999 rezultate për

imri

Mbyllet merkato, këto janë transferimet e dimrit në Serinë A Në orën 20:00 u mbyll dhe merkatoja e janarit në Itali. Skuadrat tashmë nuk kanë asnjë mundësi të afrojnë apo të shesin
Sa herë në javë duhet t’i lani fëmijët e vegjël gjatë dimrit? Momenti i banjos është shumë i rëndësishëm për rritjen e fëmijës, kjo pasi përveç faktit që e mban atë të pastër, e qetë
Pamje përrallore: Një udhëtim me tren mes dëborës në Zvicër gjatë dimrit (FOTO LAJM) Një udhëtim me tren në Zvicër është nja nga ato gjëra që duhet ta provoni të paktën një here në jetë. "La Stampa" sje
Dimri mund të mos ekzistojë më në vitin 2050 Shkencëtarët në Australi kanë zbuluar se në vitin 2050 nuk do të ketë më dimër në këtë kontinent, por një verë të re të
Dimri i "nxehtë" cënon Olimpiadën "Tokyo 2020" Planet e organizatorëve të "Tokyo 2020" për të freskuar me dëborë spektatorët e Lojërave Olimpike janë cenuar nga munges
Arsyeja pse keni gjakderdhje nga hundët gjatë dimrit Në disa vende ku dimri është shumë i ftohtë, për disa persona, gjakrrjedhja nga hundët mund të jetë diçka që ndodh shpes
Çfarë e shkakton gjakrrjedhjen e hundëve gjatë dimrit? Në disa vende ku dimri është shumë i ftohtë, për disa persona, gjakrrjedhja nga hundët mund të jetë diçka që ndodh shpes
Alarm në Ballkan! Dimri kthen smogun Dimri sjell smogun e tij të përvitshëm mbi Ballkan, ku ndotja e ajrit shkaktohet në një masë të madhe nga qymyri dhe zja
Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta përkeqë
Zbulohen planet e merkatos së dimrit te Juventusi Në prag të ndeshjes mes Romës dhe Juventusit, drejtori sportiv i bardhezinjvë Fabio Paratici ka folur për merkaton e dim
Më në fund, këto 4 tendenca të dimrit janë jashtë mode (FOTO LAJM) Moda moderne po ndryshon shumë shpejt dhe madje tendencat më të reja zhduken sa hap dhe mbyll sytë. Mirëpo, nëse dëshiro
Pamje përrallore: Një udhëtim me tren mes dëborës në Zvicër gjatë dimrit (FOTO LAJM) Një udhëtim me tren në Zvicër është nja nga ato gjëra që duhet ta provoni të paktën një here në jetë. "La Stampa" sje
Duar të thara gjatë dimrit, si të kujdeseni në përditshmëri Gjatë dimrit duart tona janë më të ndjeshme, prandaj kanë nevojë dhe për një kujdes më të madh. Më poshtë ju sjellim dis
Pse duhet të konsumoni patjetër limon gjatë dimrit Limonët kanë përbërje të lartë vitamine C, fibër dhe përbërës të ndryshëm bimorë të dobishëm. Këto lëndë ushqyese bëj
Pse duhet të konsumoni limona gjatë dimrit Limonët kanë përbërje të lartë vitamine C, fibër dhe përbërës të ndryshëm bimorë të dobishëm. Këto lëndë ushqyese bëj
Këto janë 5 qytetet më të ftohta në botë (FOTO LAJM) Për disa qytete të botës, stina e dimrit nuk është thjesht e ftohtë, është e pamëshirshme. Shumë prej qyteteve më të
Përfitimet shëndetësore të ecjes në kohën e dimrit A keni menduar ndonjëherë se çfarë dobie ka ecja në temperaturat e ulëta të dimrit? Më poshtë keni 3 përfitime të kësaj
Termometri ka shënuar -64 gradë, njihuni me 5 qytetet më të ftohta në botë (FOTO LAJM) Për disa qytete të botës, stina e dimrit nuk është thjesht e ftohtë, është e pamëshirshme. Shumë prej qyteteve më të
Dimri i vërtetë ende nuk paska nisur, janari sjell acarin në Shqipëri Nëse po mendoni se po kalojmë një dimër të butë, po gaboheni pasi dimëri i vërtetë ende nuk ka ardhur. Teksa dhjetori
Pesë super-ushqimet që duhen konsumuar gjatë stinës së dimrit Pranvera ka shpargun dhe perime të freskëta, vera ka manaferra dhe patate, vjeshta ka rrush, lakra dhe shegë, por tryeza