999 rezultate për

ishulli

Del në shitje ishulli italian që mbart legjendën me 13 vajzat turke (FOTO LAJM) Nëse keni ëndërruar që të jeni pronar i një ishulli të tërë, tani mundeni, dhe ndodhet shumë pranë jush. Një familje ari
Njihuni me ishullin e gjarpërinjve, a do të guxonit ta vizitoni? “Ishulli i gjarprit” nuk është destinacion turistik – siç zbuloi kohët e fundit gazetarja Tara Brown. Gazetarja dhe e
Çdo ditë të vitit nga një, ky është ishulli me 365 plazhe (FOTO LAJM) 365 plazhe, nga një të ri për çdo ditë të vitit. Kjo është moto që përdoret vazhdimisht nga promotorët e Antiguas, për t
Tërmet shkatërrimtar në Filipine, jepet alarm për cunami Ishujt Filipine dhe një pjesë e madhe e Indonezisë kanë dhënë alarmin në vend për cunami pas një termeti të fuqishëm me
E rëndë në Greqi, foshnja shqiptare humb jetën Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur ditën e sotme gjithë ishullin Kokino Pirgo në Kretë. Foshnja 9 muajshe e dy sh
Greqia kërcënon Turqinë: Jua bëjmë ishullin rrafsh me tokën Shefi i Shtabit të Ushtrisë Greke, Evangelos Apostolakis, paralajmëroi Turqinë se vendi i tij do të reagojë me vendosmër
Djaloshi 16 vjeçar "bëhet burrë", pasi fitoi lotari në "Ishullin e Se*sit" (VIDEO) Nje djalosh, 16 vjeçar ka fitura lotarinë e famshme në mbarë botën, ku si çmim do të udhëtonte në "Ishullin e Seksit".
U vra në "ishullin e vdekjes", e pamundur të merret trupi i misionarit Zyrtarët indianë duhet të heqin dorë nga përpjekjet për të rimarrë trupin e misionarit amerikan që thuhet se u vra nga n
Njihuni me Ishullin e Dashurisë, këtu gjeni menjëherë dikë për në shtrat (FOTO LAJM) Ishulli i dashurisë është një nga programet më të ndjekur në Britaninë e Madhe. Sytë e të gjithëve kanë qenë tek çift
Ishulli i vdekjes, ky fis i egër nuk lë asnjë të huaj gjallë Familja e një misionari amerikan, që u qëllua me shigjeta nga një fis i egër i izoluar në ishujt Andaman dhe Nicobar të
Greqia nuk gjen qetësi, tërmeti shkund sërish ishullin e njohur Një tjetër tërmet ka rënë pak minuta më parë në afëri të ishullit Zakynthos të Greqisë në detin Jon duke shkaktuar panik
Lotari e çmendur për pushime falas te Ishulli i Seksit, si të aplikoni (FOTO LAJM) Një lotari e pulikuar nga një agjesni turizmi kolumbiane, ka tërhequr me mijëra aplikantë dhe madje ka nxitur edhe sherr
Tërmeti sërish lëkund Greqinë, banorët në panik Dy lëkundje, në harkun e 7 minutave, janë regjistruar në ishullin grek të Zantes, e goditur në 26 tetor nga një tërmet m
Zhduket papritur ishulli, rojet japoneze vihen në kërkim (FOTO LAJM) Duket një histori krejtësisht e pabesueshme, por po ndodh në Japoni. Një ishulli vogël i pabanuar, në afëri të Hokkaidos
"Luftë" për ishullin e miliarderëve, dyshimet e policisë greke për vrasjen e bosit të mafias Yanni Makris, një emër i njohur i nëntokës greke u vra dy ditë më parë në makinën e tij nga një breshëri e gjatë kallash
Tërmeti zhvendosi ishullin grek nga pozicioni i mëparshëm Ishulli grek Zakintos ka lëvizur për të paktën tre centimetra në jugperëndim, pas tërmetit të fortë prej 6.4 shkallësh t
Mbyllen shkollat, spitalet në gatishmëri: Tërmeti i fuqishëm alarmon ishullin grek ku banojnë mjaft shqiptarë Tërmeti 6.4 ballë që ra mbrëmjen e djeshme në Greqi pranë ishullit Zakyntos ka shkaktuar vetëm dëme materiale për fat të
Vizita e Papa Françeskut në K.Veriore, ëndërr e realizueshme Një udhëtim i Papa Françeskut në Korenë Veriore është “ëndërr që mund të realizohet” dhe do të ishte një hap gjigant në
Tragjedi, shkon në 400 numri i të vdekurve pas tërmetit dhe cunamit në Indonezi (FOTO LAJM) Të paktën 400 persona humbën jetën dhe mbi 500 persona të tjerë janë lënduar nga një tërmet shkatërrimtar që ka goditur
Pa gjyq dhe pa mëshirë: 75 vjet nga masakra më e madhe në Europën jugore në ishullin grek Më 21 Shtator 1943 Wehrmacht-i, ushtria gjermane kreu një nga masakrat më të mëdha në Europën jugore. Në ishullin gr