999 rezultate për

instituti

EULEX "protects" the Serbian parallel structures The mission of the European Union Rule of Law in Kosovo, EULEX, has not hesitated to enforce its executive powers to the
Anketa: Fitojnë partitë në pushtet Që prej shpalljes së datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoni, të cilat do të mbahen më 5 qershor, ja
Kosovo, weak in the fight against corruption "Organized crime and illegal wealth, is an obstacle to the development of Kosovo", this was the topic which was discusse
Arvizu-Topi: Respect the institutions U.S. Ambassador in Albania, Alexander Arvizu and the head of the OSCE Presence in Tirana, Ambassador Eugen Wolfart have
Arvizu -Topi: Të respektohen instituticionet Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu si dhe kreu Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Ambasadorin Eugen Volfart kanë zhvi
Police "invaded" the Central Election Commission Immediately after the Central Election Commission has urged the police forces to protect this institution, in the exteri
Shangai me 130 000 milionerë Në qytetin më të madh kinez, Shangai, një person në 175 prej tyre ka një pasuri prej të paktën 10 milionë juanë, ose 1 m
Miratohet krijimi i Institutit për Krimet e Luftës Miratohet krijimi i Institutit për Krimet e Luftës, detyra e të cili do të jetë hulumtimi i krimeve në periudhën 1990-19
Kosovo seeks membership in international institutions During a meeting with Atifete Jahjaga, Osnat Lubrani, the UN Development Coordinator and UNDP Resident Representative in
Kule shkarkon dekanin e Mjekësisë për "shkatërrim" të instituticionit Rektori i Universitetit të Tiranës ka marrë vendimin për shkarkimin nga detyra të dekanit të Fakultetit të Mjekësisë, A
Promovohet instituti LIBERTA Ditën e sotme u bë promovimi i Institutit LIBERTA, Qendra për hulumtime politike dhe ekonomike.Në komunikatën e tyre lës
Prokurorët kanë dekonspiruar hetimet Instituti i Mjekësisë ligjore ka reaguar për deklaratat e prokurorisë se informacionet në media për hetimin e ngjarjeve
LAOS kundër bashkimit të Maqedonisë me Greqinë Partia ultra e djathtë greke LAOS kritikoi propozimin e fundit të Institutit për Marrëdhënie Ndërballkanike në Athinë pë
Lajcak: Investigation, must be conduced from the constitutional institutions Miroslav Lajcak after the meetings with the political leaders in the country, he said that the investigation of the even
President refuses again the Investigation Commission The presidency has thrown again down a new request made by the investigating commission the events of 21 January for qu
IIBR: Maqedonia ti bashkohet Greqisë Instituti grek për Marrëdhënie Ndërballkanike propozon bashkimin e Maqedonisë me Greqinë në një shtet të vetëm, por me d
Berisha: Ina Rama lied in front of the U.S. Ambassador The Prime Minister Sali Berisha today hosted the families of the police officers and Guard of the Republic who participa
Tirana, police cords around institutions State police has increased the level of security measures in Tirana on the verge of developing demonstration that the So
Kosovo must become a member of all foreign institutions American Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, Tom Countrymen, says that the United States "i
Instituti i Alb Shkencës: Të hetohen akuzat e Martit Instituti i Alb Shkencës ka kërkuar hetimin e menjëhershëm të akuzave të raportuesit të Këshillit të Europës Dick Marti