999 rezultate për

irani

"Një vend djallëzor në mes të Evropës", Rama flet pas deklaratave të Iranit Kryeministri Edi Rama teksa ka marrë sot kryesimin e OSBE-së në Vjenë, ka përmendur ndër të tjera edhe konfliktin Iran-S
Khamenei i Iranit kërcënoi Shqipërinë? Flet ish- kreu i SHISH I ftuar në ABC e mëngjesit”, ish – kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka folur për përplasjen mes SHBA-s
Irani monton një video të eliminimit të Donald Trump (VIDEO) Pas vrasjes së gjeneralit iranian Qasem Soleiman nga ushtria amerikane me anë të një droni, Irani ka nisur kërcënimet nd
VIDEO/ "Raketat tona....": Trump zbulon pasojat e sulmit të Iranit mbi bazat amerikane Ndërkohë që pritej një gjuhë e ashpër e tij ndaj Iranit, ai tha se nuk do ta lejonin këtë shtet të zhvillonte një progra
Sulmet e Iranit, Meta: Shqipëria, e vendosur përkrah SHBA-ve dhe NATO-s Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është deklaruar para pak minutash lidhur me qëndrimin e Shqipërisë në këtë moment përs
A është e rrezikuar Shqipëria nga konflikti me Iranin? Flet Rama Kryeministri Rama ka folur nga zyrat e OSBE në Vjenë për kërcënimin që mund t’i kanoset Shqipërisë nga Irani për shkak t
Dalin pamjet e dëmeve nga raketat e Iranit në bazën amerikane (FOTO LAJM) Irani sulmoi mbrëmë me një numër të madh raketash dy baza amerikane në Irak duke njoftuar më pas se kishte vrarë 80 usht
Irani apo SHBA-ja? Njihuni me ushtritë më të fuqishme në botë Për fat të keq, shumë vende e kanë testuar fuqinë e tyre ushtarake përmes konflikteve dhe betejave përgjatë historisë.
Khamenei iu referua si vend djallëzor, Shqipëria në rrezen e raketave të Iranit (FOTO LAJM) Ajatollah Khameneoi foli sot para iranianëve duke përmendur edhe "një vend të vogël dhe djallëzor europian që bashkëpuno
SHBA ishte në dijeni për sulmin me raketa, kush e spiunoi Iranin (FOTO LAJM) SHBA-të ishin informuar paraprakisht për sulmin iranian mbi bazat e tyre në Irak. Lajmin e ka bërë të ditur CNN duke cit
Rrëzimi i avionit, Irani refuzon të japë kutitë e zeza Irani ka refuzuar t’u dorëzojë specialistëve ndërkombëtarë kutitë e zeza të avionit që shkaktoi humbjen e 176 njerëzve.
Paralajmërimi rus: Konflikti SHBA-Iran mund të sjellë luftën bërthamore Deputeti rus Vladimir Dzhbarov ka paralajmëruar se një konflikt mes SHBA dhe Iranit mund të çojë në një luftë bërthamore
Pas tragjedisë me 176 viktima, SHBA anulon fluturimet drejt Iranit dhe Irakut Irani filloi sot sulmet ndaj SHBA, pas eliminimit nga ajri të gjeneralit iranian. Menjëherë pas sulmit me raketa, një
U hodhën granatat e para të hakmarrjes, reagon lideri suprem i Iranit Udhëheqësi Suprem i Iranit Ayatollah Ali Khamenei ka reaguar pas sulmit ndaj dy bazave amerikane. Ai tha në një deklarat
Nis hakmarrja ndaj SHBA, Irani hedh raketat e para (FOTO LAJM) Departamenti i Mbrojtjes së SHBA – së ka njoftuar se dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur n
Ekzekutimi i gjeneralit, ku po i mban shpresat Irani (FOTO LAJM) Vijojnë në ditën e tyre të tretë aktivitetet para varrimit të Qaseem Suleimanit, gjeneralit iranian që u vra nga një dro
Mijëra njerëz "derdhen" rrugëve për Soleimanin, trupi dërgohet në vendlindje Mijera iraniane kanë dalë në rrugët e Teheranit për t’i dhënë lamtumirën gjeneralit Qasem Soleimani përpara varrimit të
"Do ua vëmë flakën", gjenerali iranian lëshon kërcënimin e fortë Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, gjenerali Hossein Salami, tha se do “t’ua vë flakën” lokacioneve që mbështe
Premtuan një hakmarrje të hidhur ndaj SHBA, ky është veprimi i parë i Iranit Në mes të tensioneve midis Teheranit dhe Uashingtonit, Irani ka njoftuar se nuk do të respektojë më kufizimet e marrëves
Pamje me dron, çfarë ndodhi në funeralin e gjeneralit iranian (FOTO LAJM) Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin e komandantit të vrarë u