999 rezultate për

ishulli

Tërmeti i fuqishëm trondit Qipron Një tërmet prej 5.4 ballësh të shkallës Rihter tronditi Qipron para pak minutash. Sipas të dhënave të Qendrës Sizmolo
Më parë u godit nga cunami, tronditet nga tërmeti ishulli grek NJë lëkundje tërmeti me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter u ndje gjatë orëve të para të ditës së sotme në ishullin Samos
Ishulli grek nuk gjen qetësi, pas cunamit goditet nga tërmeti NJë lëkundje tërmeti me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter u ndje gjatë orëve të para të ditës së sotme në ishullin Samos
Lëkundet Kreta, ku ishte epiqendra e tërmetit Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë i shkallës rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në lindje të Gavdosit, në ishullin e
Tërmet në ishullin grek, ngjall frikë edhe në Turqi Një tërmët me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter goditi pak më parë ishullin Samos në Greqi duke rikthyer panikun tek grek
"Ishulli i vejushave", epidemia misterioze që po vret burrat e këtij vendi Për dekada, një epidemi misterioze ka munduar punëtorët e rinj meshkuj, që punojnë në plantacionet e kallamit të sheqeri
Forcat speciale turke "pushtojnë" ishullin në Egje (FOTO LAJM) Ushtria turke ka zhvilluar një stërvitje të madhe në rajon e Egjeut duke simuluar pushtimin e një ishulli. Mediat tu
Shkon në 26 numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe ishullin grek, Samos Të paktën 26 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur pas goditjeve të tërmetit në Izmir në Turqi dhe ishu
Tërmeti tragjik në ishullin grek, gjenden të vdekur edhe dy adoleshentë Vazhdojnë kërkimet në rrënojat e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm në ishujt grekë. Dy adoleshentë përkatësisht 17 dh
Tërmeti i fuqishëm shemb kishën në ishullin Samos Lëkundjet e tërmetit në Turqi u ndjenë edhe në ishullin Samos në Greqi, kur raportohet se ka pasur dëme të konsiderueshm
21 mijë raste të reja për 24-orë, rritet frikshëm COVID-19 në Itali Italia ka regjistruar një rekord të ri ditor me 21.273 raste të reja me virusin korona, sipas të dhënave të sotme të bër
Ministri arab akuzohet për ngacmim s*ksual, abuzimi ndodhi më 14 shkurt në ishullin privat Festivali letrar, Hay ka akuzuar një sheik arab për një “shkelje të tmerrshme” pasi dyshohet se sulmoi seksualisht një n
Sardenja, ishulli ku shumica e njerëzve jetojnë mbi 100 vjeç Ishulli i Sardenjës njihet si vendi ku njerëzit jetojnë më së gjatë në botë, duke i kaluar 100 vjet. Ishulli i dytë m
Moti pushton Greqinë, zhduken në det 3 persona në ishullin Mitilini Moti i keq ka pushtuar Greqinë. Mediat greke bëjnë me dije se tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes
"Kush shkel vdes", në këtë ishull misterioz nuk ka prekur kurrë modernizimi Të gjithë e dinë që nuk ka asnjë vend në hartën e planetit Tokë që nuk është eksploruar nga njerëzit. Por ja që është nj
Tentoi të vidhte 2 kg rërë nga ishulli i Sardenjës, merr gjobën e majme turisti Një turist francez është urdhëruar të paguajë një gjobë prej 1,000 € pasi u përpoq të merrte nga Sardenja me më shumë se
Hapet një tjetër gropë gjigante në gadishullin e "thesareve" në Siberi (VIDEO) Yamal, si një gadishull i thesareve, rregullisht sjell ndjesi të reja për komunitetin shkencor. Një tjetër krater i m
Koronavirusi pushton ishullin e famshëm grek, disa u "arratisën" Rritja e rasteve pozitive me koronavirus ka bërë që autoritetet greke të zgjerojnë masat e sigurisë, ndërkohë që po krye
Greqia dërgon forcat speciale pak metra larg kufirit turk, vjen përgjigja e Ankarasë Në mes të tensioneve që janë në kulm dhe paralajmërimeve për luftë nga ana e Turqisë, vendimi i fundit i qeverisë greke
Vranë çiftin homoseksual, kush është bashkëpunëtori i shqiptarit që tmerroi ishullin maltez Një shqiptar bashkë me një bashkëpunëtor vrau ciftin homoseksual në Maltë. Bashkëpunëtori është identifikuar si Viktor D