999 rezultate për

irani

Tragjedia në ajër me 176 viktima, Teherani proteston Një grup protestuesish u mblodh në Teheran të shtunën për të vajtuar viktimat e avionit të rrëzuar në fillim të kësaj ja
Merkel te Putini, dy liderët dakordohen për Iranin Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëriti të shtunën thirrjen drejtuar të gjitha palëve që respektojnë marrëveshjen bë
Irani pranon zyrtarisht fajin: Si e rrëzuam gabimisht avionin ukrainas Irani ka pranuar se e ka qëlluar me raketë avionin ukrainas ku humbën jetën 176 viktima, por ka theksuar se ka qenë një
"Do përjetojnë një kundërgoditje të fuqishme", Izraeli nuk tundet nga kërcënimet e Iranit Pas vrasjes së Soleimanit, Irani e ka kërcënuar hapur me sulme Izraelin. Regjimi në Teheran mund të përdorë disa opsione
Pas deklaratave mohuese, Irani pranon se goditi me raketë avionin ukrainas Irani ka pranuar se e ka qëlluar me raketë avionin ukrainas ku humbën jetën 176 viktima, por ka theksuar se ka qenë një
Miratohet rezoluta që kufizon veprimet ushtarake kundër Iranit Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë më të cilën i kërkohet presidentit Donald Trump të marrë miratimin e Kongresi
Rrëzoi avionin ukrainas? Teherani mohon akuzat Kudo në media ka qarkulluar lajmi se Irani rrëzoi avionin ukrainas , por këto akuza janë mohuar nga Teherani. Por ata
Mendohet se kjo është arsyeja pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë (FOTO LAJM) Detaje të reja tronditëse janë zbuluar nga rrëzimi i avionit ukrainas, ku humbën jetën 176 persona. DailyMail ka publ
Përflitet për një luftë të tretë botërore, çfarë po ndodh mes Iranit dhe SHBA-ve? Një konflikt i sapondezur mes Iranit dhe SHBA-ve ka shkaktuar panik dhe frikë në të gjithë botën ndërsa është përfolur e
Tmerri 2 minuta pas ngritjes në ajër, avioni u rrëzua nga Irani Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha se ka prova që tregojnë se ishte një raketë iraniane ajo që rrëzoi aeroplanin uk
Dalin pamje të reja kur raketa iraniane godet aeroplanin ukrainas ku humbën jetën 176 njerëz (VIDEO) Video e re duket se tregon momentin kur një raketë iraniane goditi një aeroplan pasagjerësh ukrainas vetëm pak çaste par
Irani rrëzoi me raketa avionin ukrainas, 176 të vdekur Irani gabimisht goditi aeroplanin ukrainas që u rrëzua të Mërkurën pranë Teheranit me 176 persona në bord, kanë raportua
Konflikti me Iranin: Trump fajëson Obamen Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ishte i qartë se kë fajëson rreth krizës me Iranin, ish ad
A do të kryejë sulm Irani në Shqipëri? Çfarë thonë vetë muxhahedinët Tensionet në rritje mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë shtuar vigjilencën dhe sigurinë përreth kampi
Klosi: Iranianët donin të hynin në radhët e UÇK-së Ish-shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka thënë se iranianët gjatë Luftës së Kosovës tentuan të hynin në
Të bukura dhe "vdekjeprurëse": Ninjat e Iranit, të stërvitura për të eliminuar pa zhurmë (FOTO LAJM) Mund të duket si një skenë filmi, por këto gra iraniane po praktikojnë lëvizjet e tyre në një përpjekje për t’u bërë “Ni
Si u bënë armiq miqtë e vjetër SHBA-Iran Shtetet e Bashkuara dhe Irani nuk kanë qenë gjithnjë armiq. Presidentët e SHBA, nga Eisenhower te Carter, e konsideronin
Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat
Në hedhjen e raketave iraniane kanë marrë pjesë dhe maqedonas Në bazat në “Ain Al Asad” dhe “Erbil” aktualisht gjenden më shumë se dhjetëra qytetarë të Maqedonisë që punojnë për komp
Gjenerali i NATO në Tiranë: SHBA nuk ka asnjë faj Elminimi i gjeneralit Solemimani ka shkaktuar një debat politik dhe diskutime se mund të nisë një luftë e tretë. Ggje