999 rezultate për

inaugurimit

Ja cilën nga ish-zonjat e para ka kopjuar Melania Trump në ceremoninë e inagurimit (FOTO LAJM) Melania Trump në ditën e inaugurimit të bashkëshortit të saj si president të SHBA-ve bëri edhe një herë të qartë se do t
Ja kush është i dashuri i Laura Nezhës (FOTO LAJM) Aktorja dhe këngëtarja Laura Nezha nuk është single. Megjithëse për publikun Laura Nezha ishte një personazh pa shum
Blindohet Uashingtoni / Sa ka kushtuar ceremonia e inaugurimit të Trumpit? (VIDEO LIVE & FOTO) Uashingtoni është blinduar ndërsa pritet që presindenti i 45-të i SHBA-ve Donald Trump, të betohet dhe të marrë në duar
CNN: Ja çfarë ndodh nëse vritet Donald Trump gjatë inaugurimit të nesërm Nëse presidenti dhe zëvendës presidenti vriten ose janë të paaftë të kryejnë detyrat e tyre, do të zëvendësohen nga Kry
“Russia Today” bllokohet nga Facebook-u deri pas inaugurimit të Trumpit Agjencia e ruse e lajmeve “Russia Today”, në gjuhën angleze dhe e mbështetur nga Kremlini, është bllokuar nga Facebook-
Imazhe të rralla/ Kur inaugurohen presidentët e SHBA-ve (FOTO LAJM) Në pritje të inaugurimit të Donald Trump si president i SHBA-së, “The Guardian” ka botuar disa foto fantastike të inagu
Bujar Osmani ftohet në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Trump (FOTO LAJM) Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, është ftuar në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të r
26 demokratë bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump 26 kongresmenë demokratë nuk do të marrin pjesë në ceremoninë e inagurimit të Presidentit të zgjedhur amerikan Donald Tr
Këshilltari i Nishanit merr ftesë për në ceremoninë e inaugurimit të Trump Këshilltari i Presidentit Nishani për Mbrojtjen, Gjeneral Piro Ahmetaj ka marrë ftesë për të qenë pjesë ceremoninë e ma
Zbulohen detajet / Ç'do të ndodhë gjatë inaugurimit të Trumpit Për disa do të pritet me frikë, për të tjerë me gëzim, por nuk ka asnjë dyshim se bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugu
Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tani më duan mua Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vijon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e pap
Trump dhe Melania ftojnë çiftin Obama për çaj përpara inaugurimit Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump kanë ftuar për një çaj në Shtëpinë e
Ky është shqiptari “i parë” i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Trumpit Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, ka ftuar Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të 45-të
EMRAT/ Ja kush janë politikanët shqiptarë që Trump ka ftuar për ceremoninë e betimit Më 20 Janar Donald Trump do të kryejë betimin dhe do të marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit të SHBA-së. Në ceremon
Behgjet Pacolli ftohet në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trumpit Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pranuar ftesën zyrtare për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku d
Trump urdhëron ambasadorët e emëruar nga Obama të lënë detyrjën menjëherë pas inaugurimit të tij Ekipi i presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump, ka kërkuar që ambasadorët e vendosur politikisht në periudhën e Obam
'Cigare me kanabis' për të ftuarit në inaugurimin e Trumpit (FOTO LAJM) Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, pritet të mbajë fjalimin e tij të parë si Presidenti i 45-të amerikan, nd
Haradinaj flet për ftesën e SHBA-ve: Do jem në inaugurimin e Trumpit Kreu i AAK, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se sapo të përfundojë procedurat për vizën amerikane, do të udhëtojë drejt S
Haradinaj: Do të jem në inaugurimin e presidentit Trump Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se ai do të jetë pjesë e ceremonisë së in
Amerika përgatitet për inaugurimin e presidentit Trump Një nga veçoritë e demokracisë amerikane është një tranzicion paqësor i pushtetit nga presidenti në largim tek pasardhës