999 rezultate për

instituti

Në Institutin për Standardizim s'ka shqiptarë të punësuar Në Institutin për Standardizim në Republikën së Maqedonisë nuk ka të punësuar asnjë shqiptar, edhe pse Marrëveshja Ohrit
Dy tërmete të fuqishme tronditin kosovën Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Kosovën pak orë pas mesnate. Sipas informacioneve nga Instituti Sizmologjik Ndërkomb
Mbahet samiti "Inovacioni i bazuar në të dhëna në Evropën Juglindore" Përfaqësues të qeverive, OJQ-ve dhe Instituteve të ndryshme nga Shqipëria, Kroacia, Serbia, Bosnnjë-Hercegovina, Bullgar
Gjendet e vdekur një grua në Shkup Trupi i pajetë i një gruaje 42-vjeçare me inicialet S.D është gjetur në një oborr në Vollkov të Shkupit. Sipas inform
Ilir Meta: Kosovo should establish all institutions Parliament Speaker Mr. Ilir Meta has commented the the political crisis in Kosovo, saying that party leaders should meet
Zhbogar urges political leaders to resolve crisis Samuel Zhbogar has urged to political leaders in Kosovo to find a solution regarding the political crisis that has engul
Pafuqia për të ndërtuar shtet pa të huajt Kosova për herë të parë e ka patur mundësinë që ti krijojë vetë institucionet, pa ndërhyrjen e ndërkombëtarëve. Duke
Ja si është situata aktuale politike në Maqedoni Instituti Republikan Ndërkombëtar, ka nxjerrë një anketë, lidhur me atë se sa mbështetje ka çdo parti politike në popull
Instituti për Demokraci: Mungon debati cilësor në Parlamentin e Maqedonisë Deputetët e Maqedonisë nuk kanë sens për të dëgjuar sugjerimet e oponentëve të tyre politikë, ndërkohë që në foltore dal
Kokedhima reacts to Berisha accusations' Socialist MP, Koço Kokëdhima commented today the accusations of the former prime minister, Sali Berisha that his company
Dhunë seksuale në institutin e riedukimit në Greqi Në një Institut Riedukimi të të miturve, në qytetin e Volosit, janë kryer përdhunime në grup. Sipas gazetës “Ethnos” br
Një i vdekur në Prishtinë Policia ka njoftuar se një person është gjetur i vdekur në vendin e tij të punës në Prishtinë. Vdekja është konstatua
Accident in Serbia, Haradinaj urges for help Ramush Haradianj urged the institutions of Kosovo to offer help and support to the Albanians that have been injured int
Shkarkohet kreu i Institutit të Përndjekurve Shkarkohet nga posti i drejtorit të Institutit për Integrimin e ish-të Përndjekurve Politikë Bedri Blloshmi. Lajmi ësht
Opposition returns to the Parliament After a 10-day boycott, the opposition MP-es, have returned to the Parliament, where they took part in the laws commissi
Meta: The Ombudsmen, protectors of the rights of citizens Speaker of Parliament, Mr. Ilir Meta attended the 8th meeting on Thursday of the Association of Mediterranean Ombudsmen,
Po mblidhen dëshmi për krimet e luftës Anëtarët e Institutit për Hulumtimin e Krimeve të Luftës në Kosovë deklarojnë se janë duke punuar në disa projekte që ka
Haradinaj takon Dean Kandidati për të qenë kryeministër, Ramush Haradinaj ka pritur sot ish-guvernatorin dhe drejtorin e Bordit të Institutit
Shefqet Zekolli: Nuk ka gisht politika në dorëheqjen time Pas tre viteve në kreun e Institutit për Trashëgimi Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH), Shefqet Zekolli ka
Rama për lobim në Francë: Sot në 18:00, fjala për Evropën Sot në orën 18:00 kryefjala në Institutin Francez do të jetë statusi i Shqipërisë, duke kërkuar mbështetjen për të qenë