999 rezultate për

infektuar

24 raste të reja me COVID-19 e 14 të shëruar, shkon në 919 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 24 raste të reja me C
Ish-lojtari i Interit i infektuar me koronavirus: E nënvlerësova, por vuajta për 25 ditë Ish-lojtari i Interit, Giuseppe Bergomi, ka zbuluar se edhe ai kishte rezultuar pozitiv me Koronavirus. Në një lidhje
E pështyu pasagjeri i infektuar me koronavirus, humb jetën fatorino Një fatorino treni ka humbur jetën nga koronavirusi në Londër, pasi u pështy nga një pasagjer i cili i kishte thënë fill
Kruja nuk po gjen rehat nga koronavirusi, infektohen edhe 2 persona të tjerë Kruja vijon të mbetet vendi i dytë me numrin më të lartë të të infektuarve nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit
Zjarri përfshin spitalin COVID në Rusi, humbin jetën 5 pacientë të infektuar Të paktën pesë pacientë me koronavirus kanë humbur jetën në Shën Peterburg në Rusi, pasi spitali ku ata ndodheshin u për
400 kadetë ushtarak rus të infektuar me koronavirus Më 9 maj, Rusia shënoi 75 vjetorin e fitores Sovjetike kundër Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore, por vetëm me
Albin Kurti mbyllet në karantinë, i merren analizat pas kontaktit me një të infektuar Kryeministri në Detyre i Kosovës Albin Kurti është futur sot në vetëizolim, pasi një anëtar i kabinetit të tij ka pasur
Serbi, regjistrohen 2 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi Serbia është një tjetër shtet ballkanik, i prekur nga pandemia e koronavirusit. Në Serbi, në 24 orët e fundit kanë nd
Lehtësoi masat, rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Gjermani Gjermania po shënon rritje të shkallës së numrit të të infektuarve me koronavirusin e ri, vetëm disa ditë pasi ky vend l
Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoni, 36 në 24 orët e fundit Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me Covid 19 vihet në pikëpyetje lehtësimi i masave restriktive. Jozyrta
E konfirmuar, disa lojtarë të Milanit të infektuar me koronavirus Presidenti I Milanit, Paolo Scaroni ka dhënë një intervistë të gjatë për VarRoom. Ai ka deklaruar se disa nga futbo
Vetëm 6 raste të reja, sa ka shkuar numri i të infektuarve në vend Ka shkuar ne 856 numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone, me 6 raste te reja, saktesisht tre raste ne Tirane d
Mbi 4 milion të infektuar, si është bilanci i ndjeshëm i COVID-19 në botë Vazhdon të rritet numri i rasteve dhe viktimave nga koronavirusi. Sipas raportimeve të fundit numri i rasteve në mbarë b
Indi: Burgim të përjetshëm nëse infekton qëllimisht me koronavirus Shteti verior në Indi, Uttar Pradesh ka miratuar një ligj të përkohshëm që lejon dhënien e dënimit me burgim të përjetsh
Vendimi i Suedisë për të mos ndjekur një bllokim të rreptë, si funksionoi? Vendimi i Suedisë për të mos ndjekur një bllokim të rreptë njësoj si vendet e tjera europiane normalisht që tërhoqi vëme
206 raste aktive, si paraqitet situata e të infektuarve në vend Ka shkuar në 842 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë teksa, teksa 605 qytetarë kanë fituar betejën për j
Shtohet numri i të infektuarve, sa raste u konfirmuan në 24 orët e fundit Ka shkuar në 842 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë, teksa gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 10
Më shumë se 257 mijë të vdekur në të gjithë botën, sa vdekjeprurës është COVID-19 Është shumë herët të dihet se sa vdekjeprurës do të jetë, por vlerësimet sugjerojnë që midis 0.5 dhe 3.4 për qind të per
Vdes një qytetar i Gjilanit në Gjermani, ishte i infektuar me COVID-19 Një shqiptar në Gjermani ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri
U infektua në Tiranë dhe e çoi virusin tek vjehrra, mbërrin tek Infektivi shtatzëna me fëmijën 2 vjeç Ka mbërritur në Tiranë gruaja shtatzënë bashkë me djalin e saj të mitur dhe vjehrrën, të dyshuar se janë infektuar me CO