999 rezultate për

imeri

Ja historia e plotë që çoi tek vrasja e sotme Hetuesit e vrasjes së sotme në Tiranë mendojnë se vrasja e sotme në mes të lokalit "De Niro" në kryeqytet ka lidhje me d
VV: Policia po provokon protestuesit Lëvizja Vetëvendosje thekson se Policia po i provokon protestuesit që janë para Kuvendit. Përmes një postimi të bërë në
Vritet refugjati gjatë zënkës në kufirin Greqi-Maqedoni Një refugjat është vrarë, ndërsa dy të tjerë janë lënduar sot gjatë një zënke midis emigrantëve në palën greke të kufiri
Ja cilët janë ngjitësit më të mira të lartësive (FOTO LAJM) Dhitë malore janë ndër kafshët më të guximshme, përsa i përket ngjitjes së lartësive. Nëse për një pjesë të madhe të kaf
Hoxha nga Llojani: ISIS dhe al Bagdadi nuk kanë lidhje me Islamin ISIS mund të jetë gjithçka, por jo shtet islamik, ndërsa lideri i saj Abu Bakr al Bagdadi nuk ka lidhje me teologjinë dh
Refugjatët, Tsipras s'dëshiron të bashkëpunojë me Maqedoninë dhe Turqinë Kryeministri grek, Alexis Tsipras nuk dëshiron të bashkëpunojë me Maqedoninë apo Turqinë në lidhje me krizën me emigrant
Kathimerini: US and Germany to make Macedonia a NATO member The well known Greek newspaper "Kathimerini" wrote that the United States and Germany are preparing to invite Macedonia
Kathimerini: SHBA dhe Gjermania do të anëtarësojnë Maqedoninë në NATO Gazeta e njohur greke "Kathimerini" ka shkruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania po përgatisin ftesë anët
Ja pse janë të rëndësishme punët e shtëpisë Punët e shtëpisë janë një mënyrë e mirë për të qëndruar sa më larg sëmundjeve të ndryshme. Punë të tilla si zierja,
Beqiri: Në Kuvend vendos shumica, jo trimëria Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka komentuar situatën e krijuar gjatë seancë
"Neymar" zyrtarizohet te Limerick (FOTO) Futbollisti i ri Barry Cotter, që ka shumë ngjashmëri me yllin e Barcelonës, Neymar, ka nënshkruar me skuadrën irlandeze
Kathimerini: Nuk na i tregon Serbia kur do e njohim Kosovën Në një editorial të saj gazeta e njohur greke "Kathimerini" duke iu referuar turit ballkanin të ministrit të Jashtëm gre
Kathimerini: Greece is ready to correct the maritime pact and recognize Kosovo Greek Foreign Minister Nikos Kotzias will visit on the second half of July Tirana, as part of a Balkan tour, but in the
Kathimerini: Greqia e gatshme të korrigjojë teknikisht paktin detar dhe të njohë pavarësinë e Kosovës Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias viziton në gjysmën e dytë të korrikut Tiranën, në kuadër të një turi ballkanik, po
Studim/ Pagjumësia mund të jetë shkaktare e Alzheimerit Gjumi është një proces që ka një rol të rëndësishëm në organizmin tonë, mungesa e tij mund të jetë shkaku i një sërë sëm
Analiza e "Kathimerini": Rama dhe Tsipras duhet të guxojnë Mënjanimi i debateve dhe dueleve verbale për hir të një fqinjësie të mirë. Ky është apeli i gazetës greke “Kathimerini”
Shqipëria shtyn tenderin për naftë në Jon, Kathimerini: Duhet guxim! Pas Greqisë, edhe Shqipëria bën një hap pas, duke shtyrë tenderin për kërkim nafte në zonën e njohur si Joni 5. Kjo zonë
Tsipras do ta bojkotojë takimin e 27 majit në Tiranë?! Nuk ka më asnjë dyshim se marrëdhëniet mes Tiranës e Athinës janë në kuotën më të ulët që prej viteve ’90. Këto raporte
Kumanova është djep i trimërisë. Tradhtia e ka emrin politika shqiptare Nga Xhenis Sulejmani - Asnjëherë Kumanova nuk pushoi së qenuri çerdhe e trimave dhe djemve më të mirë të shqiptarisë. Nu
Ahmeti to "Kathimerini": NATO membership would reduce ethnic tensions Former general commander of the NLA, now chairman of DUI, Ali Ahmeti, has negotiated with the armed group during the con