999 rezultate për

ish-presidenti

Sulmohet me armë zjarri eskorta e ish-presidentit, nuk ka të lënduar (FOTO LAJM) Eskorta e ish-udhëheqësit brazilian Luiz Inacio Lula da Silva ditën e djeshmë është sulmuar me armë zjarri. Sekretari
Ish-presidenti katalanas arrestohet në Gjermani Ish lideri katalanas Carles Puigdemont, është arrestuar në kufirin gjerman përderisa po udhëtonte nga Finlanda drejt Bel
Financimet e paligjshme nga Libia, arrestohet ish-Presidenti francez Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për marrjen e 42 milion paund në page
Dekoratat e Thaçit thyenë kufirin, arrijnë deri në Francë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar vizitën e tij në Paris. Ai gjatë ditës ka ndarë një medalje jubilare për
Reagimi i Rugovës pas sulmit të serbëve ndaj familjes Jashari Menjëherë pas sulmeve të forcave serbe në Prekaz, ku ra heroikisht familja Jashari, kishte reaguar edhe ish-presidenti I
Ish-Presidenti i Barcelonës jep sinjalin: Neymar shumë shpejt i Realit Ish-presidenti katalanas, Joan Laporta beson se Neymar do ta veshë fanellën e Real Madridit gjatë verës. “Për Neymar
Ish-presidenti vë alarmin pas kapjes së kokainës: Siguria kombëtare në rrezik! Ish-Presidenti Bujar Nishani me anë të një postimi ka reaguar pas sekuestrimit të 613 kilogramëve kokainë në Durrës.
Familja e ish-Presidentit të Interit në zi, ndahet nga jeta vllai i Morattit Vëllai i madh i Massimo Morattit, ish-presidentit të Interit dhe ish-anëtari i bordit drejtues të Interit, Gian Marco Mo
Ish-Presidenti i Realit del hapur: Lewa opsion rezervë nëse nuk arrihet Kane Ish-presidenti i Real Madrid Ramon Calderon, por edhe ish trajneri i Chelseat, Andre Villas Boas mendojnë se Harry Kane
Ish-presidenti për Ramën: Na bëri të kemi turp, gënjeu edhe BE-në Konferenca e përbashkët mes Presidenti të KE, Jean Claude Juncker dhe kryeministrit Edi Rama është parë me shumë sy krit
Katërmbëdhjetë vjet nga vdekja e ish-presidentit Trajkovski Në Maqedoni sot do shënohet 14-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Maqedonisë, Boris Trajkovski, i cili humbi jetën
Armina Mevlani zbulon miqësinë me vajzën e ish-Presidentit të Shqipërisë Edhe pse në fakt nuk dihej për një miqësi të mundshme mes tyre, ka qenë Armina që ka zbuluar këtë detaj. Nëpërmjet In
A duhet t'i thotë "jo" Meta faljes së detit? Flet ish-presidenti Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, e cilë- son të një rëndësie të veçantë aktin e dhënies të plotfuqisë së kreut t
Ish-presidenti sulmon Ramën për marrëveshjen e detit: Tradhtia më e madhe Ish-presidenti Bujar Nishani me an t nj statusi n Facebook ka reaguar n lidhje me marrveshjen e Detit mes Shqipërisë dhe
Protesta e bujshme, edhe ish-Presidenti në shesh kundër Ramës Ditën e sotme në protestën e opozitës së bashkuar morën pjesë qindra mijëra shqiptarë. Fatmirësisht, protesta e cila
Ish-Presidenti Moisiu dhe kryebashkiaku Veliaj mbjellin 110 selvi në Unazën e Madhe 70 vjet më parë mori pjesë në krijimin e atij që njihet si Parku i Madh i Liqenit të Tiranës, ndërsa sot, po aq energjik
Ish-Presidenti e bën të kryer: Ikën Ronaldo, vjen Neymar Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, ka hedhur edhe ai hipotezat e veta me fatin e sezonit të ardhshëm për Re
Skenari i vrasjes së ish-presidentit serb Gjingjiq Tre vjet më parë, në Beograd, libri “E shtëtna e tretë” u botua nga gazetari Nikola Vërziq dhe Milan Veruoviq, shefi i s
Ish-presidenti Moisiu rrëfehet si kurrë më parë, tregon si u njoh me gruan e ndjerë Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, sot 88-vjeç, ka qenë i ftuari i radhës në studion e "Pasdites në Top Channel
Reagon ashpër ish-presidenti: Kushtetuta e Shqipërisë u shkel! Pas situatës së sotme në Kuvend dhe protestës jashtë ambientëve të saj ka reaguar ish-president Bujar Nishani. Me an