999 rezultate për

imri

6 veshje që do t'ju nderojnë gjithë dimrin (FOTO LAJM) Eshtë e sigurt që ky dhjetor nuk do të jetë si të tjerët që kemi kaluar më parë. Gjithsesi, për ta bërë më interesante m
Receta që kuron tharjen e lëkurës gjatë dimrit gjendet në kuzhinë Gjatë periudhës së ftohtë, asgjë nuk është më e sikletshme sesa lëkura e thatë dhe të çarat e duarve. Dhe periudha më e
Pse nuk duhet t'i përdorni më kurrë kaloriferët për t'u ngrohur Ditët e ftohta kanë mbërritur, ndonëse ende nuk kemi prekur zyrtarisht stinën e dimrit. Kjo është koha kur nuk ka asgjë
Bashkë me dimrin vjen dhe acarimi i lëkurës: 4 këshilla për duar të buta bebi Nodnjëherë i kushtojmë një rëndësi shumë të madhe kujdesit të lëkurës dhe harrojmë edhe pjesë të tjera delikate të trupi
Bëhuni gati për dimrin, këto janë palltot më trend të momentit (FOTO LAJM) Të gjithë adhuruesit e modës e dinë mirë që dimri, përveç shumë veshjeve të tjera, pallton e ka identifikuese. Temperatu
5 veshjet që të famshmit i mbajnë gjatë gjithë dimrit (FOTO LAJM) Rehatia në veshje nuk njeh famë, i ftohti gjithashtu, prandaj ka disa elementë veshjeje prej të cilave as të famshmit nu
Çfarë duhet të keni parasysh rreth përdorimit maskës gjatë dimrit? Dimri tashmë është këtu me ne, këtë herë jo vetëm me sëmundjet e zakonshme, por edhe me një rritje numri të rasteve me C
Vitamina që mund t’ju ndihmojë për rënie në peshë gjatë dimrit Një studim nga shkolla mjekësore austriake, 'MediUni Vienna', thotë se vitamina A në të vërtetë mund funksionojë për hum
Dimri erdhi! Ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët për ditën e nesërme Shërbimi Meterologjik Ushtarak parashikon se dita e dielë do të jetë kryesisht e kthjellët, por e ftohtë. Kështu që nxir
Pse nuk duhet t'i përdorni më kurrë kaloriferët për t'u ngrohur Ditët e ftohta kanë mbërritur, ndonëse ende nuk kemi prekur zyrtarisht stinën e dimrit. Kjo është koha kur nuk ka asgjë
Ndryshoni rutinën e kujdesit ndaj lëkurës gjatë dimrit Muajt e dimrit janë gjithmonë të ashpër me lëkurën, në këtë mënyrë duhet ta dyfishojmë kujdesin. Temperaturat e ulëta, e
Bëhuni gati për dimrin, këto janë palltot më trend të momentit (FOTO LAJM) Të gjithë adhuruesit e modës e dinë mirë që dimri, përveç shumë veshjeve të tjera, pallton e ka identifikuese. Temperatu
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Alimehmeti: Masat izoluese nuk do të kenë një impakt të madh Për epidemiologun, Ilir Alimehmeti masat izoluese të ndërmarra nga qeveria shqiptare nuk do të kenë një impakt shumë të
Juventus ka përgatitur 40 milionë euro për përforcimin e dimrit Andrea Pirlo tashmë është nën presion kërkoi nga drejtuesit që ta forcojnë ekipin në merkaton e dimrit. Mediat italia
Prej 12 muajsh në çadër, mësuesi thirrje publike Ramës: Nuk jam as me ty e as me PD! Një mësues në Durrës, të cilit i është shkatërruar shtëpia nga tërmeti, i ka shkruar kryeministrit Edi Rama në rrjetet s
5 veshjet që s'duhet të mungojnë në gardërobën e këtij dimri (FOTO LAJM) Temperaturat kanë filluar të bien ndjeshëm, kështu që filloni të përgatisni gardërobën për të ftohtin e dimrit. Edhe pse
Sherr në studio, Rama përplaset me Fevziun për gjobat: Ti je lideri real i PD-së Kryeministri Edi Rama edhe mbrëmjen e sotme është përplasur me gazetarin Blendi Fevziu. Kjo pas pas pyetjes së Fevziu
5 veshjet që s'duhet të mungojnë në gardërobën e këtij dimri (FOTO LAJM) Temperaturat kanë filluar të bien ndjeshëm, kështu që filloni të përgatisni gardërobën për të ftohtin e dimrit. Edhe pse
COVID-19/ Manastirliu: Vjeshta dhe dimri, muaj të vështirë Ministrja e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale Ogerta Manastirliu pret një vjeshtë dhe dimër të vështirë për shkak të pa