999 rezultate për

integriteti

Ilir Meta nuk dorëzohet, publikon spotin filmik edhe në anglisht për Ardian Dvoranin (VIDEO) Meta ka publikuar në rrjetet sociale edhe në versionin anglisht spotin, përkrah të cilit shkruan se ftonte qytetarët ta
Daçiç i lumtur që Kongo nuk e njeh Kosovën Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç ka deklaruar se gjatë vizitës së tij në Kongo është takuar me presidentin
Vendimi i Thaçit: Ta rrënojë me çdo kusht shtetin dhe integritetin territorial të Kosovës! Nga Enver Bytyçi Prej ditësh kam lexuar dhe kuptuar nga deklaratat e presidentit të Kosovës se ai nuk do të pajtohet
Haradinaj: Zotohem se do ta ruaj Kosovën nga Vuçiçi Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, po konsideron se një deklaratë e fundit e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ë
Çfarë mendon sot Berisha për Fatos Nanon (VIDEO) Në studion e emisionit “Opinion”, i pyetur nga gazetarët, në një krahasim mes ramës dhe Nanos, ish-Kryeministri Berisha
Del raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën e Pipa Noris, një prej ekspertev
Debat për rrezikun e korrupsionit në Policinë e Kosovës Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe rrjeti rajonal i organizatave të shoqërisë civile POINTPULSE, sot mba
Donald Lu i shkon në zyrë Fatmir Xhafajt Ditën e sotme ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka nisur një takim urgjent me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafajn. Nga
Protestuesit në Maqedoni akuzojnë Ramën për cenimin e integritetit të vendit (VIDEO) Kanë vazhduar edhe ditën e sotme me kamionë, daulle dhe muzikë protestat kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe dhe pranim
​Limaj: Ndalimi Haradinajt, atak ndaj integritetit të vendit (VIDEO) Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në fjalën e tij gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur në Kuvendin e K
Karaxhoski: Mediat po bëjnë presion ndaj gjykatës Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhoski, është ankuar se mediat kanë bërë presion mbi gjykatën, dhe se çfarë do
Prokuroria e Përgjithshme krijon strukturën “Për dekriminalizimin” Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka firmosur Urdhërin për krijimin e strukturës së posaçme për verifikimin e i
Putin: Rusia mbron integritetin territorial të Serbisë, veçanërisht në Kosovë Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka premtuar se do të vazhdojë ta përkrahë integritetin territorial të Serbisë, përf
SHBA: Demarkacioni Kosovë-Mali i Zi nuk cenon integritetin territorial Departamenti Shtetit ka shqyrtuar vijën e detajuar të caktimit të kufirit të Kosovës dhe Malit të Zi të përgatitur nga K
Hahn: Dekriminalizimi rrit integritetin e zyrtarëve publikë Me anë të një deklarate, Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, nënvizon se dekriminalizimi rrit integritetin e z
Thaçi mbron Mustafën: S'mund të cënohet integriteti dhe prona e kryeministrit Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ia ka dalë në krah Isa Mustafës për shkak të aksionit të VV’së në Prapashticë. Sip
Nishani: Largimi i shqiptarëve dëmton integritetin Presidenti Bujar Nishani ka nënvizuar faktin se largimi i shqiptarëve dëmton integritetin e vendit. Në prag të javës eur
Evropa dhe fundi i integritetit territorial të Ukrainës Carnegie Europe Beteja për Debaltseven është e gjatë. Më 18 shkurt, presidenti ukrainas Petro Poroshenko urdh
Meta: Masa emergjente për të mos dëmtuar integritetin e policisë Lidhur me videot e dhunës, një reagim ka ardhur edhe nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta. Ai i ka quajtur të papranueshme ras
Rama ia tha publikisht të vërtetën Serbisë për Kosovën Eksperti i çështjeve ballkanike, Daniel Server ka thënë se vizita e Edi Ramës në Serbi është pozitive dhe i shërbën marr