999 rezultate për

inva

Invalidët e luftës: Humbëm gjymtyrët, por shteti na injoron Invalidët e luftës në Kosovë janë duke vazhduar grevën e tyre pranë Ministrisë së Punës dhe Mirëqënies Sociale, për shka
Invalidët e luftës vazhdojnë ende grevën: Humbëm gjymtyrët, shteti na injoron Invalidët e luftës në Kosovë, edhe në këto momente janë duke vazhduar grevën e tyre për shkak të pakënaqësive në lidhje
Shpërthimi i dhimbshëm i invalidit: Japin miliona për deputetët, për mua ska lekë për një karrocë (VIDEO) Ndrek Ismailaj ishte i ftuar mbrëmë në emisionin Top Shoë në lidhje me ndryshimet ligjore për ivalidët, gjë për të cilën
Policia e Kosovës nis verifikimin e invalidëve të rrejshëm Policia e Kosovës është duke hetuar se cili prej pjestarëve të saj është duke marrë pension invaliditeti të luftës së Us
Mashtroi të dashurën invalide për t’i marrë lekët, dënohet me 5 vite burg Krenar Kotarrja, 25 vjeç është shpallur fajtor nga gjykata e Tiranës për akuzën e mashtrimit, pasi shfrytëzoi ndjenjat e
Inva rrëfehet për Nina Mulën: Mamaja kurrë nuk tha "pse nuk ndenja në Rusi" Një koncert me lutje për Nina Mulën e një rrëfim për gjithë ç’mban mend për të. Sopranoja Inva Mula kujton të ëmën dhe a
Taksat e reja për automjetet, cilat klasifikohen si makina luksi Shteti “godet” për herë të dytë makinat e luksit, që qarkullojnë me shumicë në Shqipër. Në Paketën Fiskale, që po diskut
Atleti invalid fiton 2 medalje ari në dy sporte të ndryshme Atleti australian Dylan Alcoot mund të festojë për së dyti pasi fitoi medaljen e dytë të artë në Paralimpiket e Rios në
Zvicra dëbon kosovaren, hiqej si invalide dhe përfitoi 230 mijë franga Një grua nga Kosova, me vendbanim në Zvicër, akuzohet për mashtrim të sistemit social pasi ka përfituar pa të drejtë mbi
Inva Mula, Rita Ora në prova në Vatikan (VIDEO) Të dielën në Vatikan do të mbahet ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, e cilësuar si ngjarja më e shumëpritur e Jub
Invalidit të UÇK-së i digjet shtëpia Mbrëmjen e djeshme, flakët kanë djegur shtëpinë e invalidit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Musa Geci nga fshati Llau
Inva Mula me familjen në kocertin e Dua Lipa (FOTO LAJM) Akoma nuk ka një shifër zyrtare se sa është frekuentuar mbrëmë koncerti i Dua Lipas por nga videot dhe postimet mendohet
Rita Ora dhe Inva Mula do të performojnë në Vatikan në koncertin për “Nënë Terezën” Shumë artistë të njohur botëror do të marrin pjesë në koncertin e Nënë Terezës, i cili do të mbahet më 3 shtator në Vati
Inva Mula fiton pafajësinë në gjykatë Gjykata e Tiranës e ka shpallur të pafajshme sopranon me famë botërore, Inva Mula, në lidhje me padinë penale të ngritur
Babai invalid, zvarritet duke kërkuar të birin e zhdukur (FOTO LAJM) Kjo është një histori prekëse që ka ndodhur në Kinë, ku një baba me nevoja të veçanta, kërkon të birin e zhdukur para 15
Inva Mula ngre në këmbë Beogradin Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula, ka performuar mbrëmjen e së mërkurës në Teatrin e Operas së Beogra
Inva Mula interpreton në Beograd, pritet nga Vuçiç Sopranoja e njohur Inva Mula do të interpretojë nesër për herë të parë në periudhën paskomuniste në Teatrin Kombëtar të
Masakra në Milot, ja dëshmia e shoferit Shoferi i cili ka shkaktuar masakrën në Milot është rrëfyer përpara oficerëve të policisë. Ai kishte humbur kontrolli
Flet tregtari në Milot: Makina superxhiro, si e pashë invalidin të përplaste çiftin Tregtari i mishit në pazarin e Milotit, Zef Maca ka parë dje gjithë skenën e rëndë, kur makina e invalidit mori para tre
Aksidenti në tregun e Milotit, autor një invalid pa patentë Update-Sipas policisë mësohet se autori i aksidentit të Milotit është një person invalid dhe pa leje drejtimi. Autori ës