999 rezultate për

ish-trajneri

Argjentina rikthen ish-trajnerin e saj Kombëtarja e Lionel Messit nuk bëri aq sa pritej në këtë Botëror. Pasi doli me shumë vështirësi nga faza e grupeve,
Elsaid Hysaj te Chelsea? Mbrojtësi nuk i ndahet ish-trajnerit Elseid Hysaj është lidhur shumë me një kalim të mundshëm në Premier League të gjigantët e Chelseas. Por së fundmi mu
Legjendat e Dinamos flasin për ish-trajnerin, Daliç: Suksesi kroat, prej tij Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar histori në këtë Botëror duke mundur Anglinë dhe duke u ngjitur në finalen e Botërorit k
Ish-trajneri i Juventus del kundër Buffon-it Ish-trajneri i Juventusit, Marcello Lippi, mendon se Gianluigi Buffon është dashur të pensionohej te Zonja e Vjetër.
Ish-trajneri i Brazilit sulmon Neymarin: Ti nuk do jesh kurrë në nivelin e Peles Neymar nuk ka më forcë për të vazhduar të luajë futboll, por Felipe Scolari e “shtyn” drejt greminës. Ish-trajneri i
E bujshme/ ish-trajneri i Lushnjës pranë drejtimit të Argjentinës Argjentina u eliminua nga Franca në fazën e 1/8 të Botërorit dhe në këtë skuadër kanë nisur polemikat duke u munduar të
Ish-trajneri Eriksson: Anglia më lehtë fiton ndaj Brazilit sesa ndaj Suedisë Ish trajneri i Anglisë Sven – Goran Eriksson beson se “për Anglinë më lehtë është të mposht Brazilin” sesa Suedinë në çe
Ish-trajneri i Spanjës, flet për shkarkimin e tij nga detyra Julen Lopetegui, u shkarkua ditën e djeshme nga detyra si trajner i Spanjës, për arsye ende të paqarta. Shkarkimi i
Ish-trajneri i Argjentinës, Messi jashtëtokësor por jo lider Ish-trajneri i Argjentinës , Alfio Basile ka quajtur Lionel Messin si "jashtëtokësor" duke vlersuar cilësitë e lojtarit
Ish-trajneri i Belgjikës akuzon babain e Courtoisit si spiun dhe tradhëtar Ish-trajneri i Belgjikës, Mark Vilmots, ka zbuluar një detaj para ndeshjes me Italinë e fituar nga “axurrët” 2-0 (gol Xh
Ish-trajneri i Partizanit hetohet për pastrim parash, zbardhet biseda në prokurori Ish-trajneri i skuadrës së Partizanit, Mark Iuliano, është përfshirë në një hetim nga Prokuroria e Latinës, në kuadër të
Presidenti i PSG mohon se ka aritur marrëveshjen me ish-trajnerin e Dortmundit Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, ka hedhur poshtë raportimet në media se klubi tashmë ka nënshkru
Ish-trajneri i klubit kosovar kritikon shumë ashpër Panuccin (FOTO LAJM) Deklarata e trajnerit italian, Christian Panucci, i cili tha se disa lojtarë nuk janë të aftë që të zgjedhin vetëm Kombë
Ish-trajneri i Realit tregon si Reali dështoi të blinte lojtar të Barcelonës Ish-trajneri i Real Madridit, Bernd Schuster pranon se ai u përpoq të nënshkruante me mesfushorin e Chelseat, Cesc Fabre
Henrikh Mkhitaryan me deklaratë thumbuese për ish-trajnerin e tij “Arsene është një trajner më i dashur, kurse Mourinho shumë i rreptë”, Mkhitaryan tregoi dallimin mes trajnerit francez
Ndërron jetë ish-trajneri i Italisë (FOTO LAJM) Ndërron jetë në Brescia në moshën 84-vjeçare Azeglio Vicini, ish-trajner i Kombëtares Italiane nga Viti 1986 deri më 199
Milani po mendon për ish-trajnerin e Interit, Mançinin La Gazzetta dello Sport shrkuan se Mancini është kontaktuar nga drejtorët Rossonerë, Marco Fassone dhe Massimiliano Mira
Milani po mendon për ish-trajnerin e Interit, Mançinin La Gazzetta dello Sport shrkuan se Mancini është kontaktuar nga drejtorët Rossonerë, Marco Fassone dhe Massimiliano Mira
Ish-trajneri e këshillon Realin: Vetëm ky lojtar të shpëton Ish-trajneri i Real Madridit, Radomir Antic, ka folur për transferimin e mundshem të Sanchezit në Real Madrid duke thënë
Federata italiane nuk dëshiron Ançelottin si trajner për Kombëtaren Kombëtares së Italisë i nevojitet një taktikant i ri, pasi Giampiero Ventura u shkarkua pasi humbi ndeshjen kualifikues