999 rezultate për

imunitetit

Heqja e imunitetit, PD dhe aleatët mbledhin firmat Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë mbledhur firmat për heqjen e imunitetit, në një nismë për ndryshimin e Kushtet
LSI, nismë për heqjen e imunitetit Nga java e ardhshme grupi i LSI-së do të ndërmarrë një nismë për heqjen e imunitetit në Kuvend. Lajmi është bërë i ditur
Berisha: Rama të votojë heqjen e imunitetit të gjyqtarëve Kryeministri Berisha, në mbledhjen e sotme të qeverisë i'u ka uruar mirëseardhjen 4 ministrave të rinj të kabinetit qeve
Berisha-Shaheen: Po punohet për heqjen e imunitetit Në vijim të vizitës së tij në SHBA, kryeministri Berisha u takua në Washington DC me senatoren Jeanne Shaheen, kryetare
Heqja e imunitetit, Wollfarth: Zgjidhja në parlament Ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, Eugen Wollfarth deklaron se mund të gjëndet një zgjidhje në parlament për cështjen
Zhvishen për t’u “zhveshur” nga imuniteti Kjo ishte nisma e deputetëve të grupit parlamentar të partisë liberale në Sllovaki, parti që disa herë ka paraqitur nism
PS pro heqjes së imunitetit të tre deputetëve të saj Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama është shprehur se kjo forcë politike do të votojë në seancën e të enjtes pro heqjes s
Bare: I gatshëm të hetohem Një prej deputetëve të partisë Socialiste Besnik Bare ndaj të cilit prokuroria ka kërkuar heqjen e imunitetit ka shprehu
Reagon Tom Doshi: Jam Pro heqjes së imunitetit Pas vendimit të Prokurorisë së Përgjithshme në lidhje me heqjen e imunitetit të tre prej deputetëve të Partisë Socialist
21 Janari, Prokuroria kërkon heqjen e imunitetit për 3 deputetë të PS Gjatë daljes së saj në konferencë për shtyp Prokurorja e Përgithshme Ina Rama përveç detajeve rreth fletë-arresteve për
Pollo: Kufizimi i imunitetit për gjyqtarët e deputetët, lufton korrupsionin Ministri Inovacionin dhe TIK Genc Pollo në një konferencë të mbajtur mbi heqjen e imunitetin të deputetëve dhe gjyqtarëv
Zbulohet ushqimi anti-alergjik Shkencëtarët kanë zbuluar ilaçin për alergji në kikirikë dhe ushqime të tjera që nuk prekin sistemin e imunitetit. “
Berisha fton opozitën për heqjen e imunitetit Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se është i hapur për ndryshimin e Kushtetutës për heqjen e imunitetit. Në konfere
Arvizu: Privilegjet e imunitetit nuk duhet të ekzistojnë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu deklaroi sot gjatë ceremonisë së përfundimit të Sfidës
Rama: Pakti për një Shqipëri evropiane Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama i propozoi sot mazhorancës një pakt për Shqipërinë evropiane prej 10 pikash, duke sh
“Kushtetuesja i hapi rrugë shtetit policor të Thaçit” Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me vendimin e gjykatës kushtetuese përsa i përket çështjes së imunitetit. Përm
Majko propozon ndryshime kushtetuese Pandeli Majko, ish kryeministër i Partisë Socialiste thotë se një pikë ku maxhoranca dhe opozita mund të bien dakord për
Imuniteti, Mustafa mbështet Thaçin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkrahur vendimin e qeverisë për të i'u drejtuar Gjykatës Kushtetuese në sqarimin e ç
EULEX këmbëngul për heqjen e imunitetit Ashtu sikurse kryeparlamentari Jakup Krasniqi nuk tërhiqet nga fjalët e tij ashtu edhe EULEX-i nuk ndalet në kërkesën e
Dell: Krasniqi po sfidon ndërkombëtarët Ambasadori amerikan në Prishtinë, Kristofer Dell reagoi ashpër ndaj refuzimit të kryeparlamentarit Jakup Krasniqi për të