999 rezultate për

instituti

Programi për një Rilindje, PS bashkëpunon me Institutin e Financave Publike të Zagrebit Partia Socialiste ka vendosur të bashkepunojë me Institutin e Financave Publike të Zagrebit, ne rrugen e saj për detajim
Dy raste me gripin e derrit Gripi i derrave edhe në Maqedoni. Dy pacientë janë shtruar në Klinikën për Sëmundje Infektive, tek të cilët është eviden
IFFHS: Top 10 ligat më të forta (FOTO LAJM) La Liga, kampionati më i fortë në botë. Pasi rrëmbeu gjithçka në ceremoninë e dorëzimit të Topit të Artë ku dominoi edhe
Instituti i ish-të përndjekurve, homazhe për Lirak Bejkon Ish i përndjekuri Lirak Bejko i cili humbi jetën nga plagët që mori nga akti i vetëdjegies do të përcillet sot për në ba
Mbërrin trupi i pajetë i Bejkos, ceremonia të mërkurën Ka mbërritur në Shqipëri, trupi i të ndjerit Lirak Bejko, ish-i përndjekuri që ndërroi jetë javën e kaluar për shkak të
Instituti i Gjeo-Shkencës, me rëndësi jetike për sigurinë Sot është inauguruar rikonstuksioni i godinës së institutit të Gjeo-Shkences. Në këtë ceremoni ka marrë pjesë edhe kryem
Ajri likuid, shpikja që mund t’i japë energji njerëzimit Problemi më i madh energjetik, pamundësia për të magazinuar elektricitetin, ndoshta pranë zgjidhjes Kthimi i ajrit në
Dy rektorët drekë me kryeministrin Berisha Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, ka pritur javën e kaluar në një drekë të përbashkët pune Rektorin
Greqi, tërmet 5,3 ballë në jugperëndim të ishullit të Kretës Një tërmet 5,3 ballë të shkallës ''Rihter'' sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës u regjistrua sot në mëngjes pranë pj
MD angazhuar për vendosjen e Amnistisë si kategori kushtetuese Ministria e Drejtësisë vazhdimisht është duke punuar që “Instituti i Amnistisë”, të përfshihet si kategori kushtetuese n
Shkencëtarë shqiptarë nga gjithë bota mblidhen në Shkup Instituti Alb-Shkenca organizon konferencën shkencore vjetore që do të mbahet nga dita e mërkurë deri të premten në Shku
Gjoba ndaj subjekteve që krijojnë zhurma Ndëshkime maksimale të gjithë ato subjekte që ushtrojnë aktivitet në kundravajtje me ligjet dhe normat mjedisore. Kështu
Shpërngulja e Insitutit, reagon PDSH PDSH reagon ashpër ndaj vendimit të fundit të qeverisë maqedonase për shpërnguljen e "Institutit për Trashëgimi Kulturor
Ngrihet Instituti i Ndërmjetësimit, 74 juristë do të shqyrtojnë konfliktet mes palëve Ministria e Drejtësisë ka licensuar 71 ndërmjetës të cilët do të nisin punën në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes palëve,
EULEX nuk flet për rastin Asanaj Misioni i EULEX-it nuk i ka komentuar rezultatet e para të autopsisë, e cila e ka vlerësuar vdekjen shefit të Agjencisë
Instituti hap dyert për studentët Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH) do të hapë dyert për qytetarët nga dita e ne
Sërish tërmet në Itali Në veri të Italisë janë shënuar të tjera lëkundje gjatë mëngjesit të sotëm. Sipas autoriteteve italiane tërmeti me magni
Nano: This is my presidential platform Fatos Nano continues to communicate with the public through press statements, by presenting his presidential platform, i
Çamëria më shumë vend në histori Historianët dhe drejtuesit e Institutit të Studimeve të Çamërisë kërkojne rishikimin e historisë, ku çështja çame të pas
Poposki, ligjëratë në Institutin për studime politike në Paris Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Poposki nesër në Paris me ftesë të Institutit për studime politike,