999 rezultate për

inva

Inva në publik me djalin 18-vjeçar Inva Mula nuk ka të ndalur me koncertet e saj në mbarë botën. Nga data 18 deri mbrëmjen e djeshme, 27 korrik, ajo ka qen
Me pagë 36 mijë euro, merr edhe pension invalidi Gjithsej pronat e tij bashkë më ato të cilat i ka deklaruar si trashëgimi familjare, kapin vlerën prej 848 mijë euro. Së
180 mijë invalidë do sabotojnë zgjedhjet Kryetari i Shoqatës së Invalidëve të Punës, Abdulla Omuri shprehet se asnjë nga partitë politike nuk ka përfshirë në lis
Votat e invalidëve, për partinë që i mbështet Në 23 qershor, personat me aftësi të kufizuar do ti bashkohen asaj force politike që do të zbatojë platformën e kësaj ka
Tafaj: Rishikoni ligjin për invalidët Personat me aftësi të kufizuara kërkojnë rishikimin e ligjit antidiskriminim dhe respektimin e të gjitha të drejtave që
Mbi 51 mijë veteranë në UÇK Konkursi për aplikim për veteran të luftës së UÇK-së është shtyrë edhe për dy javë ndërsa kryetari i Komisionit për Veri
Qeveria serbe me plan për pensionistët e Kosovës Qeveria e Serbisë ka miratuar Planin e veprimit për kapërcimin e problemit të pagesës së pensioneve të realizuara në Kos
QSA-Kumanovë ndihmon invalidët e Hanit të Elezit Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit-Kumanovë prej me datë 25.01.2013 deri më datë 02.02.2013 realizoi me sukses projekt
Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq Pirro Çako më në fund foli gjatë në një bisedë të çlirët me prezantuesin Adi Krasta. Duke filluar nga raporti i shumëpër
AK akuza ndaj qeverisë: Berisha po vjedh paratë e invalidëve Aleanca Kuq e Zi ka akuzuar sot qeverinë se ka braktisur mijëra invalidë në sytë e Shqipërisë. Gjatë një proteste para M
Korçë, invalidët sërish në protesta Invalidët e qytetit të Korçës ka protestuar edhe gjatë ditës së sotme duke e cilësuar të pajustifikueshme vonesën e dhën
Invalidët në protestë: Nuk duam festa, duam bukë Personat me aftësi të kufizuar te qytetit te Korces protestuan sot para prefekturës se qytetit duke kekuar me shume perk
Tre muaj pa marrë pagesën, invalidët në protestë Vonesat e pagesave të ndihmës në tre muajt e fundit ka bërë që personat me aftësi të kufizuara, para dhe tetraplegjikët
Dhurata e Inva Mulës, koncert falas në Shkup Pas shpalljes për qytetare nderi të Komunës Çair, dhe promovimit të suksesshëm të klipit dhe albumit të titulluar "Për t
Inva Mula, "Qytetare Nderi" e Çairit Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula do të shpallet "Qytetare Nderi" e Komunës Çair të Shkupit. Ceremonia do
Inva Mula merr Urdhrin “Nderi i Kombit” Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nderoi sot sopranon e shquar shqiptare Inva Mula me Urdhrin “Nderi i Kombit”, me
Mos shpërndarja e pensioneve, invalidët në protesta Mos shpërndarja e pensioneve të invaliditetit prej disa muajsh, ka shtyrë përfaqësues të kësaj kategorie në qytetin e El
Gruevski nuk komenton krizën, feston pavarësinë! Kryeministri Gruevski ka injoruar sot krizën në koalicionin qeveritarë duke mos dashur të komentojë zhvillimet e fundit
Prishtinë, banesat e reja presin pronarët e rinj Banesat e reja në Fushën e Pajtimit në Prishtinë, të ndërtuara nga Komuna, presin 50 pronarët e tyre. Prej tyre, 46 fami
Ditën lypëse dhe invalide, pasdite ... (VIDEO) Një lypëse në rrugën e 5-të të New York-ut ka tronditur publikuan amerikan pasi nga gjendja e një gruaje invalide dhe e