999 rezultate për

instituti

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë në Akademinë e Medias për Reformën në Drejtësi Instituti Shqiptar i Medias organizoi kursin dy-javor “Academia e Medias për Reformën në Drejtësi,” i cili kishte për që
A ka epidemi fruthi në Kosovë? Përgjigjet instituti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. “Kosova radhitet në mesin
Tërmeti zgjon Serbinë Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës të Rihterit është regjistruar mëngjesin e sotëm në Serbi, 60 kilometra afër Beog
Epidemia e fruthit, fillon vaksinimi i jashtëzakonshëm Si pasojë e epidemisë së fruthit në Radishan, Instituti i Shëndetit Publik do të fillojë me vaksinimin e jashtëzakonshëm
Testamenti rrëqethës i Mid'hat Frashërit, mësoni si e ndau pasurinë Ky është testamenti i plotë i Mid’hat Frashërit, depozituar në Gjykatën e Tiranës më 4 mars 1929! “Tiranë 4 Mars 1929
Vdes një turist shqiptar në Antalia Një turist nga Kosova i cili kishte shkuar për pushime në qarkun Alanja të Antalisë në Turqi, ka humbur jetën në det. Si
Sondazhi më i fundit: Shpend Ahmeti nuk ka shanse të kalojë pragun Instituti slloven “International Institute For Middle And Balkan Studies”, ka realizuar një sondazh në Kosovë me pyetjen
ISHP jep alarmin: 7 kancerët e rrezikshëm që ju shakton alkooli Instituti i Shëndetit Publik ka reagur me anë të një postimi në profilin zyrtarë të Facebook në lidhej me llojet e kance
Shqipëria e mesme lëkundet nga tërmeti Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike. Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durr
Shoqëria Civile çohet në këmbë kundër Lumezit ​Sot në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të mbahet protesta e dytë e thirrur nga shoqëria civile, për shka
"Arratisen" nga Shqipëria 134 mijë nxënës dhe studentë në 4 vitet e fundit Plakja e popullsisë dhe emigracioni ka sjellë rënie të ndjeshme të numrit të nxënësve e studentëve në vitin akademik 201
Drejtori i Institutit të Ndërtimit: Cilat banesa rrezikohen nga tërmetet Pallatet pas viteve 90 si dhe ata që po ndërtohen aktualisht janë të sigurta nga lëkundjet sizmike. D rejtori i Insit
Reshjet e borës befasojnë një shtet ballkanik (VIDEO) Temperaturat e ftohta që kanë vijuar gjatë këtyrë ditëv duket se kanë ndikuar edhe në ndryshime të mëdha klimatike. N
Një verë plot shira, bëni kujdes nga rrufetë Moti i paqëndrueshëm, me diell paradite dhe shi pasdite, do të jetë prezent gjatë gjithë muajit qershor. Por Instituti i
Erërat e forta dhe stuhitë godasin Ballkanin Verior Erërat e stuhitë e goditën Malin e Zi duke shkaktuar dëme të mëdha në shtëpi, ndërtesa dhe pemë. Sllovenia dhe Kroaci
Gjendet anija e fundosur 300 vjet më parë, vlen 17 miliardë dollarë Anija spanjolle “San Hose”, e fundosur prej më shumë se 300 vjetësh në Detin e Karaibeve, jo shumë larg bregdetit të Kol
A e dini se Kosova dikur ka patur sistem të acancuar të mbrojtjes nga breshëri? Nga viti 1968, Kosova posedonte një sistem të mbrojtjes kundër breshrit, që fillimisht nisi me një pikë radari në Gjakov
Drejtori i Institutit të mjekësisë ligjore jep detaje për autopsinë e trupit të policit Para pak minutash trupi i pajetë i policit Malsor Dashi ka arritur në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Lajmin e bëri
Babuinët arratisen nga instituti biomjekësor Tre babuinë u ”arratisën” këtë fundjavë nga një qendër kërkimore në Teksas (jug të SHBA-së), shenjë e inteligjencës së t
Tirana përzgjedhet si histori suksesi nga Instituti Amerikan i Arkitekturës Tirana është përzgjedhur nga Instituti Amerikan i Arkitekturës si një histori suksesi dhe shembull se si një qytet mund