999 rezultate për

instituti

"Konfuci", Rama: Thellim të bashkëpunimit Kinë-Shqipëri Kryeministri Edi Rama mori pjesë mesditën e sotme në përurimin e institutit "Konfuci" në Universitetin e Tiranës, duke e
Shkarkimet në INSTAT, Shehu: Rama kërkon të manipulojë shifrat Deputeti demokrat Sherefedin Shehu akuzoi sot qeverinë Rama se po shkatërron institucionet e rëndësishme të vendit. Duke
Instituti Hallall i Kosovës, i jashtëligjshëm(?) Instituti Hallall i Kosovës nuk është i regjistruar në Agjencinë për Regjistrimeve të Bizneseve Kosovare (ARBK), edhe ps
Botimet e Institutit të Historisë së Tiranës promovohen në USHT Botimet e Institutit të Historisë së Tiranës nga Qendra e Studimeve Albanalogjike gjatë vitit 2012-2013 janë promovuar
Pishinat e kryeqytetit, ISHP: Probleme me mungesen e klorit Mbi 30% e pishinave që funksionojnë në kryeqytet janë me probleme pasi në pjesën më të madhe të tyre kanë rezultuar me m
Indeksi i korrupsionit në Shqipëri vijon të përkeqësohet Drejtoresha e Institutit të Adriatikut për Politikat Publike, Natasha Srdoc, në një intervistë për DW thotë se këtë vit
Sherr me armë zjarri tek Instituti Bujqësor Të shtëna armësh janë dëgjuar sot pasdite në Kamzë, ku disa të rinj u përplasën me njëri-tjetrin duke përdorur armët e z
Performanca, shpërblime për disa mjekë dhe infermierë Vlerësimi i performancës së mjekëve e infermierëve është një premtin që vazhdon të mbahet nga Instituti i Sigurimeve të
Sondazhi i Institutit Piepoli: E majta 50.5%, e djathta 42% (VIDEO) Si do te votonin shqiptaret nëse do te ftoheshin tu drejtoheshin kutive te votimit me 23 maj? Vizion Plus ka publikuar s
Gjuha kineze, marrëveshje për hapjen e institutit "Konfuci" Ideja e kryeministrit Berisha për caktimin e gjuhës kineze si gjuhë e dytë në sistemin arsimor shqiptar pas disa viteve
Rama bleu 30 mijë euro sondazhin që nxjerr fitues opozitën Kreu i Aleancës Kuq e Zi sulmoi sot kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama duke e akuzuar atë se ka paguar 30 mijë euro
Arifi takon delegacionin e Institutit Friedrich Ebert Sot, kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi në zyrat e saja priti një delegacion të përbërë nga anëtar të Departamentit për Ev
Ivanov pjesëmerrës në konferencën për liri dhe demokraci Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov të premten do të marrë pjesë në diskutimin për bashkimin e Evropës,
Pamje mahnitëse nga Skocia (FOTO-LAJM) Një koleksion spektakolar me më shumë se 100 fotografi të marra nga ajri shfaqin pamje piktoreske të monumenteve histori
Hetimet për aksidentin e Mlladenov të paqarta Update- Ekspertiza e makinës me të cilën u aksidentua gazetari Nikolla Mlladov ka përfunduar. Këtë e ka bërë të ditur m
Lugina, Veriu i Kosovës dhe Maqedonia - vatra të krizës Barometri gjerman "Conflict Heidelberg i konsideron akoma vatra krize Maqedoninë, veriun e Kosovës apo luginën e Preshev
KSHH dhe Instituti Europian marrëveshje me Policinë e Shtetit Policia e Shtetit, Instituti Europian i Tiranës dhe Komiteti Shqiptar i Helsinkit kanë nënshkruar sot një marrëveshje pa
Gjoba dhe burg për mbajtjen e armëve pa leje Hulumtimi “Krim i rëndë, vetëm në letër - Politika e ndjekjes dhe dënimeve në rastet që ndërlidhen me armët”, realizuar
Këtë vit gati Instituti i Historisë së Kosovës Punimet për projektin e ri për objektin e Instititit të Historisë së Kosovës nuk kanë përfunduar akoma, për arsye histor
Halimi: 40 vite burg për ata që vrasin për gjakmarrje Ministri i Drejtesise, Eduard Halimi paralajmëron masa te ashpra ndaj personave që kryejnë krime për gjakmarrje. Përmes