999 rezultate për

ishulli

Edhe pse ndryshoi emër mbiemër, 37-vjeçari shqiptar nuk i shpëton policisë Policia e Portoferraio, në Itali ka arrestuar një shqiptar 37-vjeçar në ishullin Ebla, ndaj të cilit kishte një urdhër n
Shkencëtarja britanike zhduket në ishullin grek Një shkencëtare britanike është zhdukur pa gjurmë prej ditës së djeshme në ishullin grek Ikaria ku ishte me pushime që p
Ishujt më të lirë të Greqisë ku mund të shkoni për pushime (FOTO LAJM) Greqia ka gjithnjë sukses në verë, si për bukurinë e vendeve të saj, si për çmimet e përballueshme. Ja cilët janë dhjet
Magji, ky është ishulli më i mirë në botë (FOTO LAJM) Ishulli Siargao në Filipine është votuar si më i miri në botë nga lexuesit e ‘Conde Nast Traveler’, transmeton lajmi.net
Ky është ishulli i çmendurive, alkool, drogë dhe seks në publik (FOTO LAJM) Në sezonin veror, ishulli ‘South Padre’ tejmbushet me mbi 100 000 adoleshentë amerikanë të cilët festojnë në mënyra ekst
E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet e vdekur shkencëtarja amerikane Në datën dy korrik, u raportua në media se shkencëtarja amerikane Suzannë Eaton ishte zhdukur në ishullin e Kretës.
Komandot britanike zbarkojnë në ishullin e "pushtuar" nga rusët (FOTO LAJM) Njësia e Komandove të Marinës Mbretërore Britanike është përfshirë në një stërvitje ku parashikohet çlirimi i një ishull
Media italiane zbulon emrat e familjeve mafioze shqiptare që mbushën gadishullin me drogë Trafiku i drogës që bëhet mes Shqipërisë dhe Italisë nuk është një gjë e re, ndërsa mediat italiane vijojnë të shkruajnë
Del në shitje ishulli privat i Pablo Escobar Ishulli privat Saddleback Cay në Exuma, Bahama, i cili është përdorur për të promovuar festivalin Fyre, i njohur si ahen
Ky gjel paditet në gjykatë sepse këndonte herët në mëngjes Një gjel me emrin Moris, kënga e hershme e mëngjesit e të cilit ka irrituar fqinjët në ishullin francez të Oleronit, ësh
Ronaldo i lë super bakshish punonjëve të hotelit në ishullin grek (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo thuhet se i ka shpërblyer me 20.000 euro punëtorët në vilën luksoze në Greqi, për faktin se ata nuk i
Rashel Kolaneci "tërbon" rrjetin, pozon foto të nxehta nga ishulli (FOTO LAJM) Rashel Kolaneci është një ndër femrat më tërheqëse të ekranit shqiptar. Këto ditë Rasheli është larguar nga vendi ynë
Ishulli mbulohet nga gjaku, theren barbarisht 150 balena dhe delfinë (FOTO LAJM) Në ishujt Faroe që prej vitit 1584 është kthyer në traditë therrja e balenave dhe delfinëve. Therja e tyre bëhet pu
Turisti shkon në ishullin e famshëm grek dhe përballet me një surprizë tronditëse (FOTO LAJM) Një shtetas amerikan që kishte shkruar për pushime në ishullin grek të Mykonos në Detin Egje është përballur me një surp
Ishulli i njohur kompeson turistët nëse bie shi Vetëm një gjë mund të prishë pushimet verore: shiu. Por një ishull italian jashtë brigjeve të Toskanës ka bërë një of
Rishfaqet pas qindra vitesh shpenzi i zhdukur Një specie e zhdukur shpendësh e quajtur Rallidae është rishfaqur pikërisht në ishullin ku jetonin më parë. Shkencëtarët
Shtatë do vdesin, i teti....! Ishulli mistik ku legjenda e thesarit po nxit këdo të kërkojë (FOTO LAJM) Ishulli i vogël Oak ndodhet fsheh një mister që askush nuk mund ta gjejë. Ka thashetheme se thesaret janë të fshehura në
Tërmet i fuqishëm në Filipine, shumë të vdekur Autoritetet filipinase kanë njoftuar se së paku 16 njerëz kanë vdekur pasi Filipinet u goditën nga dy tërmete. Përndrysh
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM) Ishulli i gjarpërinjve. Mjafton emrin për të të futur tmerrin, por ka disa fakte të tjera mbi këtë ishull, 33 kilometra
"Fortnite" në jetën reale, milioneri gati ishullin privat Vitet e fundit, kemi parë çudira nga më të ndryshmet nga ana e njerëzve të pasur, të cilët nuk humbin kurrë shansin për