999 rezultate për

imri

Si na mbron sistemi imunitar nga ftohjet, viruset dhe sëmundjet e ndryshme Po fillon një panik në lidhje me sëmundjet që do vijnë në këtë kohë. Si mund ta tregoni dallimin mes simptomave të ft
Në shtëpinë e saj dhe të Getoarit mbërriti dimri, Marina ndan momentet romantike (FOTO LAJM) Me uljen e temperaturave duket se të gjithë kanë nisur të ndryshojnë garderobën, por edhe të ndezin oxhaqet për të shiju
Përgatituni për dimrin, shkencëtarët parashikojnë kulmin e dytë të koronavirusit Një dimër veçanërisht sfidues në Mbretërinë e Bashkuar mund të sjellë një valë të dytë infeksionesh nga koronavirusi, që
"Na pret dimri më i errët", Trump shkarkon shkencëtarin e njohur pas deklaratës Shkencëtari Rick Bright i cili deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të përballen me dimrin më të errët të k
Pioli shprehet se ka ndërruar skemën për Ibrahimovicin Afrimi i Zlatan Ibrahimovic në merkaton e dimrit te Milani, i ndryshoi fytyrën por edhe skemën skuadrës kuqezi. Milan
Dimri rikthehet sërish, qytetet mbulohen nga dëbora Duket se dimri ka vendosur të rikthehet sërish edhe njëherë në këtë muaj pranvere. Në Lezhë dhe në Kukës bora ka zbar
Temperatura dimri në pranverë, ky është parashikimi i motit për nesër Në ditët në vijim moti do të jetë i ftohtë dhe me reshje të pakta. Sipas Meteoalb, kjo situatë do të na shoqërojë gjatë
Nga kjo ditë rikthehet dimri në Kosovë Duket se në vendin tonë do të rikthehet dimri, e kjo do të ndodh nga java që vjen. Deri në fundjavë vendi ynë mbetet
Gjithmonë e kuruar në detaje, por si duket Alketa Vejsiu pa pikë grimi (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur shqiptare, Alketa Vejsiu para ekranit shfaqet e rregulluar deri në detaje. Mirëpo në përditshmër
Me këto 5 super kombinime ngjyrash do të dukesh gjithmonë e pasur (FOTO LAJM) Vetë ndjesia që po afron pranvera, na zgjon dëshirën për blerje të reja! Nëse ka një periudhë më të mirë për të eksperim
Pse duhet të ecni çdo ditë gjatë stinës së dimrit? A keni menduar ndonjëherë se çfarë dobie ka ecja në temperatuart e ulëta të dimrit? Më poshtë keni 3 përfitime të kësaj
Marca: Dimri më i keq në karrierë të Messit, shumë ndeshje pa gol Lionel Messi tani ka kaluar katër ndeshje të ligës pa gol. Që nga shënimi kundër Granadas në ndeshjen e parë me trajneri
2 receta për t’ia hedhur dimrit pa asnjë lloj sëmundjeje Kur vjen i ftohti, për të mbajtur në formë shëndetin dhe linjat, zgjidhje perfekte është një lëng frutash ose perimesh t
Hajdari me mëngë të shkurtra në mes të dimrit për të pritur mysafirin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Këtë javë, Parlamentin shqiptar e vizitoi David Sassoli, kryetari i Parlamentit Europian. Pasi takoi figurat kryesore të
Mos e lejoni dimrin të shkojë pa provuar këto 8 kombinime "IN" (FOTO LAJM) Të kombinohesh bukur në dimër mund të jetë një hall më vete! Por ne jemi këtu për t’ju ardhur në ndihmë me disa kombi
Foto unike që tregojnë se dimri i egër ka bukuri të rralla (FOTO LAJM) Kur është verë dhe nxehtë, shpesh do të dëshironim të ndodheshim në situata të klimës së ftohtë, jo mbytëse, të jetueshm
Banori i Thumanës rrëfen netët e vështira mes dimrit në çadër: Thashë se u shfarosëm Banorët e Thumanës të mbetur ta shtëpi që nga tërmeti i 26 nëntorit jetojnë në çadra në kushte tejet të vështira. Abc Ne
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Dimri sapo ka nisur! I ftohti polar do të prekë Ballkanin në muajin shkurt Nëse mendoni se dimri po kalon me temperatura pranverore, e keni gabim! Muaji shkurt pritet të sjellë një ulje të nd
Ç'ngjyrë duhet të kenë buzët tuaja për të sfiduar dimrin? (FOTO LAJM) Para së gjithash ajo çfarë sugjerohet me patjetër në ditë të ftohta për buzët është hidratimi i shpeshtë i tyre, e më pa