999 rezultate për

integriteti

Pranimi i integritetit territorial të Kosovës, përparim në Ballkan Drejtori i përgjithshëm për zgjerim në Komisionin Evropian, Stefano Sanino, ka shprehur sot kënaqësi për atë se me prani
Marrëveshjet në përputhje me pavarësinë, integritetin dhe sovranitetin Kosova dhe Serbia kanë bërë edhe një hap të rëndësishëm drejt ardhmërisë së tyre të përbashkët evropiane duke arritur ma
Itali, sot homazhet për ish-Presidentin Zhvillohen sot homazhet për nder të ish-presidentit Italian, Oscar Luigi Scalfaro, i cili u nda nga jeta në moshën 93 vj
Integriteti territorial i Kosovës kusht për integrime në Serbi Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka deklaruar hapur se nëse Serbia nuk e pranon integritetin territori
Kroacia mbështet integritetin dhe tërësinë territoriale të Kosovës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi priti delegacionin parlamentar të Kroacisë, të kryesuar nga Luka Bebic. K
Integriteti territorial nuk diskutohet Shefi i diplomacisë gjermane, Guido Westerwelle, ka deklaruar integriteti territorial i Kosovës nuk vihet në diskutim ng
Turqia: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm Zëvendës-kryeministri i Turqisë, Bylent Arënc deklaroi se integriteti territorial i Kosovës është një çështje e padisku
Wollfarth: Votoni për integritetin Ambasadori i OSBE-së në Tiranë ka thënë se slogani i tij për qytetarët shqiptarë është “Votoni integritetin”. Eugen Wo
Tadiç: Kurrë s'do e njohim Kosovën Serbia nuk e njeh, dhe as që do ta njohë ndonjëherë shpalljen e njëanshme të pavarësisë së Kosovës, mirëpo ka vendosur q
Përsëri në pikëpyetje integriteti territorial i Belgjikës Një politikan i lartë belg ka paralajmëruar publikun në Belgjikë të përgatitet për ndarjen territoriale të vendit, ndërk
Biden: Integriteti territorial i Kosoves mbetet i pacenueshem Nënpresidenti i SHBA-ve, Joseph Biden ka rikonfirmuar qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerik&eu
Bentler: Integriteti i Kosoves eshte i garantuar Integriteti i Kosovës do të jetë i garantuar, sepse kjo është pjesë edhe e Marrëveshj
Gjermania: Integriteti i Kosoves nuk vihet ne diskutim Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme gjermane, Andreas Peschke, në një intervistë e
GND: Integriteti territorial i Kosoves eshte i lidhur ngushte me stabilitetin rajonal “Mungesa e ligjshmërisë në veri shtetit të Kosovë i ka kushtuar humbje të mëdha
Integriteti territorial është i paprekshëm dhe i garantuar Kete e deklaruan sot në Prishtinë, Përfaqësuesi i Misionit të Bashkimit Evropian (BE) në
Buckovski: Kosova do te jete e pavarur por duhet te garantoje integritetin e Maqedonise Para fillimit te bisedimeve per statusin perfundimtar te Kosoves, Shkupi zyrtar kerkon nga autoritetet kosovare qe statu