999 rezultate për

infantino

KATAR 2022/ Inaugurohet stadiumi në prani të 20 mijë spektatorëve Në Katar është hapur për publikun një nga stadiumet më të bukur, që do të shërbejë për Kupën e Botës 2022. Një ceremo
Ceferin letër Infantinos: Të ndryshojë rregullimi i prekjes së topit me dorë Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino mori një kërkesë (me anë të një letre) nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin
Kreu i FIFA-s tregon arsyen e rregullit të ri për 5 zëvendësime Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka folur për rifillimin e futbollit në një intervistë të dhënë për Sky Sport.
Infantino i del në mbrojtje lojtarëve të Bundesligës: Duhet t’i duartrokasim, jo t’i ndëshkojmë Kreu i futbollit botëror deklaroi se shprehja e hapur e mesazheve të tilla nuk përbëjnë asnjë arsye për të penalizuar lo
Platini sulmon Infantinion: Të dorëzojë mandatin Michel Platini i shpall luftë presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino. Ish kreu i UEFA, në një intervistë për revist
Shpërthen Platini: Infantino të japë dorëheqjen Mishel Platini kërkon dorëheqjen e presidentit aktual të FIFA-s, Xhani Infantino, që sipas tij ka ardhur në pushtet me a
Mesazhi i fortë i presidentit të FIFA-s: Me fuqinë e futbollit të ndalim përhapjen e virusit Të përdorim "fuqinë e futbollit" për t’i ndërgjegjësuar njerëzit të ndjekin rekomandimet e Organizatës Botërore të Shënd
Presidenti i FIFA: Kampionati Evropian në pikëpyetje, shkak koronavirusi Presidenti i FIFA, Gianni Infantino, ka bërë të ditur se Kampionati Evropian 2020 është në pikëpyetje.Coronavirusi është
Botërori i klubeve, presidenti i FIFA-s zyrtarizon ndryshimin Botërori 2021 për klube do të jetë ndryshe. Turneu do të jetë plotësisht i rinovuar dhe do të zhvillohet në Kinë.
Infantino rizgjidhet president i FIFA-s deri në vitin 2023 Gianni Infantino është rizgjedhur si president i FIFA-s deri në vitin 2023. Federatat e 211 anëtarëve të FIFA e vlerë
Infantino: FIFA ishte thuajse një organizatë kriminale Gianni Infantino pranoi në fjalimin e tij në kongresin e rizgjedhjes së tij si president i FIFA-s (pa asnjë rival) se kj
Fitoi titullin pas 26 vitesh, Infantino ka një mesazh special për Partizanin (FOTO LAJM) Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka dërguar një letër urimi për Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Ar
​Gianni Infantino, president i FIFA-s deri në vitin 2023 Gianni Infantino do të shërbejë si president i organit qeverisës të futbollit botëror, FIFA-s, për edhe katër vjet të tj
Botërori i Katarit me 48 skuadra Kritikat e shumta për botërorin që do të zhvillohet në Katar në 2022, tashmë FIFA ka menduar t’i shuajë më shtimin e sk
Infantino flet për superclasicon River-Boca: Futbolli nuk ndalet për 4 000 idiotë Presidenti i FIFA-s Gianni Infatino ka deklaruar se do ishte më mirë të ishte zhvilluar supersfida River Plate-Boca Juni
Infantino flet pas skandalit të FIFA-s që u zbulua nga mediat Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka insistuar se ata “duhet të punojnë për ta parandaluar Super Ligën dhe se ai nuk
Akuzat për korrupsion, reagon presidenti i FIFA-s Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka reaguar në lidhje me akuzat që u bënë ndaj tij për korrupsion. “Hetimi ësht
Infantino jep lajmin e papritur, cila është risia e Botërorit Një Botëror me 48 skuadra do të ishte një risi për sa i përket zhvillimit të këtij kompeticioni. Këtë ide e ka mbësh
Rregulli i ri i Botërorit i vjen në ndihmë Shqipërisë Katari është vendi ku do të zhvillohet Botërori i vitit 2022. Për herë të parë të këtij kompeticioni madhështor, kampion
Botërori i Klubeve me një dimension tjetër, ky është plani i Infantinos Planet për Botërorin e Klubeve duket se do të marrin jetë shumë shpejt. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino po planifi