999 rezultate për

integruese

Çështja e emrit nuk duhet t’i bllokoj proceset integruese Sekretar shtetëror në Ministrinë Federale për Marrëdhënie Evropiane dhe Ndërkombëtare të Austrisë, Wolfgang Waldner dekl
OSBE: Parlamenti, lider për reformat integruese OSBE mbështet Shqipërinë, dhe institucionet e saj në reformat për progres që ka ndërmarrë vitet e fundit. Ky ishte mesaz
BE ti japë Kosovës udhërrëfyesin e vizave dhe integrimit Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Edmond Haxhinasto, tha sot se pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, ësht
Mustafa: LDK, një forcë integruese në të ardhmen Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë thirrje që të gjitha subjektet politike në vend, së
Berisha i përgjigjet Papandreut: S'na bllokon dot Kryeministri Berisha i jep përgjigje deklaratave të homologut të tij grek Jorgos Papandreu, në lidhje me incidentin në H
Shtohet përdorimi i mjekësisë alternative Jean Ayers po i nënshtrohet trajtimit me akupunkturë, por ajo nuk është paciente e rregullt. Ajo studion për ndihmës-mje