999 rezultate për

irak

FSB:Rreth 4 500 shtetas rusë luftojnë përkrah ISIS-it Rreth 4 500 shtetas rusë janë larguar jashtë shtetit për të luftuar përkrah terroristëve, njoftuan sot shërbimet e sigur
Bëri foto me Miss Izraelin, familja e Miss Irakut dëbohet nga vendi Foto e tyre duhej të ishte një mesazh paqeje për gjithë botën. Por, kjo gjë ka pasur pasoja për familjen e Miss Iraku
Publikohet raporti i frikshëm: Europa ka furnizuar terroristët me armë (FOTO LAJM) "Një e treta e të gjitha armëve të përdorura nga Shteti Islamik i Irakut në fushën e betejës janë prodhuar në Bashkimin
Në Irak po festohet fitorja ndaj ISIS Forcat e armatosura të Irakut kanë mbajtur një paradë ushtarake në kryeqytetin e vendit, Bagdad, për të shënuar fitoren
Qeveria irakiane deklaron fitore ndaj ISIS-it Kryeministri irakian, Haidar al-Abadi, ka deklaruar se lufta e vendit të tij kundër grupit militant, “Shteti Islamik” ta
Reagojnë terroristët: Të gjithë myslimanët të marrin armët dhe të mbrojnë Jeruzalemin (FOTO LAJM) Njoftimi i Presidentit Trump se SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe se do të dërgojë ambasadën amerika
OKB kërkon nga Kosova masa të tjera ndaj terrorizmit Kombet e Bashkuara po kërkojnë nga autoritetet në Kosovë që të kenë një strategji të qartë për të penguar luftëtarët nga
Svilanoviç: Në Siri dhe Irak, jo më luftëtarë nga Ballkani 1000 individë nga Ballkani Perëndimor kanë udhëtuar në Siri dhe Irak, rreth 300 janë kthyer, më shumë se 200 janë vrarë
SHBA-të miratojnë shitjen e sistemeve antiraketore Patriot në Poloni SHBA-të miratuan sot shitjen në Poloni të sistemeve antiraketore Patriot për një shumë prej 10,5 miliardë dollarëve.
Miss-et "armike" postojnë një selfie bashkë dhe trondisin rrjetin (FOTO LAJM) Miss Iraku dhe Miss Izraeli, duke u dalë kundër të gjithëve, madje edhe dy shteteve të tyre respektive, kanë postuar në
Pamje që të lënë pa frymë nga tërmeti shkatërrues në Iran-Irak (FOTO LAJM) Mijëra iranianë të pastrehë u grumbulluan kundër të ftohtit një ditë pasi më shumë se 450 vetë u vranë në tërmetin më vd
Shkon në 407 numri i viktimave nga tërmeti shkatërrues në Iran dhe Irak Ka shkuar në rreth 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm
Qindra të vdekur nga tërmeti në Iran, ja pamjet e frikshme (VIDEO) Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.
Tërmeti i fuqishëm 7,2 ballësh godet Irakun Një tërmet prej 7,2 ballësh ka goditur qytetin Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan pë
Iraku, shumë afër mposhtjes së ISIS-it Forcat irakiane kanë lëshuar një ofensivë për të rikthyer qytetin e Rawa-s, të fundit të kontrolluar nga i ashtuquajturi
ISIS ka humbur 96 për qind të territoreve të pushtuara para tre viteve Si rezultat i dështimeve të fundit ushtarake, grupi terrorist “Shteti Islamik” është dëbuar prej 96 për qind të territor
U shkatërrua nga ISIS, ky është Mosuli i ri që do të ndërtohet (FOTO LAJM) Një arkitekt që shpreson të rindërtojë Mosulin e shkatërruar nga lufta, ka propozuar një sërë urash mahnitëse 3D të që d
Sulmi ajror rus shkatërron rezervat e municioneve në Siri (VIDEO) Një grup prej gjashtë sulmuesish rus Tu-22M3 kanë kryer një sulm ajror në krahinën siriane të Deir ez-Zor duke shkatërru
Fillon beteja e fundit kundër ISIS-it në Irak Forcat e armatosura irakiane rimorrën sot baza ushtarake dhe disa fshatëra nga kontrolli i grupit Shteti Islamik (ISIS)
Lirak Çelaj nuk rehatohet, njëherë e përkrahi Abrashin e tani e mohon Një ditë pas zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, kandidati i PDK-së, Lirak Çelaj pati deklaruar se e përkrahë LDK-në në gar