999 rezultate për

irak

Militantët e ISIS kanë rrëmbyer rreth 300 ish-ushtarë irakianë në Mosul Kombet e Bashkuara kanë deklaruar se militantët e ‘Shtetit Islamik’ kanë rrëmbyer afro 300 ish-ushtarë të Irakut, afër q
Moment prekës kur togeri irakian takon familjen e tij rastësisht pas dy vitesh (VIDEO) Një ushtarak irakian, pjesë e “Divizionit të Artë” të forcave speciale që po luftojnë për çlirimin e qytetit të dytë të
"Kafkat", komandot që janë kthyer në tmerrin e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM) ISIS është duke humbur shumë shpejt terrenin e fituar në Irak dhe Siri për shkak të sulmit të koordinuar të aleatëve kun
Njihuni me komandot e frikshëm që po shfarosin ISIS-in nga territoret e Irakut (FOTO LAJM) Grupi terrorist ISIS po humb çdo ditë e më shumë terren në Irak dhe nuk është larg dita kur ekstremisti i fundit të larg
Forcat irakiane marrin nga duart e ISIS-it edhe një tjetër qytet Forcat irakiane kanë rimarrë kontrollin e një lagjeje të dytë në zonën perëndimore të Mosulit, kryeqendra e militantëve
Forcat irakiane hyjnë në Mosul Forcat irakiane kanë hyrë për të parën herë, në më shumë se dy vite, në Mosulin e kontrolluar nga ISIS-i, e janë përfshi
Për herë të parë që prej 2014-s, forcat irakiane futen në zemër të Mosulit Forcat qeveritare të Irakut në ditën e 17 të operacionit për çlirimin e Mosulit, kanë hyrë në qendër të qytetit për herë
Avionët ushtarakë irakianë vrasin mbi 100 xhihadistë në Mosul Mbi 100 luftëtarë të Shtetit të vetëshpallur Islamik janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të forcave irakiene në Mosul. L
Ushtria irakiane futet në Mosul Edhe pse kanë hasur në rezistencë të fuqishme nga militantët ekstremistë të “Shtetit Islamik”, forcat irakiane kanë hyrë
Të krishterët afër Mosulit mbajnë meshën e parë mbas çlirimit nga ISIS (FOTO) Të krishterët në veri të Irakut, edhe pse me hezitim, janë kthyer në kishë për herë të parë pas plot dy vitesh, mbasi qy
Ushtria irakiane thyen bastionin e ISIS në Mosul, militantët në Evropë? Forcat speciale irakiane kanë thyer bastionin e ISIS dhe kanë hyrë në Mosul. Lajmin e bëri të ditur gjenerali Wissam
Mosul/ ISIS ekzekuton 232 persona ISIS ka ekzekutuar të paktën 232 persona në qytetin irakian të Mosulit e po përdor mijëra të tjerë si mburoja njerëzore
Obama ndërhyn në mosmarrëveshjen Turqi-Irak Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka ndërhyrë personalisht në një mosmarrëveshje midis Turqisë dhe Irakut për luftën k
Militantët e ISIS po rruajnë mjekrat për t’u futur në bazat ushtarake irakiane Një grup i Shtetit Islamik të cilët janë vendosur në vendet rreth Mosulit, po rruan mjekrat për qëllim që të mos dallohe
Forcat irakiane në Mosul vazhdojnë të rimarrin zona të mëdha nga duart e ISIS Forcat irakiane kanë rimarrë mbi 800 kilometra katrorë territor të grupit Shteti Islamik, që kur filloi javën e kaluar b
Xhihadistët, 6 shqiptarë ikën në frontet e luftës gjatë shtatorit Pas lajmit se disa shtetas nga Kosova janë nisur drejt fronteve të luftë në Siri apo në Irak, lajmin e ka konfirmuar edh
OKB strehon 150 mijë të shpërngulur nga Mosuli Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) do të jetë shumë shpejt gati të presë 150 000 persona
Vazhdon ofensiva për rimarrjen e Mosulit nga ISIS Forcat irakiane sulmuan sot me artileri rrethinat e qytetit Mosul, në javën e dytë të ofensivës për rimarrjen e qytetit
Mosuli mes "zjarreve", forcat irakiane dhe kurde rrethojnë qytetin Qyteti i Mosulit në Irak duket se është shendërruar në një fushë-beteteje të rrezikshme, kjo pas avancimit të ushtrisë i
Turqia: Jemi të gatshëm të "marrim masa" në Irak Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, ka deklaruar se vendi i tij është i gatshëm të "ndërmarrë masat" në pjesën veri