999 rezultate për

irani

Zëdhënësja e DASH përgëzon Shqipërinë për dëbimin e iranianëve Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur vendimin e Shqipërisë për të dëbuar dy di
Do hapte televizion në gjuhën shqipe, kush është diplomati iranian i dëbuar? Ahmad Hosseini Alast, mbante detyrën e atasheut kulturor të Iranit në Shqipëri dhe kishte ardhur në Tiranë katër vite më
Dëbimi i diplomatëve, policia "blindon" ambasadën e Iranit në Tiranë Pas urdhrit për dëbimin Mohammad Ali Arz Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini Alast, policia ka shtuar numrin e efektiva
DETAJET/ 2 diplomatët iranianë që u dëbuan nga Shqipëria ishin bashkëpunëtorë të Soleimanit Autoritetet shqiptare njoftuan sot se kanë urdhëruar dëbimin nga Shqipëria të dy diplomatëve iranianë, të cilët janë shp
Dy diplomatët e Iranit u shpallën non-grata në Shqipëri, Gent Cakaj tregon arsyet Dy diplomatë iranianë janë shpallur non-grata në Shqipëri dhe për këtë ka reaguar ministri në detyrë i Punëve të Jashtme
Lidhje me gjeneralin, Shqipëria shpall "non grata" dy diplomatët iranianë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot të shpallë "non grata" dy përfaqësuesit diplomatikë të Ambasad
I nxorri zbuluar me videon e rrëzimit të avionit ukrainas, Irani e arreston Autoritetet iraniane kanë njoftuar se e kanë arrestuar personin që kishte filmuar rrëzimin e avionit ukrainas pas godit
New York Times publikon pamjet ekskluzive kur raketat iraniane godasin avionin ukrainas (VIDEO) New York Times publikon pamjet ekskluzive të momentit kur dy raketat iraniane godasin avionin ukrainas me 176 persona në
Sulmuan me raketë avionin me 176 persona, vihen në pranga disa persona në Iran Rrëzimi i aeroplanit ukrainas nga Irani, ka shkaktuar shumë dhimbje tek familjarët e 176 viktimave. Ndërkohë Irani pr
Çfarë po ndodh brenda bazës amerikane që u sulmua nga Irani (FOTO LAJM) Trupat amerikane pastruan dje mbetjet nga baza ushtarake në Irak, e cila u sulmua nga raketat iraniane javën e kaluar.
Irani kërcënon edhe Britaninë: Do dëbojmë ambasadorin tuaj! Irani ka kërcënuar se do të dëbojë ambasadorin britanik në Teheran, Rob Macaire, në rast të “provokimeve” të reja nga Lo
E autorizoi muaj më parë, si priti Trump eliminimin e gjeneralit iranian Presidenti Donald Trump kishte autorizuar vrasjen e gjeneralit iranian Kassem Soleimani shtatë muaj më parë nëse agresio
Si fshihen raketat e Iranit nën pesë shtresa betoni (FOTO LAJM) Bazat e raketave nëntokësore të Iranit të fshehura nën pesë shtresa betonit, janë gati për të goditur në rast të shpërth
Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-ve Qindra studentë iranianë u mblodhën për të protestuar, por një gjest i tyre ka marrë gjithë vëmendjen e mediave botërore
Kush e spiunoi Iranin sërish? Trupat amerikane u strehuan në bunkerë 2 orë para sulmit Trupat e Shteteve të Bashkuara në bazën ajrore Al-Asad në Irak ishin të vetëdijshëm se një sulm pritej të vinte nga Iran
CNN: SHBA-Iran në rrugën e konfrontimit ushtarak Vrasja e gjeneralit Soleimani, solli trazira mes raportit të SHBA-ve dhe Iranit. Të zemëruar, iranianët hodhën raket
"Mos fluturo", gruaja e pilotit që humbi jetën mes 176 të tjerëve tregon bisedën e fundit (FOTO LAJM) Gruaja e pilotit që udhëtonte me avionin e pasagjerëve të Ukrainës i cili u qëllua ‘pa dashje’ nga Irani, thotë se ajo i
I armatosur me thika e hanxhar, arrestohet iraniani shumë pranë rezidencës së Trump Policia e Floridas ka mundur të arrestojë një shtetas iranian, i cili u gjet i armatosur shumë pranë rezidencës së presi
"Mos e përshkallëzoni", zbulohet faksi i koduar që Trump i çoi Iranit Eliminimi i gjeneralit Qassem Soleimani u vuri flkën tensioneve mes Iranit dhe Amerikës. Mund të themi se fika për një t
Rriten tensionet me Iranin, arrestohet ambasadori britanik Ministria e Jashtme e Britanisë tha ditën e djeshme se ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tehran është arrestuar për