999 rezultate për

indiane

F-Type, ky është Jaguari i ri dy vendësh (FOTO-LAJM) Jaguar nuk mund të rrijë duarkryq përballë konkurrenteve të saj BMW Z4 dhe Porsche Bocter duke nxjerrë modelin e saj të
Tensione mes Pakistanit dhe Indisë Frikë për rikthimin e luftës mes Pakistanit dhe Indisë. Ushtarët e dy vendeve kanë shkëmbyer zjarr në rajonin e diskutua
Rekord i çuditshëm i indianëve (FOTO LAJM) Për të festuar 143-vjetorin e lindjes së liderit të famshëm indian Gandi, mijëra studentë dhe nxënës janë veshur si Gand
Makinat e kopjuara nga kinezët dhe indianët (FOTO LAJM) Gati nuk mund të gjendet asgjë që të ekzistojë diku e të mos jetë kopjuar apo imituar nga kinezët apo indianët. Mes shum
Makinat: Indianët pushtojnë qendrën e perandorisë britanike Njëqind vjet më parë do të dukej e paimagjinueshme që një kompani nga India e varfër të blinte zemrën e industrisë angle
Rai u shpall tradhëtare e kombit se nuk u dobësua Aishwarya Rai, një ish-fituese e “Miss Botës” po përballet me akuzat se tradhëtoi vendin e saj. Rai gjithashtu është
Gruevski në Indi pa asnjë shqiptar Delegacioni i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri Nikola Gruevski, ndërsa në përbërje të së
Një indiane lind 11 binjakë Një nënë indiane ka lindur plot 11 fëmijë binjakë në Surat të Indisë. Gruaja e re tashmë është nëna e 11 bebeve të vogla
India kërcënon Facebook-un dhe Twitter-in Qeveria e Indisë ka kërcënuar Facebook-un, Twitter-in dhe rrjetet e tjera sociale që të heqin materialet “fyese” dhe “n
Kufiri mes Indisë dhe Pakistanit duket edhe nga hapësira Si kurrë më parë kufiri mes Indisë dhe Pakistani duket një spektakël nga hapësira por për botën kjo gjë është vërtet dra
Ja si udhëtojnë indianët me tren (VIDEO) Pamje interesante nga kryeqyteti indian, New Delhi ku mijëra njerëz mundohen të futen në trenin përplot me njerëz, që sh
Gjyshja indiane 70 vjeçare lind binjakë Indiania 70 vjeçare Omkari Panvar që kishte dy vajza dhe pesë nipa, i lindi binjakët: një dja