E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

irak

Gjermania zgjat misionet ushtarake në Afganistan, Irak e Mali Qeveria gjermane ka miratuar planet për zgjerimin e misioneve ushtarake të shtetit, duke përfshirë Afganistanin. Ky pro
Flet kandidati shqiptar për deputet në Itali: Ishte eksperiencë pozitive Në zgjedhjet e sapo mbyllura politike në Itali në radhët e formacioneve të ndryshme politike garonin dhe katër emigrantë
Premton surpriza, flet shqiptari që kandidon për deputet në Itali Sot në Itali po zhvillohen zgjedhjet parlamentare, ndërsa në garë për deputetë janë edhe 4 shqiptarë. Njëri prej tyr
4 shqiptarë kandidojnë për deputetë në Parlamentin italian Ndër qindra kandidatë për deputetë që kandidojnë për parlamentin italian këtë të dielë janë edhe 4 të kandidatë shqiptar
Copëtohen Turqia, Arabia, Iraku dhe Irani: Takimi i fshehtë i 5 fuqive në janar dhe harta që po trondit botën Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të plani
Iraku dënon me vdekje 15 gra turke për anëtarësim në IS Një gjykatë në Irak ka dënuar me vdekje 15 gra turke, pasi i ka cilësuar të fajshme për anëtarësimin e tyre në grupin mi
HISTORIKE/ Këto dy kombëtare do të luajnë bashkë pas 40 vitesh ndalesë Pas 40 vitesh, skuadra e futbollit të Arabisë Saudite do të udhëtojë në Irak për ndeshjen e parë midis ekipeve të dy ven
Komuniteti ndërkombëtar premton miliarda dollarë për rindërtimin e Irakut Aleatët e Irakut janë angazhuar sot për të zhbllokuar miliarda dollarë në kredi dhe investime për të ndihmuar për rindër
Rusia teston mburojën e saj antiraketore (VIDEO) Ushtria ruse ka testuar sot sistemin e ri antiraketor, duke e transmetuar këtë ngjarje në një transmetim live. Në vid
Rindërtimi i Irakut do të kushtojë 88 miliardë dollarë Rindërtimi i Irakut pas tri vitesh luftë me militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik do të kushtojë 88.2 miliardë
Nis reduktimi i trupave amerikane në Irak Forcat amerikane kanë nisur uljen e numrit të trupave në Irak, pasi autoritetet e këtij vendi kanë shpallur “fitore” në
Copëtohen Turqia, Arabia dhe Iraku: Kjo është harta që po trondit botën (FOTO LAJM) Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të plani
Amerika vret gabimisht 7 irakianë Zyrtarët irakianë thonë se një aeroplan ushtarak amerikan sot gabimisht ka hapur zjarr kundër një tubimi të luftëtarëve
Trump me lajme të këqija për ISIS në Davos Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot në Davos se gati 100% e territorit të grupit Shteti Islamik (ISIS) është r
Terrorizmi godet sërish, 31 të vdekur në 2 sulme kamikaze Dy shpërthime vetëvrasëse në Bagdat lanë 31 të vrarë dhe shumë të plagosur. Shpërthimet u kryen sot në mëngjes në She
187 vjet burg për kosovarët që kanë luftuar në Siri e Irak Shteti i Kosovës zë vendin e parë në Ballkan sa u përket dënimeve që ka shqiptuar për personat që kanë marrë pjesë në lu
Qytetarët masakrojnë Ramën për rrugën: Në Shqipëri apo Irak jemi o i gjatë? Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar ndjekësit e tij në Facebook për një ditë të mbarë me disa foto nga pun
Krishtlindje në Mosul pas katër vitesh terror (FOTO LAJM) Për herë të parë pas katër vitesh terror në sundimin e militantëve të ISIS. Një meshë e thjeshtë, por shumë domethënë
ISIS furnizohet me armë edhe nga Shqipëria Një organizatë britanike që merre me Hulumtimin e Armatimeve në zonat e Konfliktit ka zbuluar që dhe në Shqipëri janë pr
Britanikët japin alarmin: ISIS përdor armë nga Shqipëria! Një hetim trevjeçar në Irak dhe Siri i kryer nga “Conflict Armament Research” (CAR) e rendit edhe Shqipërinë në tabelën