999 rezultate për

imri

Çmendet moti, fillon zhdukja e dimrit Britania e Madhe ka përjetuar më shumë ekstreme të motit gjatë 10 viteve të fundit në krahasim me dekadat e mëparshme, k
Kur do të bjerë bora e parë dhe si do të jetë dimri këtë vit (FOTO LAJM) Pas lamë një verë të nxehtë, ndërsa dimri i ardhshëm pritet të jetë i butë dhe jo me ashpërsinë e viteve të shkuara.
Prej dy vitesh në çadër, 8 pjestarët e një familjeje në Librazhd presin dimrin në kushte ekstreme Familja e Qani Durmanit, nga fshati Stëblevë i Librazhdit, jeton prej dy vitesh në një çadër. Ata janë 8 persona, ndë
Iku vapa me gushtin, nesër fillon dimri Stina e verës duket se u mbyll këtë të hënë. Të martën, merrni masa për të veshur këmisha apo bluza me mëngë të gjat
Dimri më i ftohtë i dekadës së fundit po afron Britania mund të përballet me stuhi dëbore për gati 4 muaj, teksa vendi sipas meteorologëve pritet të përballet me dimri
E dhimbshme: Historia e 10 vjeçarit nga Burreli që shet misra për të blerë rrobat e dimrit Kushdo që kalon në aksin Burrel-Tiranë është e pamundur që të mos e ketë parë në rrugë këtë fëmijë 10-vjeçar në vendin e
Nga ide, në propozim. Mosndryshimi i orës në tryezën e BE Dy javë më parë kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker njoftonte se BE planifikonte të hiqte dorë nga ndryshimi
Toniku i dimrit, që mbyt 6 sëmundjet e lidhura direkt me zemrën Dihet se dimri sjell probleme për zemrën dhe ndërlikime që lidhen me të, që nga arteroskleroza, sëmundjet koronare, qark
Çfarë do të ndodhë në Shqipëri nëse nuk ndryshohet ora? Bashkimi Europian pritet të marrë një vendim historik për mosndryshimin e orës dimërore për herë të parë pas shumë dekad
Vendim i papritur: Lamtumirë ndërrimit të orës! Së shpejti nuk do të duhet më të përgatitemi për kohën e dimrit dhe atë të verës përmes orës. Presidenti i Komisioni
S'ka më ndërrim të orës, Komisioni Evropian merr vendimin suprizë Pas një sondazhi online për ndërrimin e orës në atë të dimrit dhe të verës, ku shumica e qytetarëve është shprehur kundë
Ikën me skaf në mes të dimrit, historia tragjike e Marjusit që u shua në Xhenova Mes viktimave që shkaktoi ura e shembur në Genova, janë edhe dy të rinj shqiptarë. Admir Bokrina, 32 vjeç, me origjinë n
Shi dimri në qershor, ky është moti për ditën e sotme Sipas MeteoAlb, moti për ditën e martë mbetet gjatë gjithë ditës kryesisht i vranët, me shira të përkohshëm në të gjithë
Kosovarët dimrin e kalojnë duke u ngrohur me lëndë drusore Agjencia e Statistikave të Kosovës(ASK) ka publikuar për herë të parë konsumin e energjisë në ekonomitë familjare për vi
Dimri i mori çizmet me vete, këto këpucë janë për pranverën Janë këpucë të stilit mashkullor, por prej disa sezonesh këpucët me lidhëse, që ndryshe quhen dhe “frenchie”, janë moda
Hiqini rrobat e dimrit! Ky është moti për sot Vijon moti i kthjellët me vranësira të herë pas hershme. Ndërsa pasditja dhe orët vijuese, sjellin fuqizim gradual të vr
Dimri s'ka ndërmend të ikë, mësoni kur do të pushojnë reshjet e shiut e dëborës Nëse jeni mërzitur nga moti i keq me reshje shiu, dëbore e temperatura të ftohta, ju këshillojmë të bëni durim. Kjo
Zgjidhni problemin e duarve dhe thembrave të thata Nëse gjatë stinës së dimrit duart janë më të ekspozuara e thembrat më të mbrojtura atëherë pse të dyja ballafaqohen me p
Rikthehet dimri, dëborë në juglindje Rreshjet e borës përfshinë juglindjen e vendit, kryesisht zonat malore të qarkut të Korçës. Trashësia e dëborës në fshat
E frikshme, në fund të marsit rikthehet dimri në Kosovë Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Në orët e mëngjesit do të ketë reshje të dobëta shiu