999 rezultate për

ishulli

Tragjedi, shkon në 400 numri i të vdekurve pas tërmetit dhe cunamit në Indonezi (FOTO LAJM) Të paktën 400 persona humbën jetën dhe mbi 500 persona të tjerë janë lënduar nga një tërmet shkatërrimtar që ka goditur
Pa gjyq dhe pa mëshirë: 75 vjet nga masakra më e madhe në Europën jugore në ishullin grek Më 21 Shtator 1943 Wehrmacht-i, ushtria gjermane kreu një nga masakrat më të mëdha në Europën jugore. Në ishullin gr
Nuk u mjaftuan me vdekjen, veprimi i turpshëm ndaj modeles që vdiq në jahtin luksoz në Jon Modelja Sinead McNamara ndërroi jetë në jahtin luksoz të biznesmenit meksikan Alberto Baillères në ishullin Kefalonia në
Ishulli më i populluar në botë (FOTO LAJM) Kur e sheh nga larg, është e vështirë të kuptosh se çfarë është në të vërtetë. Ishulli i Santa Kruzit, në arkipelagun
Brenda ishullit të famshëm grek, aty ku qefi kalon çdo kufi (FOTO LAJM) Ishulli Mikonos në Greqi njihet për jetën e shfrenuar që bëjnë turistët e huaj dhe bëhet hit në mediat botërore gjatë st
7 qenushë gjenden në ishullin e pabanuar Ekipet e shpëtimit të kafshëve në Kanada kanë gjetur shtatë këlyshë të braktisur në një ishull të pabanuar. Këlyshët do
Tërmet i fuqishëm në Indonezi Një tërmet me magnitudë 6.9 ka goditur Indonezinë, të dielën, dukë lënë shumë pasoja dhe duke tronditur vendin gjithasht
Nëse shkoni për fundjavë në Gadishullin Iberik bëni kujdes Temperaturat në Gadishullin Iberik mund të arrijnë deri në 50 gradë Celsius fundjavën e ardhshme duke thyer çdo rekord t
Kjo ndërtesë do të hyjë në historinë botërore (FOTO LAJM) Samiti i shumëpritur midis Presidentit të SHBA Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong-un do të zhvill
Aktori i njohur nxjerr në shitje shtëpine luksoze dhe ishullin privat Ju erdhi fati! Vetëm për 8.9 milionë dollarë, aktori famshëm Ben Affleck ka nxjerrë në shitje ishullin dhe shtëpinë e ti
Momente tmerri në qiell, avionin e merr era si karton (VIDEO) Regjistrimet dramatike tregojnë momentin kur aeroplani lëkundet nga stuhia e fortë deri në zbritje në pistën e Aeroporti
Pamje mbreslënëse nga vullkani në Hawai, spektakël i frikshëm (VIDEO) Kilauea quhet vullkani që shpërtheu ditë më parë në ishullin e Hawai-t në SHBA. Autoritetet u kanë bërë thirrje banor
Njihuni me disa vende të botës që nuk guxoni t'i vizitoni Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi
Ishulli ndalon lindje e fëmijëve, pas 12 vitesh lind foshnja e parë (FOTO LAJM) Një ishull i largët brazilian në Atlantik, në të cilin është i ndaluar me ligj sjellja në jetë e fëmijëve, ka festuar pë
Pas koncertit, Venera Lumani shfaqet me stil në ishullin e bukur të Ksamilit (FOTO LAJM) Venera Lumani është një nga këngëtaret më zërin më të veçantë. Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia që u bë e famshme në t
Tërmeti i fuqishëm trondit ishullin grek ku banojnë shumë shqiptarë Ishilli i njohur grek Zakinthos është tronditur nga një tërmet me fuqi 4 të shkallës richter pak para mesditës së sotme.
Ishulli Ellis, aty ku filloi ëndërra amerikane e shqiptarëve (VIDEO) Thuhet shpesh se Amerika është një ide, jo thjesht një vend. Me dëshirën për të kërkuar lirinë dhe një jetë më të mi
Turqit heqin flamurin grek nga ishulli, rriten tensionet Forcat detare turke kanë ndërhyrë në një ishull shkëmbor të diskutueshëm mes tyre dhe Greqisë për të ulur prej andej një
Bukuria e katër stinëve në ishullin Kotisaari (FOTO LAJM) Jani Ylinampa është fotograf i natyrës nga një vend i Finlandës. Ai është mjeshtër kur bëhet fjalë të fotografojë nj
Bukuroshja amerikane zgjedh këtë lojtar për një natë në ishullin e pabanuar (FOTO LAJM) Modelja e njohur amerikane, Sierra Egan, bie në sy me format e saj bombastike që e bëjnë atë tepër tërheqëse. Gjatë