999 rezultate për

imri

Stuhi dhe rrufe, të hënën troket dimri (FOTO LAJM) Dimri pritet të vijë në kuptimin e plotë të fjalës gjatë javës së ardhshme në vendin tonë. Duke filluar nga e hëna de
5 mikro-trendet e dimrit që do ta bëjnë veshjen tuaj të duket YLL (FOTO LAJM) Tendencat e dimrit mund të jenë disi të parashikueshme. Ju praktikisht mund të garantoni që dizajnet me lule, ato me lëk
Shijoni vjeshtën dhe ditët e ngrohta, çfarë dimri na pret Muaji tetor është duke përfunduar, por temperaturat vazhdojnë të jenë ende të larta. Në vendin tonë ka ende pushues q
U kthye në fshatin e origjinës për zahiretë e dimrit, si u vra 55 vjeçari nga Shkodra Një ngjarje e rëndë tronditi sot fshatin Palaj, të komunës Shosh, në Shkodër. Lazër Arraj 55 vjeç, i cili njihej ndry
Dimri po vjen, çfarë i ndodh këtij 7-vjeçari (FOTO LAJM) Dimri po vjen, por për një 7-vjeçar nuk është aspak e lehtë. Tommy Leitch nga Britania e Madhe me një gjendje të rrallë
Burg nëse e lini qenin tuaj jashtë në të ftohtë gjatë dimrit Pas gjetjes në një gjendje të mjerueshme të një qenushi të quajtur Libre, Pensilvania vendosi të miratojë ligjin e saj m
Po vjen dimri, mësoni të përgatisni vetë një krem ushqyes për lëkurën e duarve Jo vetëm i ftohti dhe ndryshimet e temperaturave; edhe përdorimi i larësve dhe detergjentëve agresivë i bën duart tona t
Paralajmërimi i frikshëm i shkencëtarëve: Dimri mund të mos ekzistojë më! Qetësohuni! Bëhet fjalë për Australinë. Shkencëtarët atje kanë zbuluar se në vitin 2050 nuk do të ketë më dimër në këtë
Dimri vjen shpejt në Elbasan: Shiu dhe furtuna godasin qytetin (VIDEO) Ndërkohë që orët e para të ditës ishin me temperatura të larta në Elbasan, pasdite duket se ka ardhur dimri. Reshje
Rrufe, shtrëngata dhe breshër! Mbahuni, dimri nuk ka ikur ende Një mot i pazakontë vijon që të mbizotërojë në vendin tonë edhe pse jemi në stinën e verës. Dita e sotme në të gjith
Gëzojuni diellit, javën tjetër kthehet dimri Anticikloni mbi Europën Qendrore dhe masa të ngrohta ajrore do të shtrihen gjatë fundjavës mbi rajonin tonë, që do të ku
Dimri mund të mos ekzistojë, shkencëtarët flasin për një stinë të re Një ekip shkencëtarësh dhe projektuesish u bashkuan së fundmi për të krijuar një mjet që do t'u tregonte australianëve d
Dimër në Pranverë! Kjo është rrëfenja e plakave që sfiduan dimrin dhe e pësuan Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars lidhen me “mitin e plakave”.
Moti bën kthesën e madhe, kthehet dimri në Shqipëri Fillimi i kësaj jave do të jetë krejt ndryshe pas ditëve të ngrohta që përjetuam gjatë dy javëve që mbyllëm. Sipas t
Ditë vere apo ditë dimri? Moti sjell surpriza (FOTO LAJM) Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe resh
Rikthehet dimri i acartë në Kosovë, -9 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe nesër moti do të jetë i ftohtë, shkruan Albeu.com Temperat
"Lasgushi" sillet me urgjencë në Tiranë pas pushimeve të dimrit në Stamboll (VIDEO) Avioni i vetëm i Air Albania, "Airbus 319" është është ulur gjatë mesditës së djeshme në aeroportin e Rinasit pas më shu
Dimri i than dhe i dobëson, si t’i rregullojmë flokët Një ndër problemet kryesore që përballen shumë vajza e gra, janë flokët që rriten ngadalë, ose kanë pësuar rënie. Dis
Ikën dimri? Si do të jetë moti gjatë ditëve të para të shkurtit Edhe pse ditët e fundit janë përshkuar nga një mot i qëndrueshëm, dita e hënë dhe e martë do të rikthejnë reshjet, por s
Modelja ngroh fansat në këto ditë të ftohta dimri (FOTO LAJM) Modelja Rocky Barnes ka shkelur në parajsat më të bukura tropikale në mbarë botën, duke pozuar përpara aparatit fotograf