999 rezultate për

indiane

Si i sheh VMRO-DPMNE funksionarët e BDI-së (FOTO-VIDEO) Bomba e 18 e Zoran Zaev nxorri në publik një incizim audio audio ku pretendohet se është një bisedë mes ministres së Pun
Sipërmarrësit indianë gati për investime në Kosovë Kosova po tërheq tashmë edhe vëmendjen e sipërmarrësve indianë, të cilët kanë shprehur interes për të investuar në vend.
Ngjarje shokuese në Indi, izolojnë për 3 vjet gruan pasi lindi vajzë Lindja e një vajze ka qënë fatale për familjen e saj, ndaj bashkëshorti i saj së bashku me rrethin e ngushtë familjar e
Adoleshtja indiane gjendet e "poshtëruar" nga pleqtë e fshatit Trupi i një adoleshenteje, që u poshtërua nga pleqtë e fshatit pasi kishte protestuar kundër ngacmimeve të babait, u gje
Shërimi i astmës, indianët gëlltisin peshq të gjallë (VIDEO) Indianët prej shekujsh kanë një formulë lidhur me shërimin e astmës. Sipas tyre, gëlltitja e peshqve të gjallë është "il
Ditëlindja e Kloses, festë me indianët e Brazilit (FOTO LAJM) Miroslav Klose feston 36-vjetorin e lindjes dhe Kombëtarja e Gjermanisë është në festë. Në përfundim të stërvitjes "Panc
Foshnja 11-muajshe lëshohet me parashutë (FOTO-LAJM) Një vajzë indiane vetëm 11- muajshe u lëshua të mërkurën nga prindërit me një parashutë në një plazh në Kerala. Shumë me
Shpikja e studentes indiane, karikim i celularit për 30 sekonda Një studente indiane në Kaliforni ka zbuluar një mënyrë për të karikuar celularët për vetëm ...30 sekonda! Vajza ka
Foshnja indiane lindi me dy koka (VIDEO - FOTO) 28-vjeçarja indiane Urmila Sharma ka lindur binjakë siameze në një spital në Haryana, në Indinë Veriore. Ajo ishte aq e
Ushtria indiane vret shtatë kryengritës në Kashmir Gjatë ditës së sotme forcat e armatosura të Indisë kanë vrarë shtatë militantë gjatë përleshjeve në afërsi të Kashmirit
25 vjeçarja vritet në gjykatën indiane para se të japë dëshminë Një vajzë 25 vjeçare u qëllua për vdekje në një gjykatë indiane teksa po shkonte për të dhënë dëshminë e saj kundër pers
SHBA-të kërkojnë largimin e diplomates indiane Zyrtarë të lartë amerikanë bëjnë të ditur se Devyani Khobragade, zv/konsullja e përgjithshme e Indisë në Nju Jork, ende
Një incident në Nju Jork ngjall tensione SHBA-Indi Një mosmarrëveshje ndërkombëtare, wshtw shkaktuar pas arrestimit të një zyrtareje të lartë të konsullatës indiane në Nju
Një indiane shpallet "Miss Amerika" (FOTO-VIDEO) Nina Davuluri, 24 vjeçarja nga Nju Jorku është fituesja e "Miss Amerika". Davuluri është fituesja e parë me origjinë ind
Femrat indiane marrin masa kundër përdhunimit Në periferi të kryeqytetit të Uttar Pradesh, një grup vajzash adoleshente kanë marrë një mision të jashtëzakonshëm. Ato
Fundoset nëndetësja indiane në Mumbai Në portin Mumbai është fundosur një nëndetëse ruse, e cila ishte nën përgjegjësi të Marinës së Indisë. Shkak për fundosj
Vajzat indiane nuk postojnë në Facebook Ndërsa rrjeti social Facebook po përdoret gjerësisht dhe në mënyra të ndryshme, pse jo dhe të larmishme nëpër botë, në I
Sulm kamikaz në konsullatën indiane në Afganistan, 8 të vrarë Të 8 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e një sulmi kamikaz në konsullatën indiane në qytetin lindor të Afganistanit,
Vajzat indiane në "stërvitje" (FOTO-LAJM) Vajzat indiane duke marrë pjesë në Javën e Mbrojtes që organizohet në Indi. Ato po zhvillojnë stërvitje në një kamp traj
Gruaja indiane lind binjakë të ngjitur Një ngjarje jo e zakonshme ka ndodhur në Indi, ku gruaja shtatëzënë ka lindur binjakë të ngjitur. Ajo që të befason më s