999 rezultate për

instituti

IIBR: Maqedonia ti bashkohet Greqisë Instituti grek për Marrëdhënie Ndërballkanike propozon bashkimin e Maqedonisë me Greqinë në një shtet të vetëm, por me d
Berisha: Ina Rama lied in front of the U.S. Ambassador The Prime Minister Sali Berisha today hosted the families of the police officers and Guard of the Republic who participa
Tirana, police cords around institutions State police has increased the level of security measures in Tirana on the verge of developing demonstration that the So
Kosovo must become a member of all foreign institutions American Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, Tom Countrymen, says that the United States "i
Instituti i Alb Shkencës: Të hetohen akuzat e Martit Instituti i Alb Shkencës ka kërkuar hetimin e menjëhershëm të akuzave të raportuesit të Këshillit të Europës Dick Marti
Parlamenti i Maqedonisë, notë mesatare nga qytetarët Në një anketë të realizuar nga Instituti për Demokraci në bashkëveprim me Fondacionin Venstminster për demokraci, mbi 1.
Tërmet i lehtë në Leposaviq Sot në mëngjes një tërmet me 2.3 ballë të Rihterit ka rënë në rrethinën e Leposaviqit, në veri të Kosovës. Tërmeti nuk k
Tërmet me fuqi 5.7 shkallë godet Greqinë Një tërmet me fuqi 5.7 shkallë të Rihterit ka goditur sot bregdetin perëndimor të Greqisë. Epiqendra e tërmetit ishte 15
Instituti amerikan: Shqiperia, nje "diamant i dores se pare" Instituti Amerikan për Kërkimin e Energjisë, "Casey", e rendit Shqipërinë si një nga vende
Javier Solana, ekspert ne Institutin Brookings Ish përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Javier Solana i
Protesta kunder Institutit të Trashegimise Kulturore te Shqiptareve Para objektit të ish ambasadës amerikane në Shkup sot kanë protestuar qytetarë të komun&eu
Kuvendi i Kosoves rrezoi propozimet per Institutin Gjyqesor Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk i dhanë sot mbështetje listës së propozuar pë
Instituti per Raportimin e Luftes dhe Paqes: Do te ishte gabim te ndryshonte qeveria LONDER - "Ne momentin e tanishem vendimtar per Kosoven do te ishte gabim te ndryshohet qeveria me pervoje dhe e suksessh