkaktuar derdhjen e 2500 ton na
Pamjet nga ishulli që "Irma" nuk i la gur në këmbë (VIDEO) Teksa i numri i të vdekurve ka arritur deri në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, Irma vazhdon të mbjellë shk