999 rezultate për

irani

Lubonja sulmon Trump-in: Vrasja e gjeneralit iranian është një akt terrorist Një akt terrorist dhe të papërgjegjshëm e ka cilësuar analisti Fatos Lubonja vrasjen e gjeneralit iranian Qassim Soleima
Të gjithë i kishin sytë tek ky burrë gjatë ceremonisë për Suleimanin (FOTO LAJM) Vijojnë në ditën e tyre të tretë aktivitetet para varrimit të Qaseem Suleimanit, gjeneralit iranian që u vra nga një dro
KOMENT/ Trump vrau gjeneralin më budalla të Iranit Thomas L.Friedman Një ditë ata mund të emërojnë një rrugë në nder të Presidentit Trump në Teheran. Pse? Sepse Trum
"Ndizen" tensionet mes Iranit dhe SHBA-së, 80 milion dollar për "kokën" e Trump Vrasja e gjeneralit të Iranit ka ndezur ashpër tensionet mes Teheranit dhe Uashingtonit. Mediat e huaja raportojnë se au
Tensionohet situata: Irani ofron 80 milionë dollarë për kokën e presidentit Donald Trump Autoritetet iraniane kanë vënë një çmim mbi kokën e presidentit amerikan, Donald Trump, gjatë ceremonisë së varrimit të
Eliminimi i bujshëm i gjeneralit, çfarë e lidh Iranin me Shqipërinë Eliminimi i gjeneralit iranian ma ngitur polemika të shumta dhe ka shtuar tensionet mes Shteteve të Bashkuara të Amerik
Eliot Engel: Unë dhe qytetarët amerikanë nuk duam luftë me Iranin Ligjvënësi amerikan Eliot Engel, e ka kritikuar presidentin amerikan Donald Trump lidhur me sulmin në Iran ku edhe vdiq
Pacolli mesazh publik: Shmangni udhëtimet drejt Iranit dhe Irakut Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që t’i shmangen udhëtimit dre
SPECIALE/ SHBA, Irani, Turqia, Rusia dhe Izraeli: Skenaret e frikshme të një lufte globale pas vrasjes së Soleimanit Irani është zotuar për një "hakmarrje shkatërruese" ndaj forcave amerikane për vrasjen e komandantit Qassem Soleimani -
Eliminimi i gjeneralit, banorët vajtojnë Soleimanin (FOTO LAJM) Me qindra banorë po vajtojnë vdekjen e komandantit ushtarak iranian Qasem Soleimani. Një makinë që mbante arkivolin e
Vrasja e gjeneralit iranian, reagon Rama e tregon kë mbështet qeveria shqiptare Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me vrasjen e gjeneralit iranian Qassem Soleimani, nga një su
Vrasja e gjeneralit iranian, PD: Mbështesim SHBA-të Partia Demokratike ka reaguar pas operacionit të sotshëm të SHBA-së, ku mbeti i vrarë gjenerali iranian Qasem Soleimani,
Britma e shpërthime, dalin pamjet tronditëse nga vendi ku u eleminua gjenerali iranian (VIDEO) Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Qassem Soleimani, që është vrarë sot në orët e para të mëngjesit në një sul
Gjenerali iranian u bë copash nga predha amerikane, e identifikuan vetëm nga unaza Gjenerali i Gardës Revolucionare të Iranit, Qasem Soleimani, u vra nga një sulm amerikan në aeroportin e Bagdadit. Su
Kishte në dorë luftën dhe paqen në Lindjen e Mesme, kush është gjenerali që u vra nga SHBA-të Gjenerali shumë i rëndësishëm i Iranit, Qasem Soleimani është vrarë në Irak nga një sulm ajror i SHBA. 62-vjeçari i
SHBA vret gjeneralin e lartë iranian në një sulm ajror Komandanti ushtarak më i fuqishëm i Iranit, gjeneral Qasem Soleimani, është vrarë nga një sulm ajror i SHBA në Irak.
Sulmi në ambasadë, Trump kërcënon Iranin: Do të paguajë çmim shumë të madh Shtetet e Bashkuara do të vendosin 750 trupa shtesë në Lindjen e Mesme dhe ky numër do të shtohet në ditët në vijim, pas
Liderja e opozitës iraniane merr pjesë në meshën e Krishtlindjes Udhëjeqësja e opozitës iraniane(MEK) Maryam Rajavi ishte prezente në meshën e Krishtlindjes mbrëmë në Katedralen Shën Pa
Goli i vitit vjen nga Irani (VIDEO) Ditën e sotme është shënuar një ndër golat më të bukur të këtij viti. Mesfushori i ekipit iranian të Sepahan, ka gjet
Sistemi izraelit çorienton predhat siriane, i bën të kthehen e të shpërthejnë në bazë Diçka shumë e çuditshme ka ndodhur gjatë sulmit të forcave ajrore izraelite kundër shënjestrave siriane dhe iraniane në