999 rezultate për

instituti

Ja si është situata aktuale politike në Maqedoni Instituti Republikan Ndërkombëtar, ka nxjerrë një anketë, lidhur me atë se sa mbështetje ka çdo parti politike në popull
Instituti për Demokraci: Mungon debati cilësor në Parlamentin e Maqedonisë Deputetët e Maqedonisë nuk kanë sens për të dëgjuar sugjerimet e oponentëve të tyre politikë, ndërkohë që në foltore dal
Kokedhima reacts to Berisha accusations' Socialist MP, Koço Kokëdhima commented today the accusations of the former prime minister, Sali Berisha that his company
Dhunë seksuale në institutin e riedukimit në Greqi Në një Institut Riedukimi të të miturve, në qytetin e Volosit, janë kryer përdhunime në grup. Sipas gazetës “Ethnos” br
Një i vdekur në Prishtinë Policia ka njoftuar se një person është gjetur i vdekur në vendin e tij të punës në Prishtinë. Vdekja është konstatua
Accident in Serbia, Haradinaj urges for help Ramush Haradianj urged the institutions of Kosovo to offer help and support to the Albanians that have been injured int
Shkarkohet kreu i Institutit të Përndjekurve Shkarkohet nga posti i drejtorit të Institutit për Integrimin e ish-të Përndjekurve Politikë Bedri Blloshmi. Lajmi ësht
Opposition returns to the Parliament After a 10-day boycott, the opposition MP-es, have returned to the Parliament, where they took part in the laws commissi
Meta: The Ombudsmen, protectors of the rights of citizens Speaker of Parliament, Mr. Ilir Meta attended the 8th meeting on Thursday of the Association of Mediterranean Ombudsmen,
Po mblidhen dëshmi për krimet e luftës Anëtarët e Institutit për Hulumtimin e Krimeve të Luftës në Kosovë deklarojnë se janë duke punuar në disa projekte që ka
Haradinaj takon Dean Kandidati për të qenë kryeministër, Ramush Haradinaj ka pritur sot ish-guvernatorin dhe drejtorin e Bordit të Institutit
Shefqet Zekolli: Nuk ka gisht politika në dorëheqjen time Pas tre viteve në kreun e Institutit për Trashëgimi Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH), Shefqet Zekolli ka
Rama për lobim në Francë: Sot në 18:00, fjala për Evropën Sot në orën 18:00 kryefjala në Institutin Francez do të jetë statusi i Shqipërisë, duke kërkuar mbështetjen për të qenë
Exit Poll-i i Gani Bobit: PDK 33 %, LDK 31 % Sipas sondazhit të realizuar nga Instituti Gabi Bobi, forca e parë politike në Kosovë është PDK-ja, me 33.1 % të votave.
Sot hapet solemnisht Instituti Parlamentar në Kuvend Kuvendi i Maqedonisë do të hapë sot në mënyrë solemne Institutin Parlamentar. Me këtë rast, kryetari i Kuvendit, Traj
HIDAA, majority overturns the President's decree Majority overturned in Thursday's session the decree of president Nishani to return the law for HIDAA. During the debate
Institutions, fragile to political pressures The Minister of Justice Nasip Naco, said today that justice institutions continue to remain fragile against political pr
Ish të përndjekurit përplasen me deputeten Doda (VIDEO) Update- Opozita ka shprehur mbështetjen ndaj ish-të përndjekurve. Deputetja Mesila Doda u shpreh se qeveria Berisha duhe
Narkotikët blihen legalisht në barnatoret e Kosovës Instituti për Kriminologji dhe Kriminalistikë i Kosovës ka realizuar një hulumtim për shitblerjen e barnave me përmbajtj
Drejtori i Institutit Special në Shtime ka diplomë të paligjshme Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale, vitin e kaluar ka emëruar Xhemajl Dugollin në krye të Institutit Special në