999 rezultate për

irak

Këlyshët e luanëve! Njihuni me fëmijët e Shtetit Islamik (VIDEO) Ata quhen "ashbal" ndryshe këlyshët e luanit të "kalifatit". "Ne jemi grupi pastrues ", thotë Kasswara, një djalë 16-
Votuesit e PDK-së nuk e duan Lirak Çelajn Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me kandidatë për kryetar të komunës së Prishtinës, Lirak Çelaj në zgjedhjet lokale q
Kosova jep 100 mijë euro për rikthimin e familjeve irakiane e siriane Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të ndajë 100 mijë dollarë donacion për kthimin e familjeve në shtëpitë e tyre të rrënu
KQZ gjobit Shpend Ahmetin e Lirak Çelajn, ja lista e kandidatëve të gjobitur Njëqind mijë euro është shuma e përgjithshme e gjobave të shqiptuara nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa gjat
Nis konflikti që mund të shkaktojë një luftë me shumë viktima Forcat irakiane kanë nisur një ofensivë të madhe mbi disa fronte që synonin rikthimin e qytetit kurd të Kirkukut, duke p
Nga momenti në moment mund të nisë një luftë e re Ushtria e Irakut po fillon të hyjë në zonat me popullësi kurde të cilët e shpallën para pak kohësh referandum të njëansh
Erdogan dhe Khamenei kundër kurdëve të Irakut: Po krijohet Izraeli i ri Duket se po jetojmë në kohën e antireferendumeve. Katalonja është një rast që po menaxhohet brenda suazës europiane, por
Kryeministri iraken deklaron rimarrjen e bastionit të fundit të ISIS Ushtria irakene ka çliruar tashmë Hawij-ën, qyteti kryesor në një nga dy territoret e fundit të të ashtuquajturit “Shtet
Ndahet nga jeta ish-presidenti i Irakut Talabani Ish-presidenti irakian dhe lideri i kurdëve, Jalal Talabani është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare. Televizioni sh
Vdes ish-lideri i kurdëve të Irakut pak kohë pas referendumit Ish-presidenti irakian dhe lideri i kurdëve, Jalal Talabani ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Televizioni shtetëror ira
Spanja e Iraku nuk e njohin por Kosovës nuk ia "ndjen" për Katalonjën e Kurdët Miliona kurdë të Irakut kanë votuar javën e kaluar një referendum që sipas rezultatit ka qenë pro ndarjes nga Iraku dhe
SHBA-të nuk njohin referendumin e kurdëve për pavarësi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se nuk do të njohin referendumin për shpalljen e pavarësisë së Irakut të
ZYRTARE/ Dalin rezultatet përfundimtare, kurdët dëshirojnë pavarësinë nga Iraku Zona me popullësi kurde e Irakut ka publikuar rezultatet përfundimtare të referendumit për ndarjen nga Iraku që u mbajt
Parlamenti i Irakut lejon dërgimin e ushtrisë në zonat kurde, Turqia i ka forcat në kufi Parlamenti i Irakut i ka dhënë lejë kryeministrit të vendit që të angazhojë forcat e ushtrisë në zonat kurde të Irakut t
Erdogan- kurdëve: Kosova nuk është bërë shtet me 114 njohje, nuk mundeni as ju Kosova nuk është bërë shtet me 114 njohje, nuk mundeni as ju, ishte mesazhi i presidentit turk për kurdët e Irakut që or
Kurdët shpallën pavarësinë, por ja "zjarri" që i pret përreth (FOTO LAJM) Pas një referandumi popullata kurde në rajonin e Irakut po shkojnë drejt pavarësisë. Edhe pse nuk janë numëruar të gjith
Forcat Speciale të Irakut i bashkohen ushtrisë turke në kufi me kurdët (FOTO LAJM) Turqia po zhvillon prej disa ditësh një stërvitje të mëdha në kufi me Irakun e Veriut në një kohë kur kjo zonë zhvilloi
Zbulohet qyteti i zhdukur 2 000 vite më parë (FOTO LAJM) Një qytet i zhdukur rreth 2 mijë vite më parë, është zbuluar nga arkeologët në Irak, një zonat më të vjetra të populluar
Kush janë kurdët dhe përse po kërkojnë pavarësi Rreth pesë milionë njerëz në zonat me shumicë kurde të Irakut të veriut, kanë të drejtë të marrin pjesë në një referendu
Mbi 40 militantë suni ekzekutohen me varje në prani të familjarëve Në Irak janë ekzekutuar sot 42 militantë myslimanë të sektit suni të dënuar për akuza terroriste në lidhje me vrasjen e