999 rezultate për

irak

Ish-sekretarja e SHBA-ve: Shkuam në Irak për të rrëzuar Saddamin Synimi kryesor i SHBA-ve gjatë pushtimit të Irakut në vitin 2003, nuk ishte sjellja e demokracisë, por rrëzimi i Saddam
Avionët kanadezë “humbën” objektivat 17 herë në Irak Misionet ajrore kanadeze kanw humbur objektivat e tyre 17 herë në Irak, sipas të dhënave të fundit të lëshuara nga Depar
Pajisja përgjuese që u kap ne Rinas, greku: Një kompani celulare... Pas izraelitit Yoram Frig, një shtetas grek është ndaluar të dielën në aeroportin e Rinasit, pasi në bagazhin e tij u zb
ISIS humbet terren ndjeshëm në territorin irakian Grupi i ashtuquajtur “Shtetit Islamik” nën shënjestrën e sulmeve të ndërmarra prej disa muajsh nga forcat irakiane dhe k
Kleriku irakian, thirrje Assad-it të japë dorëheqjen Kleriku irakian me ndikim të madh, Moqtada Sadr i ka bërë thirrje presidentit sirian Asad që të japë dorëheqje. Në të nj
ISIS qëllon me snajper gruan vetëm se mori një shishe ujë (FOTO LAJM) Një grua në Irak u qëllua për vdekje me snajper nga ISIS, pasi po merrte një shishe ujë pranë një makine qeveritare.
Dhëndri i Trumpit në Iran për luftën kundër ISIS-it Dhëndri i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jared Kushner, po zhvillon një vizitë zyrtare në Irak në kua
Kanadaja zgjat operacionin kundër ISIS-it edhe për tre muaj Kanadaja ka njoftuar se do të zgjasë misionin ushtarak kundër grupit militant Shteti Islamik në Siri dhe Iran, deri më 3
ISIS drejt rënies, rrethohet plotësisht nga forcat irakiane Ushtria e Irakut raportohet të ketë rrethuar plotësisht “Shtetin Islamik” në Mosul. Lajmi është bërë i ditur nga shef
ISIS i vendos rripin me eksploziv 6-vjeçarit për ta hedhur në erë (VIDEO) Në mesin e refugjatëve nga Mosuli që kishin ikur nga i ashtuquajturi “Shteti Islamik”, ushtria irakiane ka arritur ta gj
Haziri, kundër ekstremizmit fetar: Mos shkoni në Siri e Irak! Nën organizimin e Policisë së Kosovës në Gjilan, është mbajtur sot një ligjëratë kundër ekstremizmit që shpie në terrori
Ushtari shpëton shokët, por autobomba i shpërthen pranë (VIDEO) Një ushtar irakian i shpëtoi jetën e shokëve të tij, por nuk dihet nëse mundi të shpëtojë veten. Videoja është filmu
Kamikazët e ISIS vrasin 26 dasmorë në Irak Dy kamikazë kanë hedhur veten në erë gjatë një dasme në një fshat pranë qytetit irakian Tikrit, ku për pasojë kanë humbu
Fotot e tmerrit, ISIS përdor armët kimike në Irak (FOTO LAJM) Lufta pwr qytetin e Mosulit po shkon nw ditwt e fundit tw saj dhe ISAIS akuzohet se ka përdorur armë kimike duke plagosu
George Bush nuk është penduar për ndërhyrjen në Irak dhe Afganistan Ish-Presidenti amerikan George W. Bush është shprehur se nuk është penduar për dhënien e urdhrit për ndërhyrje në Irak d
ISIS pranon humbjen në Irak Udhëheqësi i Shtetit të vetëshpallur Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak. Ai ka urdhëruar që m
Komandot shqiptare do të luftojnë kundër ISIS në Irak (FOTO LAJM) Me kërkese të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shqipëria do të dërgojë në Irak, një njësi ushtarake operacionale, një
Gazetarja kurde vritet gjatë raportimit live nga beteja për Mosulin Një gazetare kurde ka mbetur e vrarë teksa po raportonte nga beteja për Mosulin në Irak. Shifa Gardi, e cila punonte
TENSIONET / Greqia paralajmëron Turqinë: Po shkelni vijën e kuqe! (FOTO LAJM) Greqia ka paralajmëruar Turqinë se po shkelin vijën e kuqe të Athinës. Ministri i Jashtëm grek, Nikolas Kotzias, ka thën
Forcat e Irakut sulmojnë aeroportin e Mosulit, 160 mijë njerëz braktisin qytetin Forcat irakiane të sigurisë kanë sulmuar aeroportin e Mosulit, në përpjekje për të rikthyer kontrollin e qytetit nga gru