999 rezultate për

instituti

Alarmi i Instituti Amerikan: ISIS po nxit përkrahësit për sulme të reja Grupi militant “Shteti Islamik” po shton përpjekjet në internet për t’i nxitur simpatizantët e vet në Perëndim, që t’i s
Tërmeti prej 4 ballësh tronditi Malin e Zi Një tërmet ka tonditur mbrëmë Malin e zi, por fatmirësisht mësohet se nuk ka të lënduar apo dëme të mëdha. Mësohet se
Nishani në Berlin, folësi kryesor në konferencën e Institutit për Diplomaci Kulturore Bujar Nishani mori pjesë si i ftuar nderi dhe folës kryesor në Konferencën Vjetore të Institutit për Diplomaci Kulturore
Kryeprokurori Hoxha, në konferencë të jashtëzakonshme për raportin e autopsisë së Astritit Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxha, pas pak minutash pritet të mbajë konferencë të jashtëzak
Kinë/ 1.300 të moshuar zhduken çdo ditë Një raport tronditës është publikuar nga CNN ku rezulton se 1. 300 të moshuar zhduken çdo ditë në Kinë. Të moshuarit
Marihuana po ndikon negativisht në të ardhmen e planetit Marihuana është një ndër bimët që thith më shumë energji në Planet dhe nga studimet e fundit po shihet si një rrezik pë
Instituti i Gjeofizikës: Tërmetet kanë fundosur 20 cm tokën në zonat e prekura Instituti i Gjeofizikes ka treguar se fundmi se sa është fundosur toka në Italinë qendrore, pas tërmetit me magnitudë 6.
Denoncimi/ Vajza: Ja maniaku i urbanëve të Kamzës dhe Institutit (FOTO LAJM) Një vajzë ka denoncuar një person që ajo e quan maniak, duke treguar foto dhe disa raste të abuzimeve seksuale në urbane
Majko attacks Meta after the justice reform brought out problems Socialist MP, Pandeli Majko spoke with caution in an interview to the "Voice of America", when asked about problems betw
Kreu i KMSH-së në Berlin: Shqipëria model i harmonisë ndërfetare (FOTO LAJM) Kryetari i KMSH­së, Skender Bruçaj ka vizituar kryeqytetin gjerman, Berlinin, dhe ka marr pjesë në një konferencë të org
Tërmet me 3.1 të shkallë Rihter në Librazhd, lëkundje edhe në Tiranë Një tërmet me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter është regjistruar pasditen e sotme në qarkun e Elbasanit, me epiqendër 5
Nishani says the wiretapping has threatened our national security President of the Republic Bujar Nishani has publicly asked the Prosecutor General to investigate the wiretapping device
President Nishani returns law for security cameras in institutions President of Albania Bujar Nishani has returned the law for additional measures for public security, saying that placing
Dy raste të dyshimta me H1N1 në 24 orët e fundit në Kosovë Brenda 24 orëve në Kosovë janë shënuar dy raste të dyshuara të gripit të derrit, H1N1. Kështu bën me dije Instituti
Projekt-ligji për mediat, SHGM: Kuvendi të miratojë versionin e Vanhoutte Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë, Organizata e Gazetarëve dhe e Mediave, Sindikata e Pavarur e Gazetarëve, Këshilli i
Janeva's "bomb": Institutions in Macedonia are not legitimate "Due to numerous irregularities in past elections, institutions in Macedonia are not legitimate". These allegations w
Thaçi me propozim të ri për raportet Kosovë-Serbi Presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi, në ligjëratën në “Institutin e Hagës për Drejtësi Globale”, do të propozojë 4 elemen
Instituti Ndërkombëtar Republikan, konsultim parazgjedhor me PDSH-në Në vazhdën e takimeve të rregullta të përfaqësuesëve të Partisë Demokratike Shqiptare me Institutin Ndërkombëtar Republi
Delegacion i Institutit për Administratë Publike të Turqisë vizitoi USHT-në (FOTO LAJM) Një delegacion i Institutit për Administratë Publike, për Republikën e Turqisë dhe Lindjen e Mesme, e vizitoi Universite
Ministri shqiptar i Arsimit propozon universitet vetëm në maqedonisht Eshtë folur shumë për përdorimin zyrtar të gjuhes shqipe në Maqedoni, por edhe pse shqiptarët atje përbëjnë gati gjysmën