999 rezultate për

irak

Policia: Gomonia me 33 emigrantët kurdë e irakenë nuk u nis nga Shqipëria 33 emigrantë ilegalë irakenë e kurdë u kapën në zonën e Salentos në Itali. Fillimisht u aludua në median italiane se mje
Reagimet pas eliminimit të Soleimanit, SHBA e pakënaqur me europianët Pas sulmit në Irak kundër gjeneralit iranian, Kasem Soleimani, SHBA duket e zhgënjyer nga qëndrimi i europianëve. Ndërko
Pacolli mesazh publik: Shmangni udhëtimet drejt Iranit dhe Irakut Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që t’i shmangen udhëtimit dre
Çfarë po ndodh?! 2 ​shpërthime pranë ambasadës amerikane në Irak Nga Iraku kanë raportuar hedhje raketash pranë ambasadës amerikane në Bagdad, si dhe tri të tjera te një bazë ushtarake,
DASH thirrje amerikanëve: Largohuni menjëherë nga Iraku! Departamenti Amerikan i Shteti ka bërë thirrje urgjente shtetasve amerikan që janë të vendosur apo gjenden në Irak dhe r
SHBA thirrje qytetarëve të saj: Largohuni menjëherë nga Iraku Departamenti Amerikan i Shtetit u ka bërë thirrje të gjithë amerikanëve që të largohen menjëherë nga Iraku. Thirrja vjen
Sulmi në ambasadë, Trump kërcënon Iranin: Do të paguajë çmim shumë të madh Shtetet e Bashkuara do të vendosin 750 trupa shtesë në Lindjen e Mesme dhe ky numër do të shtohet në ditët në vijim, pas
Protestuesi në Irak sjell luanin e stërvitur që të luftojë më qentë e policisë Një i ri irakian ka gjetur një mënyrë interesante për t’u rezistuar forcave të sigurisë që kanë shtypur protestat antiqe
Shqipëria një nga më të varfrat në Europë, njësoj me Irakun Shqipëria vazhdon të mbetet një prej vendeve më të varfra të Europës, e dëshmuar edhe nga statistikat e fundit të Fondit
Eliminimi i Al-Baghdad, kush është gruaja që tradhëtoi Zëvendëspresidenti i SHBA-së Mike Pence ka dhënë detaje të reja në lidhje me operacionin ushtarak amerikan për vrasjen e
Protestat në Irak, deri më tani 42 persona kanë humbur jetën Numri i viktimave në protestat në Irak ka arritur në 42, pasi zyrtarët qeveritarë në jug të vendit, thanë se edhe 12 pro
Konflikti në Irak dhe Siri, në rrezik për jetën edhe 73 shqiptarë Koordinatori Kombëtar kundër ekstremizmit të dhunshëm, Agron Sojati ka deklaruar se rreth 73 shtetas nga Shqipëria ndodh
Protestat në Irak, 100 të vdekur nga përplasjet me policinë Numri i vdekjeve nga protestat e vazhdueshme antiqeveritare në Irak është rritur në gati 100, sipas Komisionit Parlament
Protestat në Irak, shkon në 10 numri i viktimave Forcat irakiane të sigurisë kanë përdorur armë zjarri në pjesën qendrore të Bagdadit të martën në mbrëmje për t’i zmbrap
I jepet lamtumira Zhak Shirak, 30 liderë nga bota mbërrijnë në Paris (FOTO LAJM) 30 liderë nga e gjithë bota janë mbledhur sot në Paris, për t'i dhënë lamtumirën e fundit ish-presidentit Jacques Chirac
Si pagëzoi Zhak Shirak një shesh në Paris me emrin "Skënderbej", në shenjë mirënjohje ndaj dy shqiptarëve “Mbas disa përpjekjeve disavjeçare që bëri vëllai im, Isa Ndreu, me mikun e tij, publicistin e njohur të mërgatës antiko
Dyshohet se ishin nisur drejt Kosovës, ndalohen 23 shtetas irakianë, mes tyre edhe 5 fëmijë Policia e Kukësit ka ndaluar 23 irakienë. Mendohet se destinacion kishin Kosovën. Janë shoqëruar në Komisariat 13
Po tentonin të hynin ilegalisht në Shqipëri, arrestohen 20 irakenë Rreth 20 irakenë janë kapur në hyrje të territorit shqiptar, në kufirin me Greqinë. Burime nga Drejtoria Vendore e Kufir
Arrestohet në Kapshticë irakeni i shpallur në kërkim për 199 raste të evazionit fiskal Një 39 vjeçar është arrestuar nga policia e pikës kufitare Kapshticë, me qëllim ekstradimi drejt shtetit gjerman. A.H
Dënohen me vdekje tre terroristë nga Franca Tre francezë janë dënuar me vdekje në një gjyq në Irak pas shpalljes së tyre fajtor për bashkëpunimin me shtetin Islamik