999 rezultate për

infektuar

Shifrat e fundit, kaq viktima janë shënuar sot në Itali nga COVID-19 Në 24 orët e fundit Italia regjistron 30 viktima Covid-19, e 201 të infektuar më shumë gjatë 24 orëve të fundit. Numr
Djokovic mposht koronavirusin Djokovic doli pozitiv në këtë virus pasi ka marrë pjesë në një turne që kishte organizuar ai në Serbi dhe Kroaci, në koh
E infektuara me koronavirus arratiset nga spitali Një paciente që kishte rezultuar pozitive për koronavirusin është larguar nga Spitali i Gjakovës. Siç raportojnë medi
Shifrat sërish drejt rritjes, mbi 80 të infektuar (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe 3 persona të tjerë të prekur me koronavirus kanë ndërruar jetë në 24 o
Fluturon bilanci në SHBA, mbi 50 mijë të infektuar brenda një dite Në një kohë kur të gjitha vendet kanë kaluar në fazën e dytë apo të tretë të hapjes, Shtetet e Bashkuara të Amerikës po
Shifra dramatike nga SHBA, 47 mijë të infektuar brenda një dite Shtetet e Bashkuara thyen një tjetër rekord shqetësues të martën, kur regjistruan 47 mijë raste të reja me koronavirus,
U rekomandua hapja e kufijve, por pse u penalizua Shqipëria Komisioni Evropian vendosi që të mos hapë kufijtë me katër vende të Ballkanit Perëndimor, ndonëse rekomandimet e mëparsh
Numri i madh i të infektuarve, mbeten të mbyllur kufijtë e BE-së për Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të kaluara, regjistrohen 126 raste të reja me Kovid-19 në vend, duke përfshirë një të porsalindur dhe nën
Gazetari i prekur me COVID-19 tregon se e gjithë familja është infektuar: Virusi nuk është gënjeshtër! Një ndër të prekurit nga COVID-19 është edhe gazetari i njohur gazetari Berat Buzhala, i cili ka rrëfyer sërish mbi gjen
MAQEDONI/ Rriten rastet me Covid-19, 4 viktima dhe 126 të infektuar në 24 orë Në Maqedoninë e Veriut vijon të ketë shtim të rasteve të reja të prekur nga Covid-19. Mediat raportojnë se gjatë 24 o
COVID-19, personat e infektuar do të votojnë në kushte të veçanta Pas publikimit të disa protokolleve si të sillen qytetarët kur dalin për kafe, qëndrojnë në një hotel ose blejnë në qend
Shifrat e ndjeshme vazhdojnë, 64 raste të reja Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Gjithashtu, dy persona të tjerë ka
MAQEDONI/ Kalohet shifra e 6000 të infektuar nga COVID-19 (VIDEO) Numri i të infektuarave nga koronavirusi kalon edhe shifrën e 6000. Në vetëm 24 janë shtruar 176 raste, nga gjithsej 870
​Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar dhe 47 viktima Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që
COVID-19, mbi 10 milion persona në të gjithë botën të infektuar Numri i personave të infektuar me koronavirus në të gjithë botën është tashmë mbi 10 milion. Sipas të dhënave të pasqyru
10 milionë të infektuar në gjithë botën me COVID-19, mbi 100 mijë raste sot (FOTO LAJM) Ka arritur në 10 milionë të prekur nga COVID-19 në të gjithë botën. Në të dhënat e fundit të publikuara në Worldmeter, n
COVID-19/ U infektua në QSUT kur po kurohej, sarandioti në gjendje të rëndë Një tjetër person është konfirmuar pozitiv me COVID-19 në Sarandë, duke e çuar në 2 numrin e të infektuarve në këtë qyte
U infektuan nga vatra në QSUT, mjeku dhe dy infermiere me COVID-19 Vazhdon rritja e rasteve me të infektuar nga Covid-19 në Shqipëri, ku së fundmi janë konfirmuar me COVID-19 edhe 3 perso
Gruaja infektoi gjithë familjen, dalin përgjigjet për 87 kolegët e fasonerisë në Berat Një punonjëse fasonërie nga Berati rezultoi pozitive me koronavirus pas kryerjes së tamponit ditën e djeshme. Ditën e so
Italia po mposht me sukses COVID-19: Kaq të infektuar rezultuan sot Në Itali në 24 orët e kaluara janë kryer 56 mijë tamponë në të gjithë vendin. Prej tyre, vetëm 296 njerëz kanë rezul