999 rezultate për

interesant

Kafeja e Sirenave, vendi më i mrekullueshëm në botë (FOTO LAJM) “Kur të rritem, dua të bëhem Sirenë!” Kjo është një nga dëshirat e të gjitha vajzave të vogla të cilat pas ndërgjegjë
Propozimi interesant i Naim Malokut për formimin e qeverisë Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, është shprehur se humbja e thellë e koalicionit PDK-AAK-Nisma ka qen
Detaji interesant që duhet të dini për gjyqtarin e Izrael-Shqipëri Ka pasur mjaft kuriozitet për emrin e arbitrit, i cili do të gjykojë ndeshjen mes Izraelit dhe Shqipërisë. Ai do të jet
10 fakte interesante rreth ëndrrave Nëse u besojmë studimeve të fundit shkencore lidhur me gjumin, atëherë e dimë se efektet e ëndrrave kanë vënë në mëdyshj
Torta interesante për të “festuar” divorcin (FOTO LAJM) Në vitin 2015, rrjetet sociale u pushtuan nga njerëzit e divorcuar të cilët publikonin selfie të divorcit, duke e festua
Detaji interesant që nuk dinit për mbretin e Holandës Për 21 vite, mbreti i Holandës ka punuar dy herë në javë si pilot i dytë gjë për të cilën udhëtarët e tij nuk kanë qenë
Dybala zbulon diçka interesante për finalen me Barcelonën Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, ka zbuluar diçka interesante që i ka ndodhur në vitin 2015, kur iu bashkua “Zonjës
11 fakte interesante për kafshët, që nuk do t'i besoni se janë të vërteta Ne ndajmë të njëjtin planet me shumë krijesa të çuditshme dhe të mrekullueshme, por sa i njohim ato në të vërtetë? B
Rama fut në listën e Tiranës një emër tepër interesant Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar mbrëmë listat e kandidatëve për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera të vendit. Ndr
Përfundon epoka Klitschko, Anthony Joshua kampion bote (VIDEO) Pas një lufte jashtëzakonisht interesante, britaniku Anthony Joshua ka arritur ta mposhtë njërin ndër boksierët më të mi
7 fakte interesante nga jeta e Cristiano Ronaldos Cristiano Ronaldon jemi mësuar ta shohim në fushë shpesh egoist, por ndoshta nuk njihni një tjetër anë të yllit portugez
10 gjëra interesante që në vende të ndryshme duken shumë tërheqëse (FOTO LAJM) Bazuar nga vendi ku jeton një person, idealet e tyre për atë që quhet bukuri e vërtetë mund të ndryshojnë dukshëm nga të
Këto fakte befasuese nuk do t'i besoni se janë të vërteta (FOTO LAJM) Na ndodh shpesh të dëgjojmë gjëra që tingëllojnë si të vërteta, por duke hulumtuar pak, del se janë gënjeshtra. Por
Pamje interesante të Tokës gjatë natës (FOTO & VIDEO) Nga NASA vjen harta e re e natës e Tokës, e realizuar falë satelitit Suomi Npp, agjencia hapësinore amerikane dhe agjenc
Teoria interesante e shkrimtarit: Dembelizmi ju bën të suksesshëm Ne gjithmonë inkurajohemi që të jemi aktivë, por sipas autorit bestseller Michael Leësit që njihet për romanet “The Big
Derbi i Madridit, ja disa statistika interesante që duhet t'i dini (FOTO LAJM) Sot do të luhet derbi i Madridit, teksa sigurisht mediat spanjolle i kanë dedikuar një hapësirë të veçantë. Portali
Disa fakte interesant rreth vezës Vezët janë ndër ushqimi më me kalori në planet. Vetëm imagjinoni, një vezë e tërë përmban të gjithë përbërësit e nevojsh
Zaha si Messi, goli i tij po bën xhiron e botës (VIDEO) Wilfried Zaha ka shënuar një gol spektakolar me kombëtaren e tij në miqësoren që Bregu i Fildishtë fitoi 2-0 ndaj Rusisë
Disa detaje interesante nga kuqezinjtë tanë pak orë para ndeshjes Disa orë para ndeshjes ndaj Italisë janë publikuara disa të dhëna mjaft interesante për formacionin e mundshëm që mund t
Përballjet ideale të shortit të Champions League (FOTO LAJM) Nesër do të hidhet shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve, teksa të gjithë janë kurioz për të mësuar se cilët do