999 rezultate për

infektuar

Kapërcimi nga dje, si po luhatet kurba e të infektuarve në vend Ditën e djeshme në Shqipëri pati vetëm një rast të ri me COVID-19 gjë që shtoi shpresat për një fitore të mundshme. P
Sot vetëm tre raste të reja, si paraqitet situata e të infektuarve në Kosovë Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot janë duke u trajtuar 11 pacientë prej të cilëve 7 janë me coronavirus. Sipas nj
7 të infektuar me koronavirus, rifillimi i futbollit në Rusi në dyshim Rusia ka programuar për të rifilluar kampionatin në datën 21 qershor, por në ditët e fundit rastet me koronavirus në sht
U shëruan 38 të infektuarit me koronavirus? Flamengo rifillon stërvitjet Ndërsa Brazili aktualisht është vendi i tretë në botë me numrin më të madh të njerëzve të infektuar me Covid-19 (254,220
30 raste të reja me koronavirus dhe 3 të vdekur në 24 orët e fundit në Maqedoni Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, dy viktima janë nga Tetova të moshës 57 dhe 78 vjeç ndërsa i treti është n
Inter del me njoftim zyrtar: Asnjë i infektuar me koronavirus Stafi dhe lojtarët e Inter iu janë nënshtruar testeve për koroanvirus, dhe sot gjatë ditës janë bërë të ditura rezultate
Përsëri numër i lartë i të infektuarve nga koronavirusi në vend Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 13 raste të reja me koronavirus. Të gjitha rastet janë në qytetin e Durrësi
KOSOVË/ 87 fëmijë të moshave 0 deri në 9 vjeç të infektuar me COVID-19 Në ditët e fundit, në Mitrovicë janë shënuar tri raste me COVID-19 te fëmijët. Bëhet fjalë për fëmijë të moshave 1, 2 dh
18 të infektuar në 24 orë, si lëvizi sot harta në vend Shtohen rastet e te prekurve me koronavirus ne vend. Ka shkuar ne 916 numri i te prekurve me koronavirus, duke u shtuar
Shtohet përsëri numri i të infektuarve, sa persona rezultuan pozitivë në orët e fundit Gjatë 24 orëve të fundit, kanë rezultuar pozitivë ndaj koronavirusit 18 persona. Rastet konfirmohen në Durrës 7 raste
COVID-19 nuk po largohet: 4.5 milionë të infektuar dhe rreth 303 mijë viktima në botë Koronavirusi vijon ta mbajë botën në panik, në shumë vende të botës akoma numri i viktimave është i lartë. Ka shkuar
Tre fëmijë 1, 2, dhe 3 vjeç të infektuar në Mitrovicë Nënkryetari i Komunës së Mitrovicës, Faruk Mujka, ka ngritur shqetësimin për infektimin me koronavirus të fëmijëve në kë
Koronavirusi në Maqedoni, 29 të infektuar dhe 6 të shëruar Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja me virusin korona në vend, që paraqet rritjen më të madhe nga
Votim me maska e dezinfektim duarsh në Maqedoninë e Veriut Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, për të cilat ende nuk është caktuar data, do të mbahen në bazë të një pro
Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve, sa persona rezultuan pozitivë gjatë orëve të fundit Ka shkuar në 898 numri i të prekurve në Tiranë. Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit 18 pe
Zgjerohet zinxhiri i të infektuarve në Krujë, sa raste u shënuan në orët e fundit Janë rikthyer sërish rastet e reja me koronavirus në Krujë, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 4 persona
Katër të infektuar për të tretën ditë radhazi, si paraqitet situata e pacientëve në spitalet COVID Sipas njoftimit të ministrisë, në 24 orët të fundit janë testuar 246 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19 dhe ka
Infektohet edhe një grua shtatzënë, shkon në 880 numri i të prekurve në vend Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 4 raste të reja dhe shkon në 880 numri i të infektuarve. Dy në Berat dhe dy
Asnjë viktimë nga koronavirusi, ky është ilaçi që po përdoret për të infektuarit në Madagaskar Teksa bota numëronn me mijëra viktima çdo ditë si pasojë e shpërthimit të koronavirusit, deri më tani Madagaskari nuk ka
Mbi 4 milion të infektuar dhe 290 mijë viktima, COVID-19 akoma nuk po e ndal ritmin Ka shkuar në 290 mijë numri i viktimave dhe 4 342 848 numri i të infektuarve nga koronavirusi në botë. Shtetet e Bashku