Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

instituti

Është për psikiatri, gjykata jep vendimin për Vali Corleonen Vali Corleone do të qëndrojë edhe 15 ditë në Institutin e Psikiatrisë Forenzike. “Të pandehurit P.V. i është vazhduar
Rriqrat shfaqen në Kosovë, këto janë masat që duhet të ndërmerrni Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës thotë se po përcjell në mënyrë permanente situatën epidemiologjike
Mbulohet me grafite antishqiptare objekti i ITSHKSH-së (FOTO) Ashtu si në vitin 1999 kur, pas bombardimeve të NATO-s disa huliganë e dogjën Ambasadën e SHBA-ve në Shkup, mbrëmë përsë
Mësohet sa kohë do të qëndrojë në psikiatri Vali Corleone pas veprimit të turpshëm Ngacmoi për disa ditë familjarët e tij. Por figura më e njohur në Gjilan, Vali Corleone për 15 ditë do të duhet që të që
Gjykata nxjerr nga qelia Vali Corleone por nuk shpëton pa u dënuar Gjykata Themelore në Gjilan ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit në institucionin e Kujdesit S
Shoqëria civie kërkon ratifikimin e demarkacionit Dhjetë organizata të shoqërisë civile u kanë bërë sot thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të ratifikojnë marrëv
Keni merak nëse uji i pishëm është ndotur nga reshjet? Instituti jep vlerësimin Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka dalë me një njoftim për cilësinë e ujit pas vërshimeve në Batllave dhe disa ven
Mushkonja vdekjeprurëse rrezikon jetën e 46-vjeçarit (FOTO LAJM) Një burrë filloi të ecte përsëri pasi kishte një gungë të madhe mes këmbëve të shkaktuar nga një pickim mushkonjash.
Mësoni nëse do të vazhdojnë rreshjet këtë javë Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me pr
Në fundjavë mos dilni jashtë pa e ditur që do të ketë borë Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë këtyre dy ditëve të vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikim
Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në Kosovë Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ka njoftuar se që nga oret e hershme të mëngjesit në vendin tonë kanë filluar
Murat Jashari del nga qelia e paraburgimit Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar paraburgimin Murat Jasharit, ndërsa këtë paraburgim Jashari do ta kryejë n
Mësoni nëse do të vazhdojnë rreshjet në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion
Tre zakone që zgjasin jetën tuaj për 7 vjet Studimi i ri ka të bëjë me një mënyrë jetese të shëndetshme. Për herë të parë, shkencëtarët kanë lidhur tri gjëra – mos
Ky është autori i atentatit të djeshëm tek ura e Institutit në Tiranë Mediat zbulojnë foton e autorit që plagosi Korab Peposhin te ‘Ura e Institutit’ në Tiranë, ditën e premte. Ky është
Shqipëria alarmohet nga tërmeti, Instituti i Sizmiologjise fle gjumë Duket e pabeusueshme por ja që ndodh në këto ditë të fillimit të vitit. Disa minuta më parë një tërmet shkundi Tiranën d
Haradinaj shkeli ligjin për Grupin e Kumanovës Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GSPJ), Instituti GAP dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) mbajnë konf
Kritikohet dialogu në Bruksel Dialog mes Kosovës dhe Serbisë po zhvillohet në mënyrë jo transparente, pasi askush nuk e di saktë se për çfarë po bised
Imazhe nga sateliti, ja si duket Shqipëria e përmbytur (FOTO LAJM) Qendra për Bashkërendimin dhe Reagimit të Emergjencave (ERCC) ka monitoruar nga afër situatën e përmbytjeve që përfshinë
Instituti i Meteorologjisë: Parashikimi për nesër, cilat zona rrezikohen nga moti IGJEUM ka matur reshjet e ditëve të fundit, matje të cilat kanë qenë shumë intensive. Gjithashtu edhe jashtë kufirit