999 rezultate për

imunitar

Doni t’i shpëtoni alergjive? Konsumojini ushqimet që ju bien përdhe Dëshironi t’i shpëtoni alergjisë? Ja disa rregulla të cilat mund tju shpëtojë nga alergjia. Të konsumosh ushqimin që
Shmangia e ushqimit për 3 ditë, ju riaktivizon organizmin Një studim i shkencëtarëve të Universitetit të Kalifornisë së Jugut thotë se shmangia e ushqimit për tre ditë me radhë a
Konsumoni këto 10 ushqime për t’i bërë ballë të ftohtit Përceç një ambienti të ngrohtë dhe një gotë çaj të nxehtë, edhe ushqimet kanë një rol shumë të rëndësishëm në mposhtjen
Rrini 3 ditë pa ngrënë bukë për të ‘ristartuar’ trupin Shkollat kryesore të nutricionistëve kanë kritikuar si të pashëndetshme dietat që këshillojnë ndalimin e ushqimit për or
Ja rastet kur ushqimi mund të vrasë Alergji ushqimore quhet një reaksion imunitar i trupit, i cili nxitet nga përbërës të caktuar të ushqimeve – zakonisht p
Ushqimet që ndihmojnë në forcimin e imunitetit Vjeshta është stina të ftohtit, kollës dhe gripit. Ajo erdhi tashmë dhe me rënien e temperaturave, sistemi ynë imunitar
Një mollë e kuqe rregullon sistemin imunitar Molla ju ndihmon shumë për të përmirsuar sistemin e tretjes, për parandalimin e kolesterolit, për të kontrolluar peshën
Kujdes! Pastëria e tepërt ju çon në depresion Sipas një studimi nga një grup shkencëtarësh nga Atlanta, pasioni për të pastruar mund të çojë në depresion. Dëshira
Studim: Agjërimi për tre ditë, rigjeneron gjithë sistemin imunitar Sipas një studim të realizuar nga hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore thuhet se agjërimi, qoftë edhe për t
Pse është i shëndetshëm dushi me ujë të ftohtë Sipas një studimi më të fundit të realizuar në Gjermani tregohen efektet më të fundit pozitive që përfitonte organizmi k
Ja pse duhet të konsumojmë bizele Bizelet kanë një fuqi të madhe kurative për shëndetin e organizmi tonë prandaj është e rëndësishme konsumimi i tyre. Për
Ja pse nuk duhet të flini më pak se 7 orë Sipas një studimi më të fundit amerikan mësohet se nëse ne bëjmë më pak se shtatë orë gjumë në natë, rrezikohesh të prek
Fëmijët e pisët më të shëndetshëm Një studim i kryer në SHBA nga 'Woman's Hospital', në Boston ka dalë në përfundim se fëmijët, të cilët kanë higjienë të
Efektet e shëndetshme të mollës Molla është një frut shumë i shëndetshëm për organizmin. Ajo ka veti të shumta të cilat i vijnë në ndihmë organizmi tonë
Ja çfarë duhet të konsumoni për të rënë në peshë Shpesh na këshillojnë që të konsumojmë ujin e ngrohtë me limon, ndonëse ne nuk i dimë arsyet. Janë një sërë arsyesh, të
Shëroni dhimbjen e veshit me hudhra Për të shëruar një sërë sëmundjesh ekzistojnë shume antibiotikë natyral, e një ndër ta është edhe hudhra. Atë mund ta gj
Studim/ Aktiviteti i sistemit imunitar ndikon mbi kujtesën Në bazë të nje studimi kryer së fundmi, është arritur në përfundimin se sistemi imunitar ndikon mbi kujtesën. Aktivi
Studimi i fundit: Agjërimi forcon sistemin imunitar Sipas një studimi të publikuar në gazetën The Telegraph, tërë sistemi imunitar i një personi mund të rinovohet duke agjë
Ambientet sterile të dëmshme për shëndetin tonë Sipas shkencëtarëve amerikanë ekziston një lidhje ndërmjet fiksimit për pastërtinë dhe numrit gjithnjë e më të madh të p
Ja si mund ta forcohet sistemin imunitar Ju ka ndodhur ndonjëherë të dëgjoni t’ju thonë se sistemi juaj imunitar i trupit ka rënë? Çfarë nënkuptojmë me këtë shpr