999 rezultate për

imeri

Ahmeti për "Kathimerini": Anëtarësimi në NATO do ulë tensionet ndëretnike Ish komandanti i përgjithshëm i UÇK-së, tani kryetar i BDI-së, Ali Ahmeti, ka negociuar me grupin e armatosur gjatë konf
"National unity" Ekathimerini: Rama is behaving like an ignorant Greek newspaper "Kathimerini" commented on the concerning statements of Edi Rama regarding the union between Kosovo and
Deklararata për “bashkim kombëtar” e Edi Ramës, Kathimerini: Rama po sillet si injorant në histori Gazeta prestigjoze greke “Kathimerini” ka shkruar lidhur me deklaratat e Edi Ramës për bashkim mes Kosovës dhe Shqipëris
Mediat greke: Rama ka marrë dritën jeshile nga SHBA dhe BE për deklaratat për bashkim kombëtar Në një shkrim ku parashikon zhvillime të rëndësishme të politikës rajonale në vitin 2015 gazeta greke “Imerisia” merr në
Mustafa i përgjigjet Haradinajt: Ata që përfaqësojnë kulla e trimëri nuk ofendojnë Kreu i AAK-se Ramush Haradinaj ka nisur një betejë të re me Kryeministrin dhe Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Haradinaj
Rritet tensioni Rama - Vuçiç, a do të takohen në Beograd? Situata në Ballkan dhe veçanërisht marrëdhënia Serbi - Shqipëri kane qenë në qendër të një artikulli të publikuar nga ga
Rama për “Kathimerini”: Serbët kanë mbetur ballkanasit e vjetër! Në një intervistë të dhënë për gazetën greke “Kathimerini”, kryeministri Rama ka nënvizuar faktin se ajo që ndodhi në Be
Njihuni me shqiptarin maturant në moshën 68-vjeçare (VIDEO) Shqiptari Imer Hamza nga fshati Pallçisht i Poshtëm i Tetovës ka rrëzuar të gjitha pretendimet se truri i njeriut nuk mu
Kathimerini: Nuk ka propozim për "Maqedonia e Epërme" Mediumet greke kanë komentuar atë çfarë shkruhej në gazetën "Sloboden Poçast", në të cilën thuhej se Metju Nimiç mund të
Alzhaimeri, kërkuesit drejt një kure Teksa deri tani nuk është zbuluar asnjë kurë, shkencëtarët kanë dhënë një lajm mjaft të mirë teksa citojnë se Alzhaimeri
Imeri: Ja pse jam me Ziadin Selën (VIDEO) Sot, ështe prononcuar një tjetër person, i cili mbështet Lëvizjen për reforma në PDSH në udhëhequr nga Ziadin Sela. N
"Kathimerini": Kush po e sulmon Kryepeshkopin Anastas? "Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas ndodhet në zemër të një 'lufte' të pistë, të motivuar nga qarqet ekstreme nacionalist
Katimerini: Shkupi dhe Amfipolis Mediat greke dhe ekspertët në Greqi nuk pushojnë së lidhuri varrin në Amfipolis me marrëdhëniet me Maqedoninë. Ata ka
Kathimerini: Relations with Albania are becoming increasingly strained Greek media writes about the investigation over the maritime border agreement between Albania and Greece. “Kathimerini”
“Ekathimerini”: Hetimet për paktin detar, tendosin marrëdhëniet Shqipëri-Greqi Edhe në mediat greke është pasqyruar nisja e hetimeve nga ana e Prokurorisë, lidhur me marrëveshjen e paktit detar me Gr
"Katimerini": Gruevski mban peng emrin e Maqedonisë Greqia gjithnjë ka dashur ta zgjidhë kontestin e emrit me Maqedoninë dhe se për këtë Athina zyrtare gjithnjë ka lajmërua
Katimerini: Shkupi dhe Gjermania Gazeta e njohur greke, "Katimerini" është marrë sërish me çështjen e emrit të Maqedonisë. Media helene ka publikuar n
Nimiç s'ka asnjë lloj propozimi për emrin Çështja e emrit të Maqedonisë pritet të mos zgjidhet as këtë herë. Mediat greke shkruajnë se ministri Popovski po tre
Shkëndija shkatërron ekipin maqedonas të Mlladosit! Shkëndija ka fituar 3 - 0 përballë skuadrës së kategorisë së dytë , Mlladosti. Ndeshja është zhvilluar në Strugë dhe
Trazirat në Shkup, kryelajm në Greqi Trazirat në Shkup për vrasjen e një të riu maqedonas janë pasqyruar edhe në shtypin grek. Një pjesë e madhe e gazetav