999 rezultate për

irma

"Fytyra" e uraganit Irma, videoja që i mashtroi të gjithë (VIDEO) Një livestream në Facebook që pretendonte se tregonte “fytyrën” e stuhisë tropikale Irma, grumbulloi mbi 6.6 milionë shi
10 të vdekur në uragani "Irma" në Kubë Mediat shtetërore në Kubë raportojnë se 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e uraganit “Irma”. Shumica prej viktim
Uragani Irma, kafshët "pushtojnë" rrugët (FOTO LAJM) Uragani Irma ka goditur SHBA-në kafshët kanë gjetur strehë në vendet më të pazakonshme. Disa zogj flamingo u fotograf
Dielli shkëlqen sërish në Florida-n e shkatërruar tërësish nga “Irma” (FOTO LAJM) Banorët e Floridas kanë filluar tashmë të kthehen në shtëpitë e tyre për të parë se ç’ka mbetur në këmbë pas “Irmës”.
‘Harvey’ dhe ‘Irma’, çifti më i famshëm i momentit (FOTO LAJM) Harvey dhe Irma janë dy uraganë që kanë marrë dhjetra jetë njerëzish dhe kanë shkatërruar qytetet kryesore ne SHBA, përc
Të “çmendurit” e Floridas që sfiduan “Irmën” (FOTO & VIDEO) Uragani “Irma” që e kthehu Floridan Jugore në një vend fantazmë, ka kaluar tashmë nga kategoria 4 në një stuhi të katego
“Nuk e dimë sa shumë kanë vdekur”, Florida rrezikon të përballet me një krizë humanitare Ekipet e shpëtimit në Florida kanë pranuar se nuk e dinë se sa njerëz janë vrarë nga Uragani Irma, ndërkohë që ekziston
Uragani Irma "prek" Hollivudin (VIDEO) Një video e Washington Post në Miami tregon vendet që u prekën nga uragani Irma. Fort Myers, Miami, Hollywood dhe Flo
Nuk është Irma, ja cilët janë uraganët më të fuqishëm në histori (VIDEO) Një nga uraganet më të dhunshme që historia ka parë, Uragani Irma ka marrë deri tani dhjetëra jetë njerëzish dhe shumë t
Nuk ju bind ekipeve të shpëtimit, shiheni si e pëson nga uragani Irma ky banor i Floridas (VIDEO) Të paktën 20 persona humbën jetën mëngjesin e sotëm nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmb
Irma është dobësuar, por mbetet sërish e rrezikshme (VIDEO) Irma aktualisht ka kaluar në kategorinë e parë me një shpejtësi prej 75 mhp. Syri i saj saktësisht gjendet në Tampa,
Raportimet më të frikshme nga gazetarët gjatë uraganit Irma (VIDEO) Duket se gazetarët kanë qenë një pjesë shumë e rëndësishme e raportimit të uraganit monstruoz Irma. Një nga uraganet
Pamje tronditëse, uragani Irma mbulon Miamin (VIDEO) CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Mia
Irma lë katër të vdekur dhe 1 milion shtëpi pa energji në Florida (FOTO LAJM) Syri i Irmës ka goditur tashmë Floridan dhe stuhia ka arritur kategorinë e katërt me shpejtësi 130mp. Rrugët janë për
"Irma" zhduk oqeanin, tronditen banorët (VIDEO) Ndërsa banorët e Floridas dhe vendet përreth janë duke pritur më të keqen, bahamasit po përjetojnë një tronditje tjetër,
Para dhe pas goditjes, "Irma" forca shkatërrimtare e natyrës (VIDEO) Uragani "Irma" ka goditur tashmë Floridën dhe është bërë akoma më e fuqishme një stuhi e Kategorisë 4. "Irma" kërcëno
Pas uraganit Irma, tjetër stuhi e frikshme godet Kinën (VIDEO) Një stuhi rëre goditi ashpër provicën Gansu në Kinë duke mbuluar të gjithë provincën veri-perëndimore kineze, deri në 5
Pamje të frikshme të Uraganit në Florida (VIDEO) Uragani Irma po vazhdon me shpejtësi udhëtimin drejt ishujeve të Floridas, pas goditjes së Kubës. Shpejtësia e "Irma"
Syri i uraganit Irma kalon mbi ishujt e Floridës Syri i uraganit Irma pas shumë peripecirash ka goditur ishujt jugorë të Florida-s si një stuhi e kategorisë së katërt.
Shqiptarja në Florida rrëfen tmerrin nga uragani "Irma" Uragani Irma është duke u bërë çdo herë më i madh dhe pritet të jetë shumë më i rrezikshëm sesa uragani Harvey. Irma