999 rezultate për

instituti

Thaci: Time for correspondence with EU institutions The prime minister of Kosovo Hashim Thaci met today with Mr. Ilir Meta, speaker of Albanian Parliament in Prishtina.
MPMS: Nuk ka abuzime në Institutin Special në Shtime Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në Kosovë, përmes një komunikate ka hedhur poshtë dyshimet për abuzime me pacie
Analizat, produktet bujqësore pa hormone Instituti i Sigurise Ushqimore e Veterinare qetëson konsumatorët shqiptarë lidhur me përmbajtjen hormonale, te pesticide
IKSHP: Nuk kemi bërë analiza të mostrave por vetëm vlerësim Zyrtarë të Institutit Kombëtar për Shëndet Publik edhe sot sqaruan se nuk kanë bërë analiza laboratorike nga mostra e na
IKSHP: Lidhur me analizat Ahmeti mori përgjigjen që kërkoi Pas letrës që Shpend Ahmeti i dërgoi Insitutit të Shëndetit Publik për sqarime shtesë lidhur me problematikën e naftës n
Ahmeti i dërgon letër Institutit të Shëndetësisë Publike Procesi mësimor ka rinisur sot në të gjitha institucionet arsimore të Komunës së Prishtinës, me përjashtim të shkollës “
Komuna e Prishtinës dërgon mostrat e naftës për analiza jashtë Kosovës Komuna e Prishtinës nëpërmjet një komunikate për shtyp njofton se vazhdon të qëndrojë prapa konstatimeve të saj se nafta
Ministri Agani vizitoi Institutin e Onkologjisë Dr. Ferid Agani, Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës vizitoi sot Institutin Onkologjik të Kosovës. Gjat
Pajisje e re për Institutin për mjekësi transfuzive Në Institutin për Mjekësi Transfuzive sot do të promovohet një pajisje e re mjekësore. Bëhet fjalë për dy aparate në sek
4 herë më shumë të sëmurë me grip gjatë 2013-ës, kryeson Tetova Virozat dhe epodemite grripale janë mëse të pranueshme për stinën e dimrit, por sipas Instituti për Shëndetësi numri i p
KDI me rekomandime për drejtuesit e rinj komunale Në prag të marrjes së detyrave të kryetarëve të komunave që kanë dalë nga zgjedhjet komunale 2013, Instituti Demokratik
Në Vushtrri sërish tërmet Rajoni i Vushtrrisë është goditur sërish mbëmë nga dy tërmete të intensitetit të ulët. Mësohet se lëkundjet janë ndier r
Tërmet në Fier dhe Vlorë Instituti Sizmilogjik i Shqipërisë ka njoftuar për një tërmet me magnitudë 4-5 ballë të shkallës riter, i cili ka trondi
"Konfuci", Rama: Thellim të bashkëpunimit Kinë-Shqipëri Kryeministri Edi Rama mori pjesë mesditën e sotme në përurimin e institutit "Konfuci" në Universitetin e Tiranës, duke e
Shkarkimet në INSTAT, Shehu: Rama kërkon të manipulojë shifrat Deputeti demokrat Sherefedin Shehu akuzoi sot qeverinë Rama se po shkatërron institucionet e rëndësishme të vendit. Duke
Instituti Hallall i Kosovës, i jashtëligjshëm(?) Instituti Hallall i Kosovës nuk është i regjistruar në Agjencinë për Regjistrimeve të Bizneseve Kosovare (ARBK), edhe ps
Botimet e Institutit të Historisë së Tiranës promovohen në USHT Botimet e Institutit të Historisë së Tiranës nga Qendra e Studimeve Albanalogjike gjatë vitit 2012-2013 janë promovuar
Pishinat e kryeqytetit, ISHP: Probleme me mungesen e klorit Mbi 30% e pishinave që funksionojnë në kryeqytet janë me probleme pasi në pjesën më të madhe të tyre kanë rezultuar me m
Indeksi i korrupsionit në Shqipëri vijon të përkeqësohet Drejtoresha e Institutit të Adriatikut për Politikat Publike, Natasha Srdoc, në një intervistë për DW thotë se këtë vit
Sherr me armë zjarri tek Instituti Bujqësor Të shtëna armësh janë dëgjuar sot pasdite në Kamzë, ku disa të rinj u përplasën me njëri-tjetrin duke përdorur armët e z