999 rezultate për

imeri

Konsumimi i peshkut na mbron nga sëmundja e Alzheimerit Efektet pozitive të konsumit të peshkut si njnë ushqim i shëndetshëm dhe pa yndyrna janë theksuar gjithmonë, por tani sh
Takimi në Prizren, "Kathimerini": Shqiptarët s'kanë mësuar nga historia Gazeta greke "Kathimerini" boton një shkrim të gazetarit njohës i çështjeve të Ballkanit, Stavros Tzimas, që lidhet me m
Kathimerini: Gruevski arrogant, pengon zgjidhjen e emrit Greqia ka vendosur të tregohet më e ashpër për përdorimin e emrit që do të vinte pas një kompromisi të mundshëm, shkruan
Katimerini, afera spiunimi është e fabrikuar Mediat greke e raportojnë se Shkupi tenton të përfshijë Greqinë në aferën e spiunimit në Maqedoni. Gazeta greke Katimeri
Rama për "Kathimerini": "Verë" në marrëdhëniet Greqi-Shqipëri Gazeta më e madhe greke "Kathimerini" ka intervistuar fituesin e zgjedhjeve 2013 në Shqipëri, Edi Rama, i cili iu është
Kuvendi ratifikon dy marrëveshje me Kosovën Dy marrëveshje bilaterale janë ratifikuar sot në Kuvendin e Maqedonisë, të cilat qeveria e Maqedonisë i ka arritur me qe
BE nuk mund të pranojë vendet e Ballkanit Perëndimor Ballkani Perëndimor do të mbetet jashtë Evropës, për shkak të krizës që ka prekur Bashkimin Europian. Kështu shkruan në
Muftinia e Kumanovës me objekt të ri Ditën e djeshme janë hedhur themelet e objektit të ri të godinës së Muftinisë së BFI-së në Kumanovë. Në këtë ngjarje kan
Talenti nga Kërçova në shënjestrën e Ajax Demir Imeri, 17 vjeçari që luan me ekipin e Rabotniçkit nga Shkupi, njëherazi edhe pjesëtar i Kombëtares U18 të Maqedoni
Reforma zgjedhore, VV nuk ftohet në takim Lëvizja “Vetëvendosje” ka shprehur gatishmërinë për të marrë pjesë në diskutime për zhbllokimin e reformës zgjedhore por
Censusi,“Kathimerini”: Strategji ta paraqiste Shqipërinë një vend myslilman Analisti Stavros Ximas e ka cilësuar situatën e komunitetit ortodoks me atë të një “kazani që vlon”, pas publikimit të c
Dëshmorët e kombit, Thaçi: Trimëria e Krasniqit buronte nga zemra Të premten në Prishtinë u mbajt një Akademi përkujtimore, me rastin e rënies së komandantit Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmor
Nëse miratohet rezoluta çame, marrëdhëniet Shqipëri- Greqi në limit Gazeta greke Kathimerini i ka kushtuar një opinion çështjes së rezolutës çame, depozituar në Kuvend nga Partia për Drejt
"Katimerini": Buçkovski, vilë në Greqi Sipas asaj që shkruan e përditshmja greke "Katimerini", ish kryeministri i Maqedonisë Vlado Buçkovski posedon një vilë
"Kathimerini": Shqipëria në presion për paktin detar Shqipëria po zhvillon një aktivitet intensiv lidhur me çështjen e kufijve detarë me Greqinë, nën presionin e afateve për
Imeri: Detyruam 65 mijë maqedonas të dëgjojnë shqip "Kemi detyruar mbi 60 mijë maqedonas të dëgjojnë shqip. Ky është akt patriotik". Kështu e komenton ngjarjen e pakëndshme
Kërçovë, vritet brutalisht çifti emigrant në SHBA Në fshatin Sërbicë të Kërçovës mbrëmë janë gjetur trupat e pajetë e të dhunuar të dy bashkëshortëve, emigrantë nga SHBA-
Përfundon fushata e korrje-shirjeve në Mitrovicë Ka përfunduar me sukses fushata e korrje-shirjeve në territorin e Komunës së Mitrovicës. Zyrtarët e Drejtorisë për Bujqë
Marquez: Kujtesa e humbur e Gabos, për shkak të Alzheimerit “Nuk kujton më”, tha vëlla i nobelistit, Jaime, duke konfirmuar zërat rreth gjendjes së tij shëndetësore. E shoqja, Merc
“Kathimerini”: Rama, Tadiç dhe Samaras janë vlleh Gazeta greke “Kathimerini” në një shkrim të ditës së djeshme të titulluar “Propaganda me vllehët”, shkruan se kryetari i